Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко км\час сте вдигали с Фиатките?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Re: бреееееееееееееееее

    galinchooo написа:
    Чакаите и аз да се похваля де.Миналата година ходихме у Софията да зимаме кола с бащата.БМВ-320 взехме.На вращане от София до пловдив направихме гонка.200-220 км/ч.Колкото пише през цялата магистрала.ХА и двете коли издържаха.Да не повярваш.това е бих казал тест за двигателите на фиат.Е в Пловдив се наложи да сменям задни гуми тъй като се раздуха по граиферите :D За малко да се праснат .Та голяма гонка стана още повече че имаще по магистралата и 4 мотора с които се гонехме иначе немаше да е интересно. :D И то кат си представите че сам на гас. а?Много ми е пъргава бравата, не мога да го ударжам като види магистрала. :D
    тцтц ква е тая брава, викаш 1.6 на газ прави 220 по километраж, я загаси фенера поне
    ex Fiat Bravo GT

    Коментар


      170,с 5500 оборота,на газ!И то за кола дето е 85г.За UNO 55 говоря
      Rules are made to be broken!

      Коментар


        Viksun написа:
        170,с 5500 оборота,на газ!И то за кола дето е 85г.За UNO 55 говоря
        Невъзможно
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          с ЮНАКА ( уно- 999 FIRE ) на 250000 км. - по книга 145 max - 145 на газ. Е това ако не е САМОЛЕТ
          UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

          Коментар


            Ми,колега,кат погледнах километр.,и аз така казах,ама...Двигателя е 1.3.Бях с още двама човека на пътя за Севлиево
            Rules are made to be broken!

            Коментар


              Viksun написа:
              Ми,колега,кат погледнах километр.,и аз така казах,ама...Двигателя е 1.3.Бях с о6те двама човека на пътя за Севлиево
              Ако двигателя е 1.3,уното е 70,не 55
              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

              Коментар


                Двигателя е сменен По талон е 1.1,а на двиг. пише 1.3.
                Rules are made to be broken!

                Коментар


                  Не вярвайте много-много на километражите. Дават сериозна грешка към по-големите скорости. Грешката е в порядъка на 10%, което към 150 вече е 15 км/ч. Зависи и от това с какви гуми е оригинално колата и с какви карате в момента.Моята оригинално трябва да е с 175/65 R14, а сега е със 185/70 R14, което дава грешка от 5% т.е. като карам със 100, скоростомера показва 95, като показва 150 - карам със 157.5. Та имам и нов личен и на колата рекорд - 178 км/ч (километража изписа 170). Ама си е страшничко де, още повече че не е на магистралата, а на нормален път, с движение в двете посоки...

                  Коментар


                    Re: mmmmm

                    pinko168 написа:
                    Когато Бравичката ти е показвала 220, е вървяла с около 180 км/час, когато и показвала 200, всъщност са били около 170.Ако не вярваш, ще ти пратя един пидиеф с постановките и директивите на производителите на автомобили в ЕС и ЕО, които са в сила и важат за всички автомобили, произведени след 1994 ги предназначени за продажба в Европа.Според тези директиви над 120 км/ч тахометърът ТРЯБВА да отчита повече с МИНИМУМ 10%, над 160 км/ч с минимум 15%, над 200 км/ч - с минимум 20%Това се прави с цел безопастност на движението.Така че споко, твоята Брава вдига точно колкото пише в техническите и характеристики - 180 км/ч, всичко друго са просто празни приказки и неточни инструменти.
                    Ей за това говоря, само че колегата го е казал най-точно

                    Коментар


                      Ще казвам за различните Фиат-чета които съм карал :D 1.Фиат Уно 1.3Д 1986-та година - 175км/ч на магистралата София-Пловдив в равния участък.2.Фиат Типо 1.4 1991-ва година с разбита предница (хлопа здраво,амортисъори може да се каже че няма...) - 181км/ч на газ 3.Фиат Типо 1.1 Fire края на 1988-ма година с леко разхлопана предница и издухан двигател - 142км/ч по магистралата София-Пловдив.Не се учудвайте защо толкова малко - днес мерих компресия и е средно около 3.5 а и ми е жал малкото моторче да го юркам много много
                      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                      Коментар


                        возил съм се докато баща ми е карал Фиат 126p със 125 км/ч, а имаше още един възрастен в колата някой достигал ли е такива стойности с тази количка?
                        for every action, there is a reaction
                        for every cause, there is an effect
                        for every beginning, there is an end
                        because once fate is set in motion
                        it cannot be stopped... or can it?

                        Коментар


                          OFF: Честит ти първи пост!И леко с високите скорости на 126-цата)

                          Коментар


                            cobE написа:
                            возил съм се докато баща ми е карал Фиат 126p със 125 км/ч, а имаше още един възрастен в колата някой достигал ли е такива стойности с тази количка?
                            Може да поразпиташ при нашите приятели от Клуб 126р http://forum.126p.info/
                            Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                            Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                            Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                            Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                            Търси се..

                            Коментар


                              210 - по немски аутобан ... оставаха ми 68 км до разклона за града ... и си мислех - след половин-един час да съм стигнал но с изненада след 20-22 минути бях долетял ... като на нея скорост да съм се задържал по-малко от минута, а повечео време със 190-180 до разклона. 6000 или 6500 оборота с гуми 185/65/14 (които били издържали до 180)
                              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                              Коментар


                                190 на магистралата (най-новия участък между пловдив и стара загора) с браво ’97 1.6 16клапана...с едно голямо НО - тогава имах колата от три седмици и не знаех какво може да изскочи като проблем, така че върнах газта, въпреки че бу-то продължаваше да ускорява...Само че ако наистина има такава директива за тахометрите...мое да си мушнем постиженията отзад...затва ли по дяволите бравото изглежда че ускорява толкова бързо след 100 км/ч? Разбиха ми детските илюзии..
                                Bravo 1.6 16v 1997
                                КОЛА ЗА АЙЛЯК...

                                Коментар

                                Working...
                                X