Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измиха я и не запали!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Измиха я и не запали!

    Колеги, сега ще ви разкажа днешното ми приключение.Закарах колата на мивка, защото вече имах съмнение относно тоеа, какъв цвят беше точно. Спомних си, че е зелена . След като я измиха, отидох, платих 14 лева и доволен се качвам. Въртя да запаля, пали, обаче изгасна. Сякаш няма гориво. Пробвах още няколко пъти - същото. И започнах да прехвърлям възможни причини: намокрени кабели, делко...Не е възможно да няма бензин - преди това сипах за 60 лева. Отворих капака, прегледах всичко - сухо е. Никога досега не е правила този проблем! Заподозрях алармата, тъй като нейния имобилайзер спира горивото. Изключих я през специалният бутон. Завъртях - няма палене отново. Заподозрях компютъра(всъщност вече бях заподозрял целият околен свят) - откачих акумулатора, изпуших една цигара и пак го закачих. Въртя - не пали. Както и да е избутах я аз настрани, като повредена жигулка и започнах да звъня на майстора ми и на този с алармите. Майстора убедено ми каза, че при положение, че колата върти, пали и след това гасне не е проблема механичен. Гледай тоците. Звъня на алармаджията, много готин пич, който се занимава и изобщо с тоци по колите и му обяснявам проблема и ми казва: човеко, при положение че изключваш алармата, просто проблема не е там. Решение: Но казва, след 30 минути ще мога да дойда да гледаме. Обаче през това време, провери някъде около шофьорската седалка или под нея(на Мареите май там беше), дали няма едно гумено бутонче. Това бутонче спира горивото при инцидент - катастрофа по принцип. И ако са изтряскали вратата здраво, може би това се е случило. Потърсих бутончето, завъртях и колата запали, като че ли нищо не е ставало!Не ми се мисли, колко силно са тряскали врата боклуците, но да знаете, при подобен проблем - на моята кола, бутончето е точно под шофьорската седалка. Аз за него не знаех. Натискате и палите.

    #2
    Абе заничал съм под седалката не един път, ама не съм обърнал внимание дали има бутон, да не е само на бензиновите модели?
    Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

    Коментар


      #3
      Идея си нямам, да ти кажа. То не е точно бутон. То е нещо като...гумено капаче. То се натиска и предполагам под него е бутона...

      Коментар


        #4
        то това е писано поне 1000 пъти из форума. и го натискат като чистят
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Нали като чистят, местят седалките напред-назад, явно са помислили, че с това копче се мести. В редките случаи, когато мия колата си на авто-мивка, никога не я оставям без надзор, следя изкъсо мургавите.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            От чистенето е, не е от удар на вратата.

            Коментар


              #7
              абе, я вземи се наведи, и щракни едно фото с някой телефон и сложи и снимков матрял. Не че на мен ми трябва, ама за колегите ще е показателно да видят гадта
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #8
                Ще го снимам, ама нали пакумба казва, че 1000 пъти било писано из форума...аз за пръв път попадам на такъв проблем. Втора кола си мия на тази мивка...

                Коментар


                  #9
                  хехе майтап голям е...не ми се е случвало,ама като ги гледам кфи идиоти мият - мани.Затва си намираш мивка дето знаеш ,че мият добре (щото си ги гледал!)даваш бакшишче да те запомнят и си тип-топ.Преди 1 година така на един познат с рено меган купе - трескат в някаква дълбока дупка и край угасва и дотам ,яко ззз (тя колата нова на месец-два) та дошъл брат му натиснал копчето и аре газ.Като цяло доста сконфузно чудиш маеш се и накрая кфо натискаш бутона и палиш
                  Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                  Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                  Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                  Коментар


                    #10
                    Наистина е писано над 1000 пъти за това нещо, аз също се учудвам че все още има хора не чели по тази тема, и то от старите юзъри. Бутона действа на инерционен принцип и като го чукнат с прахосмукачката докато чистят и той спира подаването на гориво.Ей сега ще ви го снимам като ида да пуша и ще ви пусна снимката.На Пунтото даже е между прага и седалката - на съвсем видно място.
                    Прикачени файлове
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      Не знам за вас но аз не виждам бутон под около седалката .Нито такъв като този на снимката нито никакъв друг.Възможно ли е при мен да няма или да са го сложили на друго място.Колата е Браво 1199 година.

                      Коментар


                        #12
                        При мен този бутон е от ляво под тъблото точно където започва вратата. Колата ми е 99-та Мареа бензин. И аз се чудех за какво е и един познат ми каза, че е за спиране на горивото при катастрофа. Според това което ми казаха, бутона сработва сам при преобръщане или удар. За да тръгне после се натиска. Т.е. ако се натисне инцидентно не би трябвало да сработи. Но не съм сигурен.
                        KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                        Land Rover Discovery 2.5TD '94
                        EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                        EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                        EX: Fiat Regata 1.7D '84

                        Коментар


                          #13
                          Scorpion_BV написа:
                          При мен този бутон е от ляво под тъблото точно където започва вратата. Колата ми е 99-та Мареа бензин. .
                          Благодаря за отговора.Там се и оказа и при мен.На снимката не се вижда много ясно но го видях .Явно не на всички е под седалката.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            #14
                            хах и аз имам такъв бутон даже докато незнаех за какво е се бях заиграл с него да го цъкам та да видя какво прави...е после разбрах какво прави хехе вече си знам а колата е брава тд100 98-ма и си го има под шофьорската седялка...
                            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                            Коментар

                            Working...
                            X