Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От днес съм без книжка :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От днес съм без книжка :(

    Ей, от глупост се лиших от едно от най-хубавите за мен занимания - шофирането!През август бях засечен от подвижна камера на Ботевградско с 81 км/ч и според ЗДП глобата е 150 лв + един месец лишаване от свидетелство за управление на МПС. Днес ходих да си изчистя нещата и я взеха пустата книжка. Темата сме я коментирали тук http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ED%E8%E6%EA%E0

    #2
    Добри, шофирането е като секса....един месец въздържание, ама ще видиш към кеф е, кат фанеш.......волана. /..дано да съм те развеселил поне малко.../

    Коментар


      #3
      Авео написа:
      Добри, шофирането е като секса....един месец въздържание, ама ще видиш към кеф е, кат фанеш.......волана. /..дано да съм те развеселил поне малко.../
      Оооо, аз не съм се затъжил, ама без кола и секс не мога Ще ходя по полигоните да ръчкам тайничко

      Коментар


        #4
        Мале мен ме чака същото ...

        Коментар


          #5
          Re: От днес съм без книжка

          doofiat написа:
          Ей, от глупост се лиших от едно от най-хубавите за мен занимания - шофирането!През август бях засечен от подвижна камера на Ботевградско с 81 км/ч и според ЗДП глобата е 150 лв + един месец лишаване от свидетелство за управление на МПС. Днес ходих да си изчистя нещата и я взеха пустата книжка. Темата сме я коментирали тук http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ED%E8%E6%EA%E0
          Колко време след нарушението те извикаха? По-скоро не кога точно са те извикали в КАТ, а кога получи призовка, писмо или там каквото пращат?
          Bravo 1.6 16v

          Коментар


            #6
            аз от август съм така - 6 месеца наказание. отгоре на всичко сега трябва да си изкарам всички категории наново. така че твоя месец-два не са болка за умиране
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар


              #7
              И аз на 28 декември сгазих лука с +41км/ч На магистралата при излизане от тунел - 121км/ч при ограничение 80Удължиха ми го до 30 март но повече не можеше и вчера (24) и аз ходих да си я предам. Успях да го наглася точно - хем да не пропусна срещата на 22-23 хем да мога да си я взема на 25 април преди Великденските празници.Добри - защо не отиде вчера - сега ще изкараш без книжка повече от месец понеже има цяла седмица празници на великден.

              Коментар


                #8
                Като гледам колко сме, май е време да си спретнем едно клубче

                Коментар


                  #9
                  А само да ви попитам, наистина ли ще оставите колата 1 месец пред балкона си.Аз сигурно не бих издържал и пак бих я карал, признавам си.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    BO написа:
                    Аз сигурно не бих издържал и пак бих я карал, признавам си.
                    Ми то и ние

                    Коментар


                      #11
                      Моята съм я спрял в двора на фирмата. Но може да я дам на някой колега да я поразтъпче.Малко ходене няма да ми се отрази зле че нещо съм се позакръглил покрай тази кола ...

                      Коментар


                        #12
                        ilkor написа:
                        И аз на 28 декември сгазих лука с +41км/ч На магистралата при излизане от тунел - 121км/ч при ограничение 80Удължиха ми го до 30 март но повече не можеше и вчера (24) и аз ходих да си я предам. Успях да го наглася точно - хем да не пропусна срещата на 22-23 хем да мога да си я взема на 25 април преди Великденските празници.Добри - защо не отиде вчера - сега ще изкараш без книжка повече от месец понеже има цяла седмица празници на великден.
                        Ехеее какво направихте вие колеги как така без книжки.Ама и аз с тоя мотор кога ли няма да успея да хвана нивата и ще ме заклещят някъде.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          А колко време след като ви снимат ви пращат чиститката? Че аз чакам една за 50км над допустимото - градско

                          Коментар


                            #14
                            ilkor написа:
                            И аз на 28 декември сгазих лука с +41км/ч На магистралата при излизане от тунел - 121км/ч при ограничение 80Удължиха ми го до 30 март но повече не можеше и вчера (24) и аз ходих да си я предам. Успях да го наглася точно - хем да не пропусна срещата на 22-23 хем да мога да си я взема на 25 април преди Великденските празници.Добри - защо не отиде вчера - сега ще изкараш без книжка повече от месец понеже има цяла седмица празници на великден.
                            Ама ти нещо си се объркал - глобата ти в твоя случай 150 лв + 2 месеца без книжка. Сега гледах в закона.Май няма да я вземеш на 24.04.А аз ще си взема моята книжка на 25.04. петък(полицая ми каза дори да не си вземам номерче на 25.04., а направо да си избера гише и с лична карта и бележка за платени глоби ще си получа книжката веднага) и няма да пропусна празниците и веднага се мятам на път - може би около 2000 км ще мина по празниците и ще си наваксам месеца Някой ако си мисли, че Бравата ще стои един месец пред блока жестоко се лъже. Жена ми беше най-щастлива и от факта, че съм без книжка и каза: "Няма да я оставя да скучае" Още от днешният ден е навъртяла 50-60 км градско.
                            ilkor написа:
                            Малко ходене няма да ми се отрази зле че нещо съм се позакръглил покрай тази кола ...
                            И аз ще съм с градския транспорт и пеш, че съм на крачка от 100-те килца Снимали са ме на 31.08.2007 и на 20.10.2007 получих нещо в пощата, от което не се разбра защо ме викат.Обаче имах и друг акт, заради паяк и отидох седмица след това да си платя в КАТ и ми казаха, че ми е блокирано досието и да отида във "Висеоконтрол". Там след дълги разправии за срока за уведомяване за контатираното нарушение, полицая ми каза, че в срок от 1 година трябва да бъдеш уведомен по един или друг начин. Не можа обаче да ми покаже на кой член и закон са позовава.

                            Коментар


                              #15
                              doofiat написа:
                              Жена ми беше най-щастлива и от факта, че съм без книжка и каза: "Няма да я оставя да скучае"
                              При мен ефектът беше същият. Като й казах, че ми взимат книжката, вместо да дойде да ме утешава, почна да подскача от радост Даже последният път ми даде пари за ремонт. Яко й се точи

                              Коментар

                              Working...
                              X