Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт за изтекла ГО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Значи аз гражданската си я правя разсрочено (не искам да се товаря да плащам наведнъж, каквото и да било...) и: сключил съм я при брокер, а не при самата компания. Та въпросните брокери ли са, диструбутори ли са... не знам и аз имат офиси под път и над път, във всеки МОЛ, била-мила, бензиностанция, техно-мехно маркетчета и т.н (няма да споменавам име, да не праЙм реклама)... Та в полицата имаше един ред, където си пишеш мобилния (те ти го записват) и няколко дена преди да изтече четвърт-периода ти пращат SMS, че след няколко дена тряа да плащаш следващата вноска... Аз по този начин НЕ забравям, иначе съм супер разсеян....

    Коментар


      #17
      Re: Акт за изтекла ГО

      Plastex написа:
      Сега държа пъстър акт за водач , управлявал МПС без задължителната ГО /голяма глупост са тия 3-месечни разсрочвания, ама... след дъжд качулка!/. Може ли някой да ми даде идея по какъв начин да намаля малко щетите от глобата, ако е по-голяма от 50-100 лв.
      Пъстрия акт вече е зелено наказателно постановление за 400 лв, тия дни ще е делото, да видим какво ще става.
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #18
        Каква лихва тече при каското? Аз вече трета година си го правя при различен застраховател - крайната сума, делено на четири и това е. А за да не стават такива фалове, както при колегата, ГО - кеш, все пак още не е толкова скъпа, на 1 ноември си я направих към Армеец онлайн с отстъпка - 109 лева с левче за куриера.
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #19
          И моята застраховка е на разсрочено плащане, но на полицата, зеленото талонче и стикера за стъклото си пише, че срока на валидност е до еди коя си дата. Как аджеба тъпото ченге ще разбере, че закъснявам да си платя поредната вноска?
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #20
            gamma написа:
            И моята застраховка е на разсрочено плащане, но на полицата, зеленото талонче и стикера за стъклото си пише, че срока на валидност е до еди коя си дата. Как аджеба тъпото ченге ще разбере, че закъснявам да си платя поредната вноска?
            Иска полицата.
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #21
              Може би малко извън темата, но какъв е срока за изтекъл ГТП?П.П. На автомобила напоследък плащам ГО изцяло, а на мотора - на 3-месечие, за това сега, въпреки хубавите дни мотора не го изкарвам....

              Коментар


                #22
                Plastex написа:
                gamma написа:
                И моята застраховка е на разсрочено плащане, но на полицата, зеленото талонче и стикера за стъклото си пише, че срока на валидност е до еди коя си дата. Как аджеба тъпото ченге ще разбере, че закъснявам да си платя поредната вноска?
                Иска полицата.
                Че то не е задължително да си носиш полицата, а и там пише само датите на вноските, но не и дали си ги платил. Сега ако кажеш, че иска и разписка/касова бележка/квитанция, че си платил и ще падна
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #23
                  Не, че искам да се заяждам... но си представете във вас да се нацепи някой, който е с изтекла застраховка ГО!? Така, че ако изискваме от другите да са стриктни и точни, хайде и ние да сме такива!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #24
                    Колега "Plastex" и аз имам такова актче със забавната сума от 400 лв...по твоя въпрос с обжалването дълбоко ме съмнява,защото куките ги интересува на момента имаш или нямаш не ги интересува условията на договората и за тези 15 дни...Но дано все пак ти мине успешно обжалването

                    Коментар


                      #25
                      gamma написа:
                      Plastex написа:
                      gamma написа:
                      И моята застраховка е на разсрочено плащане, но на полицата, зеленото талонче и стикера за стъклото си пише, че срока на валидност е до еди коя си дата. Как аджеба тъпото ченге ще разбере, че закъснявам да си платя поредната вноска?
                      Иска полицата.
                      Че то не е задължително да си носиш полицата, а и там пише само датите на вноските, но не и дали си ги платил. Сега ако кажеш, че иска и разписка/касова бележка/квитанция, че си платил и ще падна
                      Искат ги, искат. И квитанциите искат. Иначе наистина, стикера ми е за цяла година, картончето също. Единствено на полицата пише че е на разсрочено плащане, но това е между мен и застрахователя. Иначе застраховката ми си е годишна и си важи за цялата година.Друг е въпроса, че застрахователя има полза да ти се обади, като наближи срока за плащане на поредната вноска (на мен ми се обаждат), щото ако я прескочиш и забравиш, после може да идеш при друг за застраховка. Както и да е. България е още мнооооого далече от нормалните взаимоотношения, в каквато и да е сфера. Всеки гледа само да гушне парите, и после...като в лафа "Човекът взе парите и каза ’Ще видим’" И е задължително да си носиш полицата или нейно копие:Чл. 100. (1) (Предишен текст на чл. 100 - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи:1. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за управление на моторно превозно средство от съответната категория и контролния талон към него;2. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за регистрация на моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;3. (изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) документ за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите за моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;4. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) превозните документи, определени от министъра на транспорта;5. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) при напускане на територията на страната - валиден международен сертификат за "Гражданска отговорност" на автомобилистите за чужбина - "Зелена карта".(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност.(3) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно превозно средство, което не е било спряно от движение, е длъжен да залепи в долния ляв ъгъл на предното стъкло на моторното превозно средство валиден стикер на знак за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите и да носи контролен талон към знака. Когато моторното превозно средство технологично не разполага с предно стъкло и е невъзможно стикерът на знака да бъде залепен на указаното място, същият стикер на знака се залепва на застрахователната полица, която се носи от водача на моторно превозно средство, и при проверка се представя заедно с контролния талон.

                      Коментар


                        #26
                        Vladim написа:
                        Не, че искам да се заяждам... но си представете във вас да се нацепи някой, който е с изтекла застраховка ГО!? Така, че ако изискваме от другите да са стриктни и точни, хайде и ние да сме такива!
                        Знам че не е заяждане, разбира се , че ако знаех, че не съм я платил веднага щях да го сторя, пропуска човек, не съм такъв човек да треперя 15 дни кога ще ме спипат. Друг е въпросът, че в мен са се натрисали двама с редовна ГО, и по двете произшествия ми бяха изплатени по около 70-80 лв, макар отстраняването на щетите да хадхвърляше поне тройно тая сума, според мен тая застраховка си е чист рекет, нищо не ти покрива, а в събирането на тоя рекет са включени и държавни органи, какъвто е КАТ.
                        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                        Коментар

                        Working...
                        X