Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт за изтекла ГО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акт за изтекла ГО

    Здравейте колеги, днес изкарах кофти късмет да разбера че ми е изтекла гражданската отговорност /първо тримесечие от годишна ГО/ преди десетина дни, лошото е че проверка на катаджии стана причина да установя това... Сега държа пъстър акт за водач , управлявал МПС без задължителната ГО /голяма глупост са тия 3-месечни разсрочвания, ама... след дъжд качулка!/. Може ли някой да ми даде идея по какъв начин да намаля малко щетите от глобата, ако е по-голяма от 50-100 лв.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    #2
    Виж отдолу по кой закон ти е писана. Ако е по Закона за Движение по пътищата акта мисля е 10 лв. Ако е по Закона за застраховането (или кодекса за застраховането, не съм сигурен как се казва) е от дебелите. Чувал съм, че за физически лица може да стигне до 500 лв а за фирими и до 1000

    Коментар


      #3
      Пет стотака брат. Миналата година искаха да ми пишат акт щото не съм носил бележка, че ми е дадена вноската, та ходих обжалвах. Що не даде на куките...
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        sachma написа:
        Пет стотака брат. Миналата година искаха да ми пишат акт щото не съм носил бележка, че ми е дадена вноската, та ходих обжалвах. Що не даде на куките...
        Има някаква надежда да се получи нещо, с луд късмет попадам в някакви 15 дни след изтичане на полицата, през които все още договорът е в сила, може и да се получи нещо при обжалването. Ей, голяма тъпня са тия тримесечни вноски, така я купих и се наместих кофти, забравих да я подновя. От едни глупави 25 лв за следваща вноска става дебел чеп набързо.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #5
          Задължително обжалвай 100% ще спечелиш.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            dani389 написа:
            Задължително обжалвай 100% ще спечелиш.
            Написах възражение и ще обжалвам акта, мисля че имам някакво основание заради тия 15 дни на сила на договора, макар и при неплатена поредна вноска.
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #7
              точно има такова нещо, защо не идеш да я платиш тази вноска и да видиш какво ще ти кажат и застрахователите
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Plastex написа:
                dani389 написа:
                Задължително обжалвай 100% ще спечелиш.
                Написах възражение и ще обжалвам акта, мисля че имам някакво основание заради тия 15 дни на сила на договора, макар и при неплатена поредна вноска.
                Това за 15-те дни не го бях видял.сори :D Отиваш си плащаш вноската, обжалваш(3 дни срок), преснимаш всички документи по полицата, включително и квитанцията която ще ти дадат, и си копче, минаваш само с 10 кинта мисля :D
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  pakumba написа:
                  точно има такова нещо, защо не идеш да я платиш тази вноска и да видиш какво ще ти кажат и застрахователите
                  В момента в който ме удушиха не бяха изтекли тия 15 дни, така че договорът ми тогава е бил действителен и прескачам дебелата глоба, така ми обясниха и застрахователите при които ходих. Но на другия ден тия 15 дни вече бяха изтекли, така че не ми приеха следващата вноска, защото се нарушавали разпоредби, и можели да ми направят само и единствено нов договор. Това запетайкаджийство обаче ме отказа да продължа договора си с ДЗИ и си направих нов, но към Алианц. Абе, установих че трябва да си платя вноската в момент, в който по договор можех, но вече просто нямаше къде да платя... Защото около 18.30-19.00 , време по което приключва разправията с КАТ къде ще платиш, при положение че офисите сигурно работят до около 18.00 , в тях работят служители, дето на следващата сутрин им е през... че не си имал къде да платиш вечерта. Преживява се. От мен да знаете че тия идиотски разсрочвания могат да ви докарат голяма беля. Защото от застрахователната компания са длъжни да ви напомнят като наближи датата на плащане, ама нанайси! Забравя човек.
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                  Коментар


                    #10
                    нанайси братче, преди 2 дена и аз разбрах, че застраховката е изтекла края на януари...добре че се сетихме, а не ни подсетиха , днес пристигна новата, щото както си разбрал, старата изтичала на 15-тия ден, което е било преди 2 месеца . Само че новата я направих он-лайн, и днес пристигна новата лепенка и полица. Така че и ние имаме нова застраховка от днес
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #11
                      Туй нещо не го загрях. Я ми го разяснете. Знати спират ме и примерно вчера ми е изтекла застраховката (такава на 4 вноски). Дефакто аз имам застраховка до вчера. Демек, от днес съм без гражданска. Какви са тия 15 дена какви са тия 5 лв. Я ми разяснете, че нещо не схванах.

                      Коментар


                        #12
                        ако до 15 дена не внесеш следващата вноска, няма да можеш да си продължиш тази гражданска, и ще трябва да си правиш нова. И затова застрахователя ти е дал 15 дни да се сетиш, че трябва да платиш. Един вид, гратисен период в който въпреки, че ти е изтекла застраховката, имаш на края на датата бонус от + 15 дни. Ако ги просрочиш вече нямаш гражданска застраховка и всичко започва отначало. Ако ти пишат акт като те спрат и ти е изтекла преди 1-14 дена , можеш да обжалваш и ще ти отпадне глобата
                        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                        ИТАЛФЕСТ 2007

                        Коментар


                          #13
                          Да бе. По добре да си вкарам в телефона да ме подсеща кога има да вкарвам вноски. После оди се занимавай с жалби, и с дела и с глупости и да разчитам да падне. Защото дефакто като те спрат и на полицата и на стикера са посочени крайните дати на валидност на полицата. Тези +15 дена явно са политика на застрахователите. А през тези 15 дена ти нямаш полица, тъй като не си платил. И като ходиш да виснеш на опашката, и като убиеш ден - два, кел файда.

                          Коментар


                            #14
                            Извода е плащане на момента цялата застраховка
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #15
                              Аз направих друга врътка. Понеже ако разсрочиш каското тече лихва, а на гражданската не. Каското го платих кешовица, а гражданската я направих на 2 вноски. Та само ще гледам да не изпусна срока на вноската

                              Коментар

                              Working...
                              X