Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е глобата за причинено ПТП?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква е глобата за причинено ПТП?

    Здравейте! Вчера излизайки от един паркинг закачих бронята на Форд Ескорт ( жена- шофьор съм ). Дойдоха полицаите и ми писаха акт, който ще излезе след около месец. Знаете ли, колко горе-долу ще е акта?П.С. Всички документи ми бяха наред (застраховка, книжка и т.н.), не бях пила, а ми е първо нарушение.
    Fiat Bravo 1,6 16V 103k.c. (Метан)

    #2
    100 лв без отнемане на точкиизвинявам се ако инфото ми е старо ...

    Коментар


      #3
      На мен преди година и половина ми беше 150лв. акта за ПТП

      Коментар


        #4
        сега и точки се взимаха май - 4
        Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
        Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
        Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

        Коментар


          #5
          Точки се взимат със сигурност.Последният път, когато една жена спря отзаде ми се моли да не викам КАТ, че нямала точки ......
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            #6
            Зависи какво са писали в акта, по кой член от ЗДвП и т.н.в общи линии от 20 до 100 лв. с толкова малко инфо за ПТП-то... Когато те ударят отзад е друго, също зависи какво са писали в акта.Ако е "поради неспазване на дистанция" = твърдо 100 лв., ако е "поради отклоняване на вниманието" = 20 лв. ....Всичко зависи от това, което са написали

            Коментар


              #7
              И какво стана сега - наказанието за ПТП е по-малко или съизмеримо с това за превишена скорост. Имам акт за превишена скорост с 35 km/h и наказанието е 100 лв. + отнемане на правото за управление на МПС за срок от 1 месец Yellow_Flash_Colorz_PDT_30

              Коментар


                #8
                Не е съизмеримо, ти имаш и отнемане на СУМПС, а това е гадно

                Коментар


                  #9
                  wwweb написа:
                  И какво стана сега - наказанието за ПТП е по-малко или съизмеримо с това за превишена скорост. Имам акт за превишена скорост с 35 km/h и наказанието е 100 лв. + отнемане на правото за управление на МПС за срок от 1 месец Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
                  мноо вари алфата а
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    pakumba написа:
                    wwweb написа:
                    И какво стана сега - наказанието за ПТП е по-малко или съизмеримо с това за превишена скорост. Имам акт за превишена скорост с 35 km/h и наказанието е 100 лв. + отнемане на правото за управление на МПС за срок от 1 месец Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
                    мноо вари алфата а
                    Да бе, как да им обясня на катаджиите, че тия 144 коня по-бавно не искат

                    Коментар


                      #11
                      Акта ми е долу в колата и незнам какво точно пишеше, но беше нещо, че не съм съобразила разстоянието, с кото съм причинила ПТП. А иначе в протокола пише: "Уч. 1 при излизане от редана паркирани МПС не оставя достатъчно разстояние от намиращият се от лявата й страна Уч.2 и го блъска, с което става причина за ПТП".В акта пишеше, че ПТП-то е с леки материални щети. Мисля, че беше по чл.21 ал.1
                      Fiat Bravo 1,6 16V 103k.c. (Метан)

                      Коментар


                        #12
                        wwweb написа:
                        И какво стана сега - наказанието за ПТП е по-малко или съизмеримо с това за превишена скорост. Имам акт за превишена скорост с 35 km/h и наказанието е 100 лв. + отнемане на правото за управление на МПС за срок от 1 месец Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
                        Не е ли 150 лева + 1 месец без СУМПС? Понеже преди 2 седмици и аз "Доброволно предадох СУМПС и контролен талон" за превишена скорост в населено място + 38 км/ч... И в наказателното постановление така са ми писали...Иначе на колежката: това че ти е първо нарушение изобщо няма да повлияе (освен ако не си си извадила "златен" талон). Аз имам книжка от 10 години и половина, до сега нямах съставен акт, сещаш се, само че не си бях извадил въпросния "златен" талон... Никой не се интересува 1-во, 2-ро или 222-ро нарушение ти е... Което не би трябвало да е така, но е факт...

                        Коментар


                          #13
                          batececo написа:
                          wwweb написа:
                          И какво стана сега - наказанието за ПТП е по-малко или съизмеримо с това за превишена скорост. Имам акт за превишена скорост с 35 km/h и наказанието е 100 лв. + отнемане на правото за управление на МПС за срок от 1 месец Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
                          Не е ли 150 лева + 1 месец без СУМПС? Понеже преди 2 седмици и аз "Доброволно предадох СУМПС и контролен талон" за превишена скорост в населено място + 38 км/ч... И в наказателното постановление така са ми писали...
                          Това е за населено място Глобата я отнесох в извън населено

                          Коментар


                            #14
                            V & R написа:
                            Акта ми е долу в колата и незнам какво точно пишеше, но беше нещо, че не съм съобразила разстоянието, с кото съм причинила ПТП. А иначе в протокола пише: "Уч. 1 при излизане от редана паркирани МПС не оставя достатъчно разстояние от намиращият се от лявата й страна Уч.2 и го блъска, с което става причина за ПТП".В акта пишеше, че ПТП-то е с леки материални щети. Мисля, че беше по чл.21 ал.1
                            20 лв. :D

                            Коментар


                              #15
                              20 лв. :DДано да е толкова
                              Fiat Bravo 1,6 16V 103k.c. (Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X