Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С какви гуми карате през лятото ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    kiro_of_the_day написа:
    Ами аз карам с гумени гуми....Що за въпрос ебаси....
    През 2035 г. глобалното търсене на каучук ще достигне 15 млн. тона. Сега то е около 8 млн. тона, като търсенето остава концентрирано върху производството на автомобилни гуми. В сместа, от която се правят гуми, 60% са естествен, а 40% - изкуствен каучук. Ъъъ..., твойте как така са гумени гуми, като май ги правят от каучук
    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

    Коментар


      #32
      NewUser написа:
      kiro_of_the_day написа:
      Ами аз карам с гумени гуми....Що за въпрос ебаси....
      През 2035 г. глобалното търсене на каучук ще достигне 15 млн. тона. Сега то е около 8 млн. тона, като търсенето остава концентрирано върху производството на автомобилни гуми. В сместа, от която се правят гуми, 60% са естествен, а 40% - изкуствен каучук. Ъъъ..., твойте как така са гумени гуми, като май ги правят от каучук
      Ади пък сега
      Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
      Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
      Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
      BMW X3 3.0D Aut

      Коментар


        #33
        NewUser написа:
        ....твойте как така са гумени гуми, като май ги правят от каучук
        Кажи, защо тогава ги наричат "гуми", а не нещо от рода "каучуки" и ще ти отговоря на въпроса

        Коментар


          #34

          Коментар


            #35
            Я да използвам темата за една бърза консултацийкаПредните ми гуми са 185/60/14.Чудя се, ако отзад сложа 195/60/14, дали ще се отрази на стабилността.Верно,че ще са малко по-широки, но и са със около 12мм по-високи. Да не стане обратният ефект вместо по-стабилна, по-нестабилна.Питам щото имам 2бр. 195/60/14 и се чудя дали да ги ползвам. Сегашните ми задни не са първа хубост
            Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
            Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
            Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
            BMW X3 3.0D Aut

            Коментар


              #36
              Kuku написа:
              NewUser написа:
              ....твойте как така са гумени гуми, като май ги правят от каучук
              Кажи, защо тогава ги наричат "гуми", а не нещо от рода "каучуки" и ще ти отговоря на въпроса
              Ето ти отговор на твоя въпрос - Ако суров каучук се обработи с 5 % S, при температура 135oС - 145oС, той запазва за дълго своята еластичност. Причината е, че чрез сярата се създават серни мостове между макромолекулите. Процесът е известен като вулканизация. Вулканизирания каучук се нарича още ГУМА. Т.е. то пак си е каучук, но след вулканизация се нарича гума, а не "каучуки" А сега ми отговори на въпроса
              Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

              Коментар


                #37
                Аз съм с тези http://www.euroshina.com.ua/tyres/Goodyear/Eagle_nct5 205/60/15 на един сезон са и мисля да изкарат и този *поне така ми се иска*.

                Коментар


                  #38
                  NewUser написа:
                  А сега ми отговори на въпроса
                  Не знам - прав си

                  Коментар


                    #39
                    Пичове, добре де - марки и марки гуми! Айде пишете и цени и доставчици. Мисля така да сме си по-полезни!Ся’ реклами, нам’ си к’во си! Нали това е идеята на фрума в крайна сметка?

                    Коментар


                      #40
                      В Дряново има голям склад за гуми и джанти на добри цени, но не съм ходил и нямам точна информация, пък сега гумите много марки, кой каквито възможности има lassa вървят около 100 лв.дебица също са по-тънко, sava например са много добри гуми на супер цена 195/60/15 струват 120лв. и това е шведска гума, а mishelin i dunlop вървят над 150лв.bf goodrich са над 200 ама са изродски добри, гиславед също са супер особенно за зимата.
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #41
                        van_dal написа:
                        .... sava например са много добри гуми на супер цена 195/60/15 струват 120лв. и това е шведска гума....
                        Мисля, че имаш грешка-"SAVA" са словенски гуми, а не шведски.
                        SEAT Leon Cupra 300
                        Triumph Street Triple 765 R

                        Коментар


                          #42
                          ///// написа:
                          Пичове, добре де - марки и марки гуми! Айде пишете и цени и доставчици. Мисля така да сме си по-полезни!Ся’ реклами, нам’ си к’во си! Нали това е идеята на фрума в крайна сметка?
                          Кики е написал тема за гумите - намира се в "Сервизи/Магазини"има там един телефонобаждаш се на човека и готово :D
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #43
                            Нямам нищо против и да коментирате марки/модели гуми в темата - ще бъде полезно за всички То даже май имаше две теми с коментари за гумите

                            Коментар


                              #44
                              Аз карам с Ласса Импетус 2. Купих ги миналата година Април месец, и до Ноември 2007, станаха на камък- боклуци. Сега гледам новите на Ханкоок ама маи 14 и 15 цола не се предлагат. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05

                              Коментар


                                #45
                                iee написа:
                                Я да използвам темата за една бърза консултацийкаПредните ми гуми са 185/60/14.Чудя се, ако отзад сложа 195/60/14, дали ще се отрази на стабилността.Верно,че ще са малко по-широки, но и са със около 12мм по-високи. Да не стане обратният ефект вместо по-стабилна, по-нестабилна.Питам щото имам 2бр. 195/60/14 и се чудя дали да ги ползвам. Сегашните ми задни не са първа хубост
                                Няма проблеми, за задни стават. Ще прилича малко на булида на Шумахер :D :D :D
                                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                                Коментар

                                Working...
                                X