Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С какви гуми карате през лятото ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С какви гуми карате през лятото ?

    Проблем ли е ако през лятото се движа с зимни гуми на задните колела. Окачването ми е предно ?
    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

    #2
    проблем е за гумите.зимнине са по меки и за едно лято като нищо ще ги "изядеш"
    Renault Laguna 1,9 dci 2002

    Коментар


      #3
      vaskobravo написа:
      проблем е за гумите.зимнине са по меки и за едно лято като нищо ще ги "изядеш"
      Това не важи ли само за предните, с които се потегля, според мен на задните едва ли е толкова голямо триенето ?
      Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

      Коментар


        #4
        И задните гуми се износват, но разбира се в по-нисък процент от предните. Друг проблем е, че карайки със зимни гуми през лятото мекият каучук от който са направени се изпича и изгубва свойствата си - тъй ценни през зимата.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Аз лично съм на мнение през зимата 4-зимни, през лятото 4летни. Ако обаче не караш много или само в града няма да ти е проблем да караш с зимни гуми отзад. Поизпичат се, но няма как иначе.
          Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

          Коментар


            #6
            Колега имаи в предвид че ако е много жега 38-40 градуса те не се изпичат а направо започват от самосебеси да се мажат по асфалта при завои и спиране (спиране имам в предвид без да се влачат гумите) това го знам от личен опит
            Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
            Alfa Romeo 146 1.9 JTD
            Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
            Alfa Romeo 155 2.0 8V

            Коментар


              #7
              Явно и ти имаш финансов проблем. По-добре си намери две гуми втора употреба и си ги търкаляй тях. А на зима пак зимните. Носе явява пак проблем. Джанти. Джамбазите станаха много лакоми и ги направиха "златни". Да се задавят дано.
              Fiat Punto 1,1- 1996г.
              газ-бензин , "Lovato"

              Коментар


                #8
                Аз това го правих, зимните станаха по-твърди за зимата и това е. Тоест, ако са ти последна година, не ги щеш за зимни повече, все ти е едно.Ако не, има колеги от форума, за малко пари хубави гуми продават! Че и отстъпки като за нас се предлагат!
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  Аз я обух наскоро с 4 чисто нови Барум Бравирус (или Бравириус незнам точно как е името) 195/50/15
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    Ами аз карам с гумени гуми....Що за въпрос ебаси....
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Преди няколко години един приятел замина на пролет на бригада в чужбина и остави колата на баща си и баща му беше карал колата три топли месеца (май-юни-юли) със зимни гуми и моя приятел като се прибра го пита "Татко, защо си карал колата със зимните гуми, ти луд ли си?", а баща му отговори "Мите, да си ме видял да закъсам?!"

                      Коментар


                        #12
                        Не знам. Аз лично съм забелязал че с зимни ако е много напечен паважа или асфалта има едно хлъзгане при завои. С летните този проблем изчезва.
                        Fiat Brava 1.6
                        Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                        Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                        Коментар


                          #13
                          Аз лично от април до октомври карам с летни, зимата със зимни,малко по-тесни от летните.Просто има разлика в каучука и от там в счепление,стабилност и т.н.
                          Marea 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            Kuku написа:
                            Преди няколко години един приятел замина на пролет на бригада в чужбина и остави колата на баща си и баща му беше карал колата три топли месеца (май-юни-юли) със зимни гуми и моя приятел като се прибра го пита "Татко, защо си карал колата със зимните гуми, ти луд ли си?", а баща му отговори "Мите, да си ме видял да закъсам?!"

                            Коментар


                              #15
                              Зависи с какви разполагам, но винаги гледам да са 4 еднакви. В краен случай - 2x2 .
                              Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                              Porsche 944 S2
                              http://www.valmcrae.snimka.bg/
                              http://vbox7.com/user:val_mcrae
                              http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

                              Коментар

                              Working...
                              X