Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги с какво мога да захранвам стъпaло в къщи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги с какво мога да захранвам стъпaло в къщи

    Колеги с какво мога да захранвам стъпaло в къщи.Нещо което да намаля тока на 12v.
    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

    #2
    Ами един як траф - поне 8-10 ампера и изправител с яки диоди и добър филтър.Може и със зарядно за акумулатор, ама не знаеш колко ампера ще дава и колко му е добър филтъра.В общи линии, си е направено за кола - за в къщи е с много компромиси или добра подготовка.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      С компютърно захранване от жълта и черна жици. 400W събираш зелена и някой от черните на големия куплунг че да тръгне.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Има си готови импулсни захранвания 13.8V от 5-10 до 30А, предназначени за комуникации (това ще рече, че като качество многократно надвишават изискванията на твоята техника). Струват около 50-60лв, имат всякакви защити по ток и напрежение.На този сайт можеш да намериш това което ти трябва:http://www.tpetrov.comКликни на захранване и гледай.Има и телефони, също работят и с куриери.Успех! пп..иначе конкретно ти трябва ЗАХРАНВАЩ БЛОК 220VAC-12VDC 16.5A , струва 45 лв.Ще го намериш в поддиректорията "захранващи блокове" на "захранване".
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Блогадаря на колегите за отговорите.Но ако може GTipo да поясни как става това с ком. захранване ,че малко не разбрах.
          Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

          Коментар


            #6
            6ma7ka7a написа:
            Блогадаря на колегите за отговорите.Но ако може GTipo да поясни как става това с ком. захранване ,че малко не разбрах.
            На конектора, който е към дъното (ATX се води), имаш една единствена зелена жица, сложи една жичка на това краче и на някое от черните кабели на крачето, от същия конектор, че да тръгне захранването. Трябва само да са съединени. Ако е за постоянно, и с едно ключе между двете става.От там късаш един от конекторите, те са с червена, жълта и две черни жици, близката черна е маса, жълтата е 12в.Ако захранването е около 400W китайско, поне 15 ампера ще си даде. С това решение - около 20лв ти излиза.
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Колега може да прозвочи тъпо ,но да попитам remote control къде да сваржа за жалтата жица ли.
              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

              Коментар


                #8
                Ако е за стендбая, да. Щото на някои автокасетофони е за вдигане на външна антена, тогава изкарва 12в.
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  Колко вата е нещото ?
                  Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

                  Коментар


                    #10
                    GTipo - китайското "400 вата" захранване ще изкара 15 ампера за около 30 секунди и ще почине ГЕРОЙСКИ. Не омайвай човека излишно, а и да не споменавам какъв див брум ще му вкара в това стъпало (усилвател за кола, ако не се лъжа)...
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      jenshen73 написа:
                      GTipo - китайското "400 вата" захранване ще изкара 15 ампера за около 30 секунди и ще почине ГЕРОЙСКИ. Не омайвай човека излишно, а и да не споменавам какъв див брум ще му вкара в това стъпало (усилвател за кола, ако не се лъжа)...
                      Пробвал ли си? Щото аз съм пробвал и става, никакъв брум няма. А и геройски няма да почине, споко. Ще си ти изкара, виж един хубав усилвател, на който бушона му е за 30А, едва ли ще сработи с това нещо.
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Имам 40 геройски умрели 350 и 400 ватови китайски захранвания. Умрели са вършейки привичното за което са създадени - захранвали са не толкова алчни компютри. Да ти ги подаря???
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          Много са си хубави даже китайските захранвания - олекотени (и на тегло и откъм части) и евтини Е, че на са 400W всеки го знае. Като едно време лепенките на касетофоните 500W-1000W. Даже повечето си работят с години (сигурно 90% от компютрите у нас са с такива). За 5-6 лв. си купуваш на старо и получаваш 5-10 ампера стабилизирани 12V.За компютри са кофти. Много често горят с последствия за хардуера!!! Но стават да си направиш дори усилвател от такова или да захраниш няколко камери за наблюдение.
                          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                          Коментар


                            #14
                            Подарявам огромно количество "ставащи" китайски захранвания. Аман от боклуци. За компютри не стават - за това ги и подарявам. Ще си оставя едно да си пусна 4 халогенки да ми светят в сервиза.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              jenshen73 написа:
                              Имам 40 геройски умрели 350 и 400 ватови китайски захранвания. Умрели са вършейки привичното за което са създадени - захранвали са не толкова алчни компютри. Да ти ги подаря???
                              Значи сме колеги. Но няма нужда, аз умрелите ги изхвърлям. За това обаче стават. Всъщност и Fortron и Antec, Chieftec, Termaltake, че даже и Zalman всичко си се прави в Китай. Имам доста останали чисто нови след смяна с маркови. Знам за какво става дума. И все пак, имам и АТ захранвания, когато не съм сигурен дали ще издържи, едно 250W гарантирано държи 100W усилвател идеално, без да грее. Не знам при колегата колко е.Аз за камерите за наблюдение изкарвам от по един 400W Fortron, до сега до 8 камери, и не кой знае какъв компютър си захранва без да товари 12-те волта. По този начин и камерите си спират с компютъра, и аз съм спокоен че не са включени на различен контакт, да не вземе да изгори камерите.
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X