Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Брава 1.9 JTD & Алфа 156 1.9JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Брава и 156 не подлежат на сравнение. За едната ще ти трябват около 5000 да я стегнеш, а за другата около 10000. Попитах те директно колко пари си отделил, защото при покупка на Алфа Ромео най-важното е - колко ти е дълбок джоба! Ако си мислиш, че си късметлия и ще попаднеш на читава Алфа, по която няма да дадеш и един лев - по-добре си го избий от главата, докато е време, че след това ще ти стане още по-трудно да го приемеш! При това качество на колите по автокъщите ... Ама пък е красива :D[/quote]Това, че във всяка една кола има какво още да се сменя е ясно. Аз например сменям части дето другите биха ги ползвали още доста докато се скапят напълно. Щом нещо се обади тичам веднага да го сменям! И да попитам има ли Брава 2.4 JTD. Сори за такъв тъп въпрос, ама досега не съм се интересувал от Фиат. Карал съм предимно Рена.....и за мен по-добри коли от итялиански, френски и японски няма. А пък "тарикатите" нека си карат "Фоксвазените" /малкия така ги нарича/

    Коментар


      #17
      Няма Брава 2.4 дизел, само 1.9 дизел.Мареа има 2.4 дизел

      Коментар


        #18
        Е то целта не беше да се отказва някой, а кандидатите да се запознаят с парите, които летят за тая кола. http://clubalfaromeo.com/forum/viewt...247147Смея да твърдя, че за 2-3 месеца обикаляне по автокъщите и региона, това, което си купих, е най-доброто, което можеше да се намери. Не съм я купувал на сляпо, защото бях запознат с дефектите й, в смисъл бях изчел целия 156 раздел в Алфа форума. Карах я и на сервиз и от там бяха категорични, че по-запазена при тях не е идвала. И такава кола до момента ми стъпва на 2300-2500 след покупката. Все проблеми от предишния собственик ... аз и все още нямам възможността да й се порадвам и покарам, че да съдя колко пари ще отидат при мойта експлоатация.Зад скъпата поддръжка се крие и кефът от това да управляваш подобен автомобил. Като я оставиш на паркинг е най-хубавата от всички Бравата беше егати цръцнето в сравнение с нея Нищо хубаво не е евтино ...

        Коментар


          #19
          wwweb написа:
          В момента пак е в сервиза, защото ми протече едно маркучле с дължина 10 см. и дебелина 1 см. на скромната цена от 80 лв.! С него върви още едно маркучле на цена 70 лв. Сложи и труда и ето ти ги 200-250 лв. Ама пък е красива :D
          Къв е тоя маркуч бре !!! Ако обърнеш теглото му в злато - по-евтин ще е...Баси - по-добре от червата да си отрежа и да го заменя...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #20
            kiro_of_the_day написа:
            wwweb написа:
            В момента пак е в сервиза, защото ми протече едно маркучле с дължина 10 см. и дебелина 1 см. на скромната цена от 80 лв.! С него върви още едно маркучле на цена 70 лв. Сложи и труда и ето ти ги 200-250 лв. Ама пък е красива :D
            Къв е тоя маркуч бре !!! Ако обърнеш теглото му в злато - по-евтин ще е...Баси - по-добре от червата да си отрежа и да го заменя...
            Все дреболии, ама скъпи

            Коментар


              #21
              wwweb написа:
              kiro_of_the_day написа:
              wwweb написа:
              В момента пак е в сервиза, защото ми протече едно маркучле с дължина 10 см. и дебелина 1 см. на скромната цена от 80 лв.! С него върви още едно маркучле на цена 70 лв. Сложи и труда и ето ти ги 200-250 лв. Ама пък е красива :D
              Къв е тоя маркуч бре !!! Ако обърнеш теглото му в злато - по-евтин ще е...Баси - по-добре от червата да си отрежа и да го заменя...
              Все дреболии, ама скъпи
              Като го сменят - що не го премериш да видим колко тежи това гумено маркученце...Наистина може да излезе, че ако е златно ще е по-евтино... Ама пък е красива - да... :D
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #22
                kiro_of_the_day написа:
                wwweb написа:
                kiro_of_the_day написа:
                wwweb написа:
                В момента пак е в сервиза, защото ми протече едно маркучле с дължина 10 см. и дебелина 1 см. на скромната цена от 80 лв.! С него върви още едно маркучле на цена 70 лв. Сложи и труда и ето ти ги 200-250 лв. Ама пък е красива :D
                Къв е тоя маркуч бре !!! Ако обърнеш теглото му в злато - по-евтин ще е...Баси - по-добре от червата да си отрежа и да го заменя...
                Все дреболии, ама скъпи
                Като го сменят - що не го премериш да видим колко тежи това гумено маркученце...Наистина може да излезе, че ако е златно ще е по-евтино... Ама пък е красива - да... :D
                Аз се надявам вече да се свършва, че почнахме и заплатата на жената

                Коментар


                  #23
                  Алфа брат по-хубава е от бравата - намираш си с 2.4жтд динстинктив(версия на модела- по-лукс е )ако имаш пари и да вземеш след 03 да е с фейс.И ше си супер доволен.В мобилето имаше една такава след 03 ма и май беше на към 20 хиляди...ако ти е за ефтино и икономично и практично брава -падат и седалките и си става комби - ще я бива за работно добиче.Алфата си е за каране и кеф
                  Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                  Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                  Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                  Коментар


                    #24
                    wwweb написа:
                    Е то целта не беше да се отказва някой, а кандидатите да се запознаят с парите, които летят за тая кола. http://clubalfaromeo.com/forum/viewt...247147Нищо хубаво не е евтино ...
                    Прегледах част от темата и установих, че някой важни части са по евтини от Рено 5 ГТ турбо например: ориг № амортисьори предни на Монро са 176лв./бр., а прочетох че за Алфата са около 130лв. Комплект съединител на Валео са на една и съща цена и пр. и пр......Убеждавам се, че големите суми излизат при хора дето нетърпят нещо да им хропа по колата. Други биха карали до последно и после новия собственик да му мисли! Аз например скоро смених съединителя, а той едвам приплъзваше. Смяната излезе 100лв. за труд, 245лв. к-т съединител и 108лв за масло. Други биха карали още доста без да го сменят.

                    Коментар


                      #25
                      5 GTT написа:
                      wwweb написа:
                      Е то целта не беше да се отказва някой, а кандидатите да се запознаят с парите, които летят за тая кола. http://clubalfaromeo.com/forum/viewt...247147Нищо хубаво не е евтино ...
                      Прегледах част от темата и установих, че някой важни части са по евтини от Рено 5 ГТ турбо например: ориг № амортисьори предни на Монро са 176лв./бр., а прочетох че за Алфата са около 130лв. Комплект съединител на Валео са на една и съща цена и пр. и пр......Убеждавам се, че големите суми излизат при хора дето нетърпят нещо да им хропа по колата. Други биха карали до последно и после новия собственик да му мисли! Аз например скоро смених съединителя, а той едвам приплъзваше. Смяната излезе 100лв. за труд, 245лв. к-т съединител и 108лв за масло. Други биха карали още доста без да го сменят.
                      Не знам какво си чел, но амортисьорите MONROE за Alfa 156 са 175 лв. бройката:http://www.axm-auto.com/index2.php?b...l=2&show=1За съединител можеш да видиш този линк (цената се върти около 200-300):http://www.axm-auto.com/index2.php?b...25&subcat=52И като цяло за части:www.axm-auto.comГледам, че вече си влязъл във филма "Алфа мания", та ти го казвам с най-добри чувства - задели си 2 бона за след покупката, че хубаво от тая кола няма да видиш 156 е много по-претенциозна от Брава!Не е добра идея да чакаш нещо да се скапе напълно, че то от своя страна прави разсейки и върху други части, така че гледай да си я оправяш навреме Успех!

                      Коментар


                        #26
                        Съгласен съм с мнението ти и както вече писах сменям винаги това което се налага на време. Обаче се чудя частите по Алфата били по скъпи. Нали двигателите са еднакви и на Бравата този маркуч от снимката ще струва пак толкова, а и всички останали части като ремъци, ролки и пр....Алфа R e цена 123лв/бр. предни амортисьори на стр 7

                        Коментар


                          #27
                          5 GTT написа:
                          Алфа R e цена 123лв/бр. предни амортисьори на стр 7
                          Ами някои колеги ползват и отстъпки. Зависи кое/как намериш и какви познати имаш Аз също на някои от частите, които съм взел, съм ползвал отстъпки ...

                          Коментар


                            #28
                            Ебати wwweb съчувставам ти напълно. Найстина трябва да си доста ларж и да не ти пречи та да наливаш толкова пари. Избора наистина се свежда само до парите. Фиата е в пъти по-евтин за поддръжка (окачване) от Алфа. НЕ съм карал Алфа и немога да кажа нищо положително и нищо отрицателно :D
                            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                            Коментар


                              #29
                              nanio написа:
                              Ебати wwweb съчувставам ти напълно. Найстина трябва да си доста ларж и да не ти пречи та да наливаш толкова пари. Избора наистина се свежда само до парите. Фиата е в пъти по-евтин за поддръжка (окачване) от Алфа. НЕ съм карал Алфа и немога да кажа нищо положително и нищо отрицателно :D
                              Еми то всички със 156-ци са така или поне тези, които искат да карат стегнати Алфи, че има и такива, които ги търкалят, докато не изпаднат 4-те гуми и тогава се сещат за поправка :D А и си я правя за себе си. Тая не мисля да я продавам или поне така се надявам

                              Коментар

                              Working...
                              X