Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат и БМВ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат и БМВ

    Вчера четох в един сайт auto press на БГ език, че Фиат преговаряли с БМВ да купуват двигатели и да ги слагали на евнитните си модели от типа на панда, пунто и 500. Учудих се, че Фиат искат да ги купуват тези двигатели. Някой знае ли нещо по темата?!
    http://www.pljuvalnik.com
    Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

    Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

    #2
    БМВ и евтин двигател нещо не ми се връзва. Не съм много запознат с двигателите на БМВ, но не знам да имат някакъв успех с малолитражки.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      spark написа:
      БМВ и евтин двигател нещо не ми се връзва. Не съм много запознат с двигателите на БМВ, но не знам да имат някакъв успех с малолитражки.
      Ето тази статия,http://news.windingroad.com/etc/bmw-...-gm/някой знае ли нещо по въпроса?
      http://www.pljuvalnik.com
      Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

      Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

      Коментар


        #4
        Поредната журналистическа простотия. БМВ просто няма ресурс да произвежда за Фиат и ГМ - броя произведени Фиат + ГМ надхвърлят няколкократно броя произведени БМВ за 1 година. Работя за БМВ и знам за какво иде реч. Съвсем друга е концепцията и политиката на БМВ - луксозни и скъпи возила, но сравнително малко на брой (спрямо Тойота, ГМ, Фолксваген Груп и т.н.)

        Коментар


          #5
          По-скоро е обратното! БМВ да искат да купуват двигатели от ФИАТ, защото са по-надеждни и икономични :D

          Коментар


            #6
            Humppa написа:
            По-скоро е обратното! БМВ да искат да купуват двигатели от ФИАТ, защото са по-надеждни и икономични :D
            :D напълно е така :D
            Собствениците на италиански коли са два вида. Едните случайно са попаднали на италиански автомобил, а другите са хората с бензин в кръвта. За тях колата не е средство за придвижване, а източник на енергия и адреналин.
            PuntoManiac ;]

            Коментар


              #7
              Това едно от нещата,които отличават ФИАТ от другите марки,а именно димамиката на двигателя.За мен е абсурд да карам тази марка с двигател от друг проиводител.
              Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

              Коментар


                #8
                От серийните и евтини коли (изключвайки ферари, ламборджини, порше и т.н.) това важи по-скоро за Алфа Ромео и то ако са в ред. Фиат моторите са си абсолютно нормални според мен

                Коментар


                  #9
                  Нали уж на български беше статията?За ГМ няма нищо чудно - има модели на Опел Омега с двигатели на БМВ и сега.Малко ми изглежда странно за ФИАТ - тука журналята от този сайт нещо са недоразбрали ми се струва...сигурно има нещо верно, ама то не било двигатели за малолитражки, ми било за лимузини, и нямало да ги продават на ФИАТ, ами ще ги купуват от тях, и нещо в този ред БМВ изобщо нямат традиция да произвеждат малки двигатели, а камо ли да ги продават точно на фирмата, произвеждаща най-много малолитражки в Европа. Доскоро Даймлер водиха преговори за закупуване на малки двигатели от ФИАТ (които за съжаление се провалиха), сега пък ФИАТ да тръгнат да купуват от БМВ ?!?!?! ИМа нещо гнило в тази статия...

                  Коментар

                  Working...
                  X