Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Идвам при вас!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Идвам при вас!

    Привет колеги,Вече мога да ви наричам така, защото от вчера се сдобих с Brava 1.6-16 V, 2001 г. :D Създали сте един наистина чудесен форум, в който почти изчетох всички мнения.Понеже до сега карах само опели, това ми е първия фиат, наистина много ще разчитам на помощта ви :D За съжаление колицата още не е при мен - капарирах я и в сряда ако е рекъл господ тръгваме.Веднага ще използвам случая да задам един въпрос, по който много е писано във форума, но така и неможах да се ориентирам, за което моля да ме извините.И така - предстои смяна на ангренаж, ремъци, масла и пр. Разбрах, че зацепването на ангренажния ремък на този мотор е доста тънка работа. Изчетох и всички мнения за сервизи и наистина се обърках. Вчера попитах във Вантотрейд за цени, и човека ми каза - "Около 500 лв. за смяна на ремъци, филтри и масла".Моля ви, кажете заслужава ли това?Още веднъж ви поздравявам за чудесния форум, и ужасно много разчитам на помощта ви.Предварително благодаря! Поздрави!!!
    Прикачени файлове
    Brava 1.6 16v ELX 2001г.
    Punto М2 1.2 SX 2000г.
    МРАЗЯ НАП!!!

    #2
    добър избордобре дошъл :D за ангренажа настина може да стане грешкаето тук няма проблем - http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=10814също внимавай какви части ще вземеш - ролки и ремъкбих ти препоръчал да си поръчаш от тук www.axm-auto.com
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Така като съм я подкарал на добри пожелания по случай нови коли, нека и ти да попаднеш сред щастливците. :P Честито, дай боже безаварийно каране, дано както ти си я харесваш и тя така теб.А относно проблема ти, аз съм зелен в тази сфера, млад неразбирач.. Но съм убеден, че тук ще ти помогнат колкото могат (сиреч перфектен отговор )Честито пак! Отговора вече е налице!
      Fiat Stilo 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Добре дошъл и да ти е честита колата,наистина добър избор си направил.

        Коментар


          #5
          Благодаря ви пичове :D А нещо особенно, освен смяната на ремъци филтри и масла трябва ли да се прави на този етап по колцата?
          Brava 1.6 16v ELX 2001г.
          Punto М2 1.2 SX 2000г.
          МРАЗЯ НАП!!!

          Коментар


            #6
            преглед на окачванетокак са накладките и дисковетеохлаждането - термостат и перка на радиатора, ако си с климатик има две степении най-често първата степен не работи - може да се кара и така, но се оправя лесно и евтино :D
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Sev написа:
              преглед на окачванетокак са накладките и дисковетеохлаждането - термостат и перка на радиатора, ако си с климатик има две степении най-често първата степен не работи - може да се кара и така, но се оправя лесно и евтино :D
              Ясно...тази кукла е с климатроник? :D
              Brava 1.6 16v ELX 2001г.
              Punto М2 1.2 SX 2000г.
              МРАЗЯ НАП!!!

              Коментар


                #8
                същото важи за климатроникапак са две степенитено тава не е фаталновиж другите неща, а като покараш ще споделиш и ще разбереш как да го оправиш (ако има проблем: D ) ако стрелката за водата седи на или малко преди средата - няма проблем
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Ясно...много ти благодаря още веднъж! :D А от какво идва проблема с термостатите?
                  Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                  Punto М2 1.2 SX 2000г.
                  МРАЗЯ НАП!!!

                  Коментар


                    #10
                    то това го има при всички колис течение на времето обикновено остават постоянно отворениили отварят навреме, но после не затваряти температурата в двигателя не е постояннарешението - нов термостат
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      И аз за първи път си купувам Fiat (изобщо за първи път купувам/карам италианка), Brava 1,4 12V 182A3.000 (т.е. 80 к.с.), нищо не мога да кажа - колата ми харесва: просторна е двигателя ме изненада добре, има ел.стъкла, климатик и най-вече ме зарадва големия вътрешен обем (и на багажника) - отвън да си кажеме честно изглежда по малка.Много се учудих на дръжките (и като гледам форума май не само мойте са за смяна). Единственните притеснения са ми относително издържливоста - но аз съм на мнение че всяка кола трябва да се прави веднага щом започне нещо да и "куца". С климатика нямам проблеми, но сега започвам да се притеснявам за ангренажния ремък - оставих колата в обикновен сервиз (майстора уж е познат на тъста) това май не беше добра идея ... ако някой може да ми каже от какво конкретно в случая да се опасявам - т.е. като взема колата какво конкретно а погледна/проверя?

                      Коментар


                        #12
                        Това с майстора е ключов момент,от опит знам.Трябва да си знае работата,иначе кофти.
                        Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                        Коментар


                          #13
                          Добре допщъл при нас ,добър избор на кола ,а и много добре изглежда бравичката .Много безавариини километри.
                          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                          Коментар


                            #14
                            Браво колега много добър избор колата е много хубава пожелавам ти много без аварийни километри.Дано нямаш никакви проблеми с бравичката това е от мен поздрави.
                            Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                            Коментар


                              #15
                              честито колега,голяма хубавица
                              forza la FIAT
                              http://gorata.net/f.php?f=dani_bravo

                              Коментар

                              Working...
                              X