Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето как се сменят предпазители

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ето как се сменят предпазители

    Попаднах на тази снимка на блогът на един приятел, ето цитираният текст, който гарантирам е 1/1 с оригиналът.
    Понеделник, 3 март, 2008 г. - Сръчни ръце!Минах онзи ден през един приятел, да го видя какво прави.Заварих го да се бори с изчезналата светлина на десния му фар (кола Мерцедес). Аз като по-учен, реших да премерим напреженията дето идват до късите и дъги светлини. Едната си беше нормална 12V, другата някак странна 2.6V.Откакто беше купил миналата година колата и направи основен ремонт, оправи парно, радиатори, но до сега не беше отварял капака на бушоните, по-добре да го не беше правил и сега, щото това се видя:
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    #2
    Е, па вие ся ко искате, да няма само да горят бушоните я....Те и без това не и трябват на колата - само са слабо място във веригата....
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      На Миторазбивачите даваха една серия къде гледаха какво ще стане ако заменят предпазителите с куршуми
      Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


      Когато целта е всичко и пътят е без значение!

      Коментар


        #4
        В тази ситуация се сменя доректно бушонното табло! Накарай го да го стори на всяка цена! В по-младите си години съм се палил заради калпава инсталация и по-точно липса на бушон. Добре, че имах инструменти под ръка и успях много бързо да откача акумулатора. В следващият момент цялото купе бе пълно с бял задушлив дим излизащ през всяка цепнатина. А това шега не бива, нищо че е 12 волта! Да не говорим, че може колата да се запали докато той не е около нея и да запали още няколко коли паркирани наоколо... Така пък един колега си загуби колата!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Слава богу, това не е колата на приятелят ми И слава богу -той никога не би направил подобно умно деяние... Междувпрочем - за сефте виждам подобно изпълнение... Българско ли е или вносно?
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            Абе важното е, че караме Мерцедес! Това бушони, предпазители... к’во ти пука. Нали не се виждат.
            FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
            FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

            Коментар


              #7
              КАкво точно трябва да се види на снимката?

              Коментар


                #8
                Оги, ти сериозно ли??? Двете видии не ги ли виждаш? Дето са употребени вместо предпазители?
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  Абе леле, тва рапидки ли са били бе, аз мисля че е пружина от химикал..... ама все пак да питам. Ама нема такова, зае=и

                  Коментар


                    #10
                    И на мен ми се сториха отначало пружинки.Юнак!
                    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                    Коментар


                      #11
                      Според мен и пружини да бяха ефекта пак е същият.

                      Коментар


                        #12
                        Хехе щото не сте виждали сигурно старите 5 стотинки по соц.возилата вместо предпазители.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Ъ? 5 ст’инки? А представяш ли си, някога да е имало нужда да сработят? Изгаря ти цялата инсталация, точно за 5 ст’инки... Баси и такива ли има бе? Икономии от бушони да правят? То, че идиоти дето да икономисват пари от крушки и карат кьорави и глухи - бол, ама и такива дето карат "как да е"... бах... А аз се чудя що моя майстор все реве като искам да правим нещо по колата "Абе нали върви, за кво да я пипаш"...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            cilag написа:
                            Според мен и пружини да бяха ефекта пак е същият.
                            Направо щяха да се превърнат в реотани!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар

                            Working...
                            X