Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Mini DV камера . Проблема решен.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Mini DV камера . Проблема решен.

    Колеги имам проблем със свързването на камерата към компа. Камерата е Samsung VP-D371. Купих си IEEE 1394 платка и я инсталирах. Дава ми че е наред. Като свържа камерата обаче не става нищо. По никакъв начин не разпознава, че има свързано устройство. Утре мисля да пробвам на друг комп, да видя как ще е там.Но все пак ако някой има идея до тогава... Аа забравих, в комплекта няма драйвери за камерата. Намерих някви уж, ама пак нищо не се получава
    Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
    Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
    BMW X3 3.0D Aut

    #2
    A какъв софтуер използваш, като кепчър?
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Ulead Video studio 8. Пробвах и с Windows Movie Maker - все същия.
      Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
      Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
      Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
      BMW X3 3.0D Aut

      Коментар


        #4
        Еми колега, аз също не можех да си инсталирам камерата. Сега ще ти обесня обаче как се получава при мене...По принцип устройства които не разпознава компа инсталирам от - старт/контрол панел/добавяне на хардуеърразбира се съветника няма да немри, че има свързан хардуеър към компа... след това ти дава две полета за отмятане - ти даваш на "Да вече свързах ....", нещо си беше, след това намираш драйварите на камерата в прозорчето което излиза, следваш инструкцийте и камерата/хард диск/инфра ред/мп3 - абе всякакви устройства са готови.Е дано съм помогнал, а ако вече си провбвал по този начин и не става сега в 6:47H не се сещам как може по друг начин

        Fiat Marea Weekend 2.0 20v HLX
        ex:Opel Kadett 1.3
        ex:Fiat 125p
        ex:Москвич 412

        Коментар


          #5
          А, аз имам проблем с платка за видеонаблюдение, тези които ги продават в Метро - монтирах платката , инсталирах софтуера който го дават с платката, вкючих една миникамерка и "ни говор, ни картина"!Някой пробвал ли е нещо подобно?

          Коментар


            #6
            и аз имах подобен проблем.мъчих са около седмица ,дори преинсталирах компа и пак нищо.накрая сложих платката IEEE 1394 на друг слот и всичко се оправи.не съм слагал драйвъри или други подобни компа си разпозна всичко :D камерата ми също е самсунг.

            Коментар


              #7
              hit-ko написа:
              А, аз имам проблем с платка за видеонаблюдение, тези които ги продават в Метро - монтирах платката , инсталирах софтуера който го дават с платката, вкючих една миникамерка и "ни говор, ни картина"!Някой пробвал ли е нещо подобно?
              Преди година и нещо инсталирах подобна платка за проба - тръгна си без проблеми, имало само едно условие за някои модели от тези платки - видеокартата да е на AGP слот а не на PC-I Expres. И аз брах преди две години много ядове докато вържа камерата през fire wire - a , доколкото си спомням май смених уиндоуса с по нов и се оправиха нещата.

              Коментар


                #8
                За XP не ти трябват драйвери.Има последователност при включване към компа.1.Камерата и компа са изключени.2.Включва се кабела между двете.3.Вкарва се жака на адаптора в камерата(или се поставя батерия)4.Включва се компа.5.Включва сe камерата.6.Стартира се програмата за работа с камерата(VIDEO STUDIO,ADOBE или други) Изключването става по обратен ред.Това е препоръка за Panasonic и Samsung.
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  #9
                  Red Storm написа:
                  За XP не ти трябват драйвери.Има последователност при включване към компа.1.Камерат и компа са изключени.2.Включва се кабела между двете.3.Вкарва се жака на адаптора в камерата(или се поставя батерия)4.Включва се компа.5.Включва сe камерата.6.Стартира се програмата за работа с камерата(VIDEO STUDIO,ADOBE или други) Изключването става по обратен ред.Това е препоръка за Panasonic и Samsung.
                  Ха, от горе изброените само това не съм пробвал(и преинсталация на windows). Ей сега ще пробвам да видим.
                  Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                  Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                  Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                  BMW X3 3.0D Aut

                  Коментар


                    #10
                    Пиши какво е станало.Ако си скапал камерата ,ще ти кажа какво следва.
                    Octavia RS
                    Evo 10-служебната играчка.

                    Коментар


                      #11
                      Тц. Не става.
                      Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                      Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                      Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                      BMW X3 3.0D Aut

                      Коментар


                        #12
                        С коя програма работиш?Дай телефон да ти звънна,и без това съм на работа.
                        Octavia RS
                        Evo 10-служебната играчка.

                        Коментар


                          #13
                          0887460776- ИванИначе пробвам с Windows Movie Maker и Ulead Videostudio 8
                          Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                          Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                          Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                          BMW X3 3.0D Aut

                          Коментар


                            #14
                            Брях. Работата не е на добре май Чакам малко да пробвам на друг комп с друга карта IEEE 1394 и ако не стане директно в техномаркет да я връщам.Ей сега се сетих, ако има значение. Пусках я към телевизора, там няма проблеми, всичко е наред.
                            Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                            Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                            Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                            BMW X3 3.0D Aut

                            Коментар


                              #15
                              hit-ko написа:
                              А, аз имам проблем с платка за видеонаблюдение, тези които ги продават в Метро - монтирах платката , инсталирах софтуера който го дават с платката, вкючих една миникамерка и "ни говор, ни картина"!Някой пробвал ли е нещо подобно?
                              1. Трябва да си сигурен че ти работи миникамерата. свържи я към телевизор аи ако е наред тогава2. провери в DEVICE MANAGER (дискпечер на устройствата) дали я има платката тиби трябвало като си я пъхнал в слот при следващото стартиране на компютъра да я ’види’ и да тръгне търсене за драйвери.ако всичко до тук ти е изпълнено - смени слота на който е платката. Може да има нужда от DMA канал който не всеки слот може да осигури - най общо взето избягвай слот 2 (pci slot 2) обикновено на него нищо не работи свястно. Пробвай първо на най-далечния от процесора слот и я движи навътре, ако след проба на 3 слота нищо не стане, може и Win-a да ти е зле, или лоши драйвери на видеоплатката, или просто несъвместимост на видеоплатката(или дънната) с кепчър платката. Но по-принцип тези платки са толкова прости че ако не си ги изгорил при някое грешно включване, то няма какво да им се повреди.За колегата с 1394първо виж дали ти е инсталирана 1394 платката - в мрежовите връзки трябва да имаш мрежова връзка за която адаптера е "1394 адаптер"ако нямаш такава мрежова връзка НЕ търси проблема в камерата.

                              Коментар

                              Working...
                              X