Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отношението ви към ЕС като цяло...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Гласувах с "Не,......", но съм европеец със самочувствие, защото България е била много преди другите държави и с какво те са повече от нас като личности и нации? Освен, че са манипулатори и алчни копеленца? Против влизането бях, защото държавата ни не е готова за това... и има още твърде много да се учим, когато се махне корупцията или поне намалее и някой почне да мисли за народа е те тогава ще се оправи положението. Ние сме по европейци от всички останали... а сега Балканите се водят като гетото на Европа..., аре някой да ми каже когато България е била държава и е имала граници, къде са били маа му стара "великите сили", които решават бъдещето на човечеството... България над всичко...

    Fiat Marea Weekend 2.0 20v HLX
    ex:Opel Kadett 1.3
    ex:Fiat 125p
    ex:Москвич 412

    Коментар


      #17
      Личното ми мнение е че от членството в ЕС спечелиха малка част от населението. Останалите са губещи - не могат да си плащат тока, а камо ли да тръгнат да пътуват. Стойностите на недвижимите имоти са на такива нива, че младите хора които са без жилища задлъжняват за десетки години напред... (пак благодарение най-вече на бабите и дядовците от Англия).А за мизерията на възръстните хора не искам да коментирам.
      Брава 1.6 16V ELX
      Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

      Коментар


        #18
        Lestat написа:
        Гласувах с "Не,......", но съм европеец със самочувствие, защото България е била много преди другите държави и с какво те са повече от нас като личности и нации? Освен, че са манипулатори и алчни копеленца? Против влизането бях, защото държавата ни не е готова за това... и има още твърде много да се учим, когато се махне корупцията или поне намалее и някой почне да мисли за народа е те тогава ще се оправи положението. Ние сме по европейци от всички останали... а сега Балканите се водят като гетото на Европа..., аре някой да ми каже когато България е била държава и е имала граници, къде са били маа му стара "великите сили", които решават бъдещето на човечеството... България над всичко...
        :D Ами тогава ние сме решавали каво да става в Европа. Не случайно Пеща е била в българска територия ,а сърбите са били изселени около Карпатите. Незнам дали знаете но до първата световна война се е пътувало безпрепятствено из цяла Европа а надниците в България са били горе долу колкото в Германия /е поне според Буров де/ .

        Коментар


          #19
          Авео написа:
          ...проблем е за всеки българин, искаш безпрепятсвено да отиде до Канада. Не е проблем нито на дипломацията ни, нито на ЕС-дипломатите ни отлитат за Канада часове, след като решат, европейците също...ние - НЕ
          Проблем, но каква е връзката мус ЕС? Да не би да са ги въвели защото сме член на ЕС? Хайде да помислим - всяка страна сам договаря визовия си режим с другите страни. Нима очакваш Барозу да се заеме с това?
          Авео написа:
          ...а кой...нали за това се говорят, че цените ни трябвало да достигнат стандарта на европейските...тях не ги интересува каква заплата ще взема средностатическият българин, а че стойността, за която плащат те, да плащаме и ние - защо....за да имат стойност инвестициите им в България. Това, което произвежда една европейска компания, инвестирайки в България, трябва да се купува на същата стойност, на каквато се купува и в Берлин / например /....
          Напълно нормално. Ако ти произвеждаш да речем шапки и ги продаваш във Варна за 20 лв/бр, защо ти е да ги продаваш в Благоевград за 10 лв/бр? Има ли икономическа логика? Не виждам вина на ЕС.
          Авео написа:
          ...защо реакторите са затворени....нали не вярваш в хипер-опасността от функционирането им. Кой произвежда евтин ток и изнася голяма част от него на ниски цени за югоизточна европа...???...скоро възобновихме износа на ток и реакцията е почти моментална - в момента се обсъждат квоти за БГ за износ на ток....- гранд унижение
          Има договор. Това е достатъчно. Хората уважават договорите. Да сме мислили какво подписваме.Ако съседът ти подпише договор, че като се нанесе, няма да пуска силно музика след 10, а после каже - да, ама аз не знаех, че Азис ще издаде такъв страхотен албум...
          Авео написа:
          ...отиват италианец и българин да кандидатстват за работа в Англия......започва като виц, ама завършва как ...сещате се.
          И? Това е проблем, съгласен съм. Противоречи на някои основни идеи на ЕС, но съществува като възможност за предпазване на пазара на труда. И до година-две ще изчезне. Пък и защо да ги виня - чуй само софиянци как се изказват за "селяните от провинцията".
          Авео написа:
          ...европейска компания иска увеличение на тока.....комисията в БГ не дава...компанията се жалва на политическо ниво и веднага страната ни е заплашена от спиране на финансиране, ако не позволим на европейската фирма да си вдигне цените...това какво е, все едно някой катаджия да ти вземе книжката, ако пробега ти на месец е по-малко от 10000 км и ще бъдеш наказан, защото потреблението ти на гориво е малко на месец, от там и продажната му стойност....
          Тук си в грешка. Ще видиш.
          Авео написа:
          ...следващо унижение - викове и крясъци до небето и хвалби до бога за големите инвестиции, направени в България.....само дето българина ще трябва да плаща от джоба си за същите тези капиталовложения - казуса с концесионера на вода - "Ако не вдигнете стойноста на водата, няма да има инвестиции в съоръженията, водата ви няма да е качествена и ние ще ви боцкаме за некачествена вода.....в цяла Еврпоа, при приватизация на предприятие, инвестициите в него са за сметка на инвеститора, а не на потребителя........едно голямо БОЦ
          Гоялма грешка - няма инвестиция, която да не е калкулирана в цената ( себестойността ) на продукта/услугата.
          Авео написа:
          ...акциз на ракията, щото навсякъде в Европа това било икономически процес, не битов....прицелили са се в шкембе-чорбата, еленският бут и всичко, което съхне в дувара - било нездравословно.......козунака втасвал повече от пет часа - недопустимо по европейски стандарти / след около година, производството на козунак ще бъде регламентирано - консерванти и пакетирано нам как си - е бахти козунака, сещай се.../
          15 месеца сме в ЕС. Аз още ям шкембе чорба, козунак... Не съм забелязал да са изчезнали.
          Авео написа:
          Абе да продължавам ли........
          Недей. Седни и помисли - за това, че дъщеря ти ще расте като човек с права, задължения и възможности като децата в ЕС. Че ние - аз, ти, колегите тук и на работа, всички граждани на тази страна можем и трябва да се стремим ЕС да не е само безмислена абревиатура. Ние трябва да я изпълним със смисъл.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #20
            Проблем, но каква е връзката мус ЕС? Да не би да са ги въвели защото сме член на ЕС? Хайде да помислим - всяка страна сам договаря визовия си режим с другите страни. Нима очакваш Барозу да се заеме с това?
            ...въведоха ги точно защото сме членове на ЕС и БИ ТРЯБВАЛО да пътуваме безпрепятствено...естествено че има връзка. Преди поне не се говореше толкова за това, а сега знаеш че имаш право, НО НЕ ТИ ГО ДАВАТ...
            Напълно нормално. Ако ти произвеждаш да речем шапки и ги продаваш във Варна за 20 лв/бр, защо ти е да ги продаваш в Благоевград за 10 лв/бр? Има ли икономическа логика? Не виждам вина на ЕС.
            ...покупвателната способност на благоевградчанина и варненеца не е в съществени разлики......тази между варненеца и берлинчанина обаче е огромна...не виждам логиката на примера ти
            Има договор. Това е достатъчно. Хората уважават договорите. Да сме мислили какво подписваме. Ако съседът ти подпише договор, че като се нанесе, няма да пуска силно музика след 10, а после каже - да, ама аз не знаех, че Азис ще издаде такъв страхотен албум...
            ...абсолютно си прав, но точно поради тази причина, българите негодуват, както и аз...
            Тук си в грешка. Ще видиш.
            ...вадя си изводите от информацията, която се подава. До колко е манипулативна тя, не мога да знам....
            Гоялма грешка - няма инвестиция, която да не е калкулирана в цената ( себестойността ) на продукта/услугата.
            ...по-горе каза, че договорите трябва да се спазват....концесионера наруши договора си и за това общинските съветници искат да го прекратят. До някъде се смята, че т.нар. "скандал" идва точно от този факт....а и комисия от страна на ЕС сама е изготвила доклад, че договора не е изряден за София като страна по договора, след неизпълнение на инвестиционният план / тук да вметна, ако пак напишеш че "не е така, ще видиш" - отново вадя изводи от информацията, която се подава, ако знаеш повече - сподели та да млъкнем и залюбим европейската комисия... /
            15 месеца сме в ЕС. Аз още ям шкембе чорба, козунак... Не съм забелязал да са изчезнали.
            "Закона за храните" до два месеца ще влезе в НС за обсъждане, заключителните разпоредби ще се разглеждат средата на ноември 2008, когато ще идва комисия от ЕС за консултации.....преди да напишеш че греша, искам да ти кажа че част от работата ми е свързана с този закон.
            Недей. Седни и помисли - за това, че дъщеря ти ще расте като човек с права, задължения и възможности като децата в ЕС. Че ние - аз, ти, колегите тук и на работа, всички граждани на тази страна можем и трябва да се стремим ЕС да не е само безмислена абревиатура. Ние трябва да я изпълним със смисъл.
            ...ето това е най-важното...знаеш ли, чрез тази тема аз не се оплаквам, а говоря принципно. Мисля че донякъде съм подредил живота си, имам работа, която обичам и си я върша с кеф, не живея в мизерия и за възрастта ми, имам самочувствие на човек, що-годе успял.......така че целта ми не е да се оплаквам, а да констатирам горенаписаното. Защото искам дъщеря ми да бъде уважавана и почитана като българка, но не успяла в Европа, а тук...в България. А с възможностите, които се дават в момента на хората в държавният сектор, това е немислимо....правата и възможностите, за които говориш, ги няма...не ни се дават и точно това разискваме цяла тема, а ти се опитваш да ме убедиш в обратното...знаеш ли, звучи ми като комунистически манифест. А що се отнася до изпълването със смисъл на ЕС....на този етап няма как да стане от страна на българина, защото самият ЕС не му дава стимул...За в бъдеще дай боже, но настоящето не е добро......и не е това, което ни се представяше.

            Коментар


              #21
              Че файда от членството ни имат малко хора в това няма никакво съмнение. 90% от хората го проклинат това членство. След като ЕС знаеше каква е корупцията у нас защо ни прие ? Защо не поиска първо да си въведем ред в държавата и тогава да ни приемат ? От хубавото никой не бяга. Навремето как дойдоха от Барса и дадоха 4 милиона за Стоичков. Те си го взеха защото видяха в него човек от който ще имат полза.Защо не вземаха други футболисти ? Ами защото ги видяха колко струват. Така е и с приемането .Хем Европа ни знаеше и кътните зъби какво представляваме , хем ни прие.Много големи приказки се казаха и когато ни приемаха в НАТО.Нашите управници ни заглушиха ушите че като станем членове на НАТО то вече няма да има корупция , гангстерски престрелки и щели сме да станем бяла държава . Приказки на търкалета . Масларова ни приглуши ушите да казва че безработицата е намаляла двойно откакто са на власт ,но не казва че откакто са на власт двойно повече безработни напуснаха страната и заминаха в чужбина.Е как няма да намалеят безработните тогава ?С каквото око гледам на циганите как ровят по гюмовете и изхвърлят всичко от него около гюма и каквото им хареса го вземат останалото го оставят така разхвърляно около гюма , то с такова око ни гледат нас жителите на ЕС. Просто ние сме им задния двор където да си изхвърлят боклуците .А какво е подрастващото поколение го е описал колега от друг форум.Става въпрос за трагедията с влака и жертвите.Пуснато на: Нед Мар 02, 2008 11:40 am Заглавие: -------------------------------------------------------------------------------- А според мене причината е точно в тая пиянска оргия,която е ставала там...Виждал съм съвременни тийнейджъри и ми е паднала шапката като гледам за какво става на въпрос.Какво е лигавене,какво е пиене...Много лошо объркахме свободата със пслободията... То и ние сме пили навремето и сме се събирали шумни компании но такава изродщина не е имало. 90% от сървеменните тийнейджъри не заслужават нищо друго освен да бъдат изринати някъде в някакъв резерват високо в гората и там да си дивеят на воля... Гледал съм по дискотеки същите изпълнения,напият се 13 годишни пикльовци бутнат някое шише пиене на земята и нарочно хвърлят клечки кибрит или палят със запалката да гледат дали ще се запали и като лумне се кефят... Както и от пикльовци по на 14се дето вадят ножове по дискотеките и пушат треволяци.Както и от пикли по на 13 дето пият по кило водка и правят свирки в кенефите... Те на трезно не мислят кво става и не могат да разсъдят и преценят правилно,камо ли на пияно.И за тях живота на отсрещния човек не значи нищо... Щото "тати е едикойси и ще ме измъкне от секви проблеми". Гледал съм и такива пикльовци да блъскат пресичащ човек с инвалидна количка с "на тате колата" въртейки гуми със в цел да се изфукат пред някоя пикла... Гледал съм и да насъскват ротвайлер срещу случайно минаващ старец... А основното от което градят ценностната си система са Азис,чалгата,водката и кеча. Тва е живата истина.колкото и вулгарно да звучи.Харесва ни или не-това е... И сигурно са гледали от някой за да сдобият таково поведение.
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #22
                Не ме кефи тая идея с ЕС и това си е! Гадно ни клатят, разчистват си територия за продан на техни продукти, сривайки локалните отрасли и силни страни на икономиката, намират си черноработници и ефтина работна ръка, и не на последно място: угодно им е, че на управницитене позволяват да се чуе гласа на народа, за да се разбере кой какво мисли...С голям интерес следя двубоя Авео <-> Lane Staley и твърдо съм за Авео. Като са толкова сигурни за ползата и искането да сме в ЕС, защо не направиха допитване до народа дали иска да е европеец?! Защо не направиха такова и за АЕЦ, ракията и всичките глупости?! Имало договори. Ма да не съм ги подписвал аз тея договори бре, че сега да ги спазвам. Аз лично не виждам нищо положително досега от това. Заплатите са си същите, куките са си все същите, по администрацията - все същото с еднаквите кисели лелки, цените си се дигат нормално, на по-равните не им е припукало повече за народа... да продължавам ли? Аз лично ще съм един от най-радостните, ако ни махнат от ЕС. Да ги видим тогава горните кой ще обвинятНе един път съм казвал: Не съм против ЕС, но трябва да си оправим нещата сами и да ни поканят и да ни искат, а ние са се замислим и да кажем: "Е добре де, от нас да мине, щом толкова ани искате...", на не да си дадем хляба, поминъка, душата и левия бял дроб за да членстваме в нещо, в което повечето от народа не вижда смисъл...

                Коментар


                  #23
                  момчета колкото и да недоволствате ЕС си е плюс! чакахме го доста години и сега вече си го ползваме с пълни сили. Бизнеса върви пъти по-гладко сега. Пътуването в ЕС е пъти по-лесно и куп други неща.но... всеки гледа от своята си камбанария...

                  Коментар


                    #24
                    Гласувах за 2 Не.....Личното ми мнение за Еврейския съюз ли?Аз лично мисля, познавайки добре българския народ, чалгаджийската ни действителност и общонародна психика, че ние нямаме място в ЕС!!! Сами може да се досетите защо!

                    Коментар


                      #25
                      Странно ми се струва това недоволство.ЕС не е панацея за проблемите ни. Не знам какво сте очаквали за да сте разочаровани, камо ли за да смятате, че някой се "гаври" с вас.Аз виждам само положителни неща:Свободно движение на хора, стоки и капитали - занимавам се с логистика и доставки. Не мога да ви опиша каква разлика има - времето което губех преди за един износ се съкрати с 90%. Удобството при изпращане на материали на обектите ни, движението на монтажните ни екипи в ЕС с бус пълен с инструменти и резервни материали - нещо немислимо преди.Много други добри неща които все още не са приложени у нас, но ще трябва да се приложат. ЕС има много трески за дялане, но членството ни там е от полза. Ако го нямахме като стимул мисля съзнавате къде щяхме да сме икономически, а и политически.
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #26
                        Lane Staley написа:
                        Странно ми се струва това недоволство.ЕС не е панацея за проблемите ни. Не знам какво сте очаквали за да сте разочаровани, камо ли за да смятате, че някой се "гаври" с вас.Аз виждам само положителни неща:Свободно движение на хора, стоки и капитали - занимавам се с логистика и доставки. Не мога да ви опиша каква разлика има - времето което губех преди за един износ се съкрати с 90%. Удобството при изпращане на материали на обектите ни, движението на монтажните ни екипи в ЕС с бус пълен с инструменти и резервни материали - нещо немислимо преди.Много други добри неща които все още не са приложени у нас, но ще трябва да се приложат. ЕС има много трески за дялане, но членството ни там е от полза. Ако го нямахме като стимул мисля съзнавате къде щяхме да сме икономически, а и политически.
                        Прав си! И аз не съм очаквал ЕС като панацея. ЕС е панацея за бизнеса и пандора за обикновения човек. Не знам как е у европата, но тук системата е такава - колкото си по-богат -> толкова по-богат ставаш, колкото си по-беден -> толкова повече го задухваш. Жалко е нали? Пък да не говорим как безумно богатите сега станаха първоначално богати....Какво усеща един обикнове човечец с 500 лева заплата, 200 лева на месе заем от банка за дограма и външна изолация и 300 лева сметки за месеца? Като плаща европейски ток (който е всичко друго но не и 220 волта - питай варненци), европейска вода (която е всичко друго но не и питейна)...

                        Коментар


                          #27
                          Членството в ЕС си има и положителни и отрицателни черти, но положителните преобладават от моята гледна точка. ЕС не е панацея, той няма да спре корупцията в България - НИЕ трябва да го направим, той няма да отстрани корумпираните политици, управляващи, съдии, прокурори, полицаи и т.н. - НИЕ трябва да го направим.Но че ЕС се превърна в параван и дежурно оправдание на гореизброените дришльовци за всичките непопулярни мерки, от глупави - по-глупави закони и подзаконови актове, приети супер прибързано и престъпно недогледани, а и на разните псевдотърговци и предлагащи услуги за повишаването на цените... - това си е така...Ето заради тези оправдание хората вече намразиха ЕС, защото всички го ползват като изтривалка... "Сега трябва да Ви го вкараме четвъртит, ама няма друг начин, защото от ЕС така искат"! Е как да не го намразиш....А хората чакаха от ЕС да ни оправят - Българина все чака някой да го "оправи" - и все си е "оправен"!
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #28
                            Охааа, каква тема се заформила, докато шетах из Гръцко (в следствие приемането ни в ЕС, разбира се).Напълно подкрепям Lane_Staley, и довечера ще го подкрепя със сериозни аргументи. Просто след малко трябва да затварям офиса, и нямам време за дълги размисли и страсти Темата е обширна и може да се говори много по нея. Засега ще ви кажа само едно - замислете се накъде отиваше България АКО НЕ БЯХМЕ влезли в ЕС ? Пък довечера - повече

                            Коментар


                              #29
                              Гласувах НЕ. Защо? Примери колкото щеш.Всички доводи против ги подкрепям. Прочетох мнение, че членството в ЕС ЩЕ подобри икономиката. А какво ще каже колегата за селското стопанство? Пример. Налагат ни квоти за производство на мляко.Правителството ще иска разрешение от Брюксел дали да повиши субсидиите за млекопроизводителите. Пример. Отпускат се пари за изкореняване на лозя, т.е. ликвидиране на винопроизводството. Пример. От правителството постоянно се оправдават, че все за нещо ЕС на им разрешава. ЕС искат да ни превърнат от производители в пазар за техните стоки. Радвам се, че повечето млади хора са прогледнали за повечето истини за ЕС. За сега само опитваме само жилото на ЕС, а меда-- кой знае кога? чичо Нено
                              Fiat Punto 1,1- 1996г.
                              газ-бензин , "Lovato"

                              Коментар


                                #30
                                След десетина години този съюз ще се разпадне.Изхождам от историята че България с когото се е съюзила той все се е разпадал.През първата световна война бяхме с германците и те загубиха войната .През втората отново станахме съюзник на германците и те пак я загубихаПосле станахме съюзник на СССР и той се разпадна. Сега станахме съюзник на Америка в Ирак и ето че Америка напълни гащите в Ирак и е пред загубване на войната .Европа ни прие но от " магарета чарда не става" така че дните на обединена Европа са преброени.
                                Фиат Панда 1.2 2006година
                                Синджира си идва ,а козата я няма...

                                Коментар

                                Working...
                                X