Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отношението ви към ЕС като цяло...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отношението ви към ЕС като цяло...

    Отдавна замислям да пусна тази анкета. Доста неща се случиха вече, по скоро събития, които все повече и повече, мен лично ме разочароват от ЕС като цяло. Какво мислите вие. Иска ми се, разбира се ако нямате нищо против, да започнем един дебат относно ползата от ЕС като цяло.Аз лично съм разочарован, незнам дали да изреждам. Мнението ми е разпръснато в няколко теми тук - за изнудването и корупцията на висшо европейско ниво, за това, че сме отрязани за работа в почти всички страни от ЕС, за това, че току що прочетох как само българите и румънците ще вадят все още визи за Канада....за униженията и гаврите, на които ни подлагат......Има ли смисъл от всичко това и до колко печеливши сме ние......Едно време задавахме същият въпрос, но големите надежди ни караха да се чувстваме замаяни. Какво ви е мнението сега, след като ясно и точно може да се почувства ролята на ЕС върху живота ни, стандарта и самочувствието.....европейски граждани ли сме или подлоги.....Мислех да сложа трети отговор " Хич не ми пука, вярвам повече на себе си", но се отказах.....нека тук освен отговор, да разсъждаваме и над явлението "ЕС" и мястото му в нашето съзнание, ежедневие и живот като цяло....

    #3
    "Каквото човек сам си направи никой друг не може да му го причини"Това е ясно на всички нас - е някой го озъзнават, други не толкова, а трети изобщо. Роден съм в България и цял един живот съм прекарал тук. Преди години баща ми реши да се спаси и замина в Испания... Трябваха му 2 години, за да стъпи на краката си що годе и да бъде нормален човек в чуждата държава. От тогава насам в продължение на 5 години ходя при него за по няколко месеца и мога да кажа разликата веднага ! Според мен проблемът не ни е ЕС като цяло. Проблемът е манталитетът на нашите управляващи - а именно липсата на воля и самочувствие. При тях единственото достойнство на този етап все още е дупката на гъза им. За съжаление само тя остана, която може да раздават все още. Испания е била в доста по-голяма криза от нас с приемането си в ЕС и смяната на песос с евро. Да не говорим за управлението на Франко ( ако не се лъжа той беше учил съм по история преди време и нямам ясни спомени ). Но при добро желание хората успяват да стъпят на краката си и сега са доста напред в материала. Давам пример Испания, защото имам преки наблюдения само в/у нея през последните 5 години...
    www.CarProfi-BG.com
    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
    Най-атрактивните цени в София!

    Коментар


      #4
      crush написа:
      Проблемът е манталитетът на нашите управляващи
      Проблемът е в манталитетът на българите, като цяло. Управляващите да не са афганистанци? И те са от същото тесто, като нас!Казал съм го и ще продължавам да го твърдя - докато не започнат да ни управляват богати хора, оправия няма да има, пък ако иска и в междугалактическия съюз да влезем!

      Коментар


        #5
        wwweb написа:
        crush написа:
        Проблемът е манталитетът на нашите управляващи
        Проблемът е в манталитетът на българите, като цяло. Управляващите да не са афганистанци? И те са от същото тесто, като нас!Казал съм го и ще продължавам да го твърдя - докато не започнат да ни управляват богати хора, оправия няма да има, пък ако иска и в междугалактическия съюз да влезем!
        Тия дето ни управляват хич не са бедни, бъди сигурен.
        Marea Weekend HLX Jtd 110

        oO(_)____////____(_)Oo

        Коментар


          #6
          TIP написа:
          wwweb написа:
          crush написа:
          Проблемът е манталитетът на нашите управляващи
          Проблемът е в манталитетът на българите, като цяло. Управляващите да не са афганистанци? И те са от същото тесто, като нас!Казал съм го и ще продължавам да го твърдя - докато не започнат да ни управляват богати хора, оправия няма да има, пък ако иска и в междугалактическия съюз да влезем!
          Тия дето ни управляват хич не са бедни, бъди сигурен.
          Те стават богати в последствие, точно това е проблемът. През тия 4 годинки, дето им се дават. То е било глад, глад, глад преди това, та после иди го спри да не се наяде и накраде, докато управлява ...

          Коментар


            #7
            Не знам защо има толкова отговори "НЕ"А и отговорът е странно зададен -кой се гарви? С какво? Членството ни е абсолютно положително. Не виждам дори и един минус."НЕ" може да отговори само някой, който е очаквал като влезем в ЕС на следващия да получи заплата 1700 евро, едно БМВ и улици, дето сами се почистват като си изхвърляш боклуците по тях.И аз искам да се заформи интересен дебат. Хайде дайте да видим минусите?П.С. Визите за Канада не са следствие от членството ни в ЕС.
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #8
              Lane Staley написа:
              П.С. Визите за Канада не са следствие от членството ни в ЕС.
              ...с две думи - като пълноправна членка на ЕС, нямаме правата, които имат другите пълноправни членки. Това ако не е гавра, какво е......средностатистическият българин, който няма грам представа за политика, беше залъгван с химерата "ЕС=икономически просперитет, социален растеж и европейско самочувствие"...и какво получи - цени по-високи от европейските в сравнение с отношението заплати/цени..../ вчера го публикуваха като проучване на страните в ЕС"/....изнудващо вдигане на цени, срещу глоби, ако не стане...../ концесионера на водата.../Мисля на всеки е ясно, че няма как като с пръчица на Хари Потър да се вдигне стандарта, заплати и т.н. и т.н.....разбирам, че това е процес, през който трябва да минем, докато.....докато и аз не знам какво вече. Но факт е едно - никоя държава, освен България и Румъния, не е била подлагана на такива изпитания и недоверие, от страните - нови членки на ЕС.След като ни нямат никакво доверие, защо ни взеха....защо сме им.Имат нужда от нас, ще кажете всички, стратегически разположена страна, граници на черно море и разтягане на обръча на югоизток....и кво от това......нали се сещате, че не ние имаме толкова нужда от тях, колкото те от нас, т.е. - използвани за пореден път.И тъй като коментарите ми клонят към проява на някаква форма на песимизъм - не.......може да нямам самочувствие на европеец, но пък имам самочувствие на българин в собствената си страна.....по-скоро ме е яд, когато ни подлагат задниците си....и не знам кой е виновен - политиците ни - ние си ги избираме....по скоро манталитета ни, инертността ни...като коне с капаци сме, водейки се по течението, без да поглеждаме в страни......Но от време на време е хубаво да поглеждаме и назад - в историята, та белким ни дойде акъла в главата. Защото България е била навремето Велика....имала си е своя "Златен век", велики владетели, водачи, войни........а сега???

              Коментар


                #9
                Авео написа:
                След като ни нямат никакво доверие, защо ни взеха....защо сме им.
                За да може да не плъзва цялата паплач из териториите на Европа , ама да си седи тук... а и за да държим цялата измет на континента тук, а там да си им е чистичко и подредено.Скоро четох една... статия-интервю... виж я!http://kliuki.net/view-article.php?t=6143 Тъпи сме мамка му...ако не бяхме такива зуета-нямаше да сме на тоя хал сега.
                Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                Коментар


                  #10
                  Авео написа:
                  Lane Staley написа:
                  П.С. Визите за Канада не са следствие от членството ни в ЕС.
                  ...с две думи - като пълноправна членка на ЕС, нямаме правата, които имат другите пълноправни членки. Това ако не е гавра, какво е......средностатистическият българин, който няма грам представа за политика, беше залъгван с химерата "ЕС=икономически просперитет, социален растеж и европейско самочувствие"...и какво получи - цени по-високи от европейските в сравнение с отношението заплати/цени..../ вчера го публикуваха като проучване на страните в ЕС"/....изнудващо вдигане на цени, срещу глоби, ако не стане...../ концесионера на водата.../Мисля на всеки е ясно, че няма как като с пръчица на Хари Потър да се вдигне стандарта, заплати и т.н. и т.н.....разбирам, че това е процес, през който трябва да минем, докато.....докато и аз не знам какво вече. Но факт е едно - никоя държава, освен България и Румъния, не е била подлагана на такива изпитания и недоверие, от страните - нови членки на ЕС.След като ни нямат никакво доверие, защо ни взеха....защо сме им.
                  Авео, не знам доколко си на ти с икономиката, но нали не смяташ, че някой от ЕС е причина за цените у нас? За някои стоки да, там където митата ни се повишиха за да изравнят тези на ЕС ( бананите например ) . Но по принцип членството ни в ЕС е благоприятно за икономиката. Хайде да сме точни в критиките си. Дайте пример в който членството ни в ЕС е причина за нещо лошо, унизително, за нас. Визите за Канада - това е проблем на нашата дипломация, не на ЕС. И не са следствие от членството ни там.
                  like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                  Коментар


                    #11
                    Аз отговорих "Да". Наистина цените се качиха много, но това си е естествено и не е само от това, че вече сме член на ЕС. Не може да се очаква корупцията да изчезне - за нея сме си виновни ние. Не може европееца да дойте да следи дали искаш/даваш подкуп. По пътищата вече се работи, но пак си е в нас грешката, защото не могат да се направят проекти, за да се усвоят предвидениете пари.НО като цяло за мен и моето семейство е пол. промяна. Границите се отвориха наистина - пътува се спокойно из цяла Европа, може да се внасят/изнасят много по-лесно почти всякакви стоки. Самите западни фирми гледат с различно око на това, че вече сме член -> работи се по-лесно.Относно европейските пари - имам познати, които спечелиха проекти и вече работят спокйно и уверено с печалба.

                    Коментар


                      #12
                      Гласувах с ДА,защото на втората седмица след приемането ни усетих промяната.В бюрократична Германия се отнесоха с мен ,като с човек,а не като с човек от третия свят.Не ми искаха никакви документи и веднага ми дадоха безсрочно право да пребивавам тук,а не да ходя всяка година с огромна папка документи и да трябва да доказвам хиляди неща.Относно повишаването на цените през последната година,то това се дължи на повищение на цените в световен мащаб,но хората го приемат,като повишение в резултат на членството ни в ЕС.Що се отнася до правото на работа в ЕС,то такова нямат и по-рано приетите от нас страни.В интерес на истината такова право имаха най-грубо казано страните в Еврозоната.Ще дойде момента в който и ние ще имаме това право,но за да не се получи масово преселване и нарастване на безработицата в икономически силните страни искат да поизравнят стандарта на живот,а след това никой няма да иска да бяга от родината си.Логично е,че ЕС има полза от нашето присъединяване.Ползите са взаимни и ако ЕС не успее да ни вкара в "правия път",никой друг няма да успее!Видя се,че ние не можем да се управляваме сами.
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар


                        #13
                        Не, членството в СИВ ми харесваше повече :D . Съвсем сериозно - не одобрявам членството в ЕС. Нищо не съм очаквал, не съм имал никакви илюзии и не се оплаквам, но и нищо добро не се случва и няма да се случи скоро. Може би след 20-30 г. ...
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #14
                          Затварянето на реакторите - ей ви още един пример, който показва, че само ни манипулират и искат от нас, а насреща - нищо. Впрочем, и аз гласувах с не.
                          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                          Коментар


                            #15
                            Lane Staley написа:
                            ..Визите за Канада - това е проблем на нашата дипломация, не на ЕС.....
                            ...проблем е за всеки българин, искаш безпрепятсвено да отиде до Канада. Не е проблем нито на дипломацията ни, нито на ЕС-дипломатите ни отлитат за Канада часове, след като решат, европейците също...ние - НЕ
                            Lane Staley написа:
                            ..но нали не смяташ, че някой от ЕС е причина за цените у нас.....
                            ...а кой...нали за това се говорят, че цените ни трябвало да достигнат стандарта на европейските...тях не ги интересува каква заплата ще взема средностатическият българин, а че стойността, за която плащат те, да плащаме и ние - защо....за да имат стойност инвестициите им в България. Това, което произвежда една европейска компания, инвестирайки в България, трябва да се купува на същата стойност, на каквато се купува и в Берлин / например /....
                            Lane Staley написа:
                            ..Дайте пример в който членството ни в ЕС е причина за нещо лошо, унизително, за нас.....
                            ...защо реакторите са затворени....нали не вярваш в хипер-опасността от функционирането им. Кой произвежда евтин ток и изнася голяма част от него на ниски цени за югоизточна европа...???...скоро възобновихме износа на ток и реакцията е почти моментална - в момента се обсъждат квоти за БГ за износ на ток....- гранд унижение...отиват италианец и българин да кандидатстват за работа в Англия......започва като виц, ама завършва как ...сещате се. ...европейска компания иска увеличение на тока.....комисията в БГ не дава...компанията се жалва на политическо ниво и веднага страната ни е заплашена от спиране на финансиране, ако не позволим на европейската фирма да си вдигне цените...това какво е, все едно някой катаджия да ти вземе книжката, ако пробега ти на месец е по-малко от 10000 км и ще бъдеш наказан, защото потреблението ти на гориво е малко на месец, от там и продажната му стойност.......следващо унижение - викове и крясъци до небето и хвалби до бога за големите инвестиции, направени в България.....само дето българина ще трябва да плаща от джоба си за същите тези капиталовложения - казуса с концесионера на вода - "Ако не вдигнете стойноста на водата, няма да има инвестиции в съоръженията, водата ви няма да е качествена и ние ще ви боцкаме за некачествена вода.....в цяла Еврпоа, при приватизация на предприятие, инвестициите в него са за сметка на инвеститора, а не на потребителя........едно голямо БОЦ...акциз на ракията, щото навсякъде в Европа това било икономически процес, не битов....прицелили са се в шкембе-чорбата, еленският бут и всичко, което съхне в дувара - било нездравословно.......козунака втасвал повече от пет часа - недопустимо по европейски стандарти / след около година, производството на козунак ще бъде регламентирано - консерванти и пакетирано нам как си - е бахти козунака, сещай се.../Абе да продължавам ли........

                            Коментар

                            Working...
                            X