Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак сменят номерата на колите - Дали е истина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пак сменят номерата на колите - Дали е истина

    Това е статия от Стандарт от днесПак сменяме номерата на колитеСлагаме знамето на ЕС на табелата вместо българския трибагреникНови правила идват с новите ни задължения като членове на Европа. Няма да ни се размине още една смяна на номерата на колите и на паспортите. Пререгистрацията на автомобилите няма краен срок. Но хората сами ще се убедят, че в ЕС се пътува по-лесно и без проблеми, ако знамето на съюза стои на табелата, обясни МВР. За тескерето с чип пък настоява бизнесът.Нова смяна на номерата на колата очаква всеки един шофьор у нас. Повече от 3 милиона возила, които наброява автопаркът в България, ще трябва да минат през гишетата на КАТ. Смяната на табелите се налага заради приравняване към нормите на ЕС. Подмяната най-вероятно ще започне в началото на есента. Подмяната на табелите потвърди пред "Стандарт" вътрешният министър Румен Петков. Той обясни, че тя няма да има краен срок и няма да бъде задължителна. Подредбата на числата и буквите по табелите ще остане същата. Няма да се добавят нови знаци или цифри. Ще бъде променено само знамето, върху чийто фон сега е изписана абревиатурата на страната ни. Така вместо българското знаме и надпис BG върху него новите табели ще бъдат с флага на ЕС. На синия фон със звезди отново ще пише BG. С европейските табели първо ще се сдобият автомобилите, които получават първа регистрация в България. Това означава, че всеки ден с нови номера с флага на Евросъюза ще се сдобиват по 1000 возила. След това Пътна полиция ще препоръчва подмяна на автомобилите, които често излизат в чужбина. Това означава, че в рамките на 4 години 90 на сто от автопарка ще бъде с новите номера. В момента всички автомобили в ЕС ще се движат с такива табели. На номерата във всяка една страна от общността има флага на ЕС. А върху него е изписана абревиатурата на съответната държава. Какви документи ни трябват за регистрация Оригинално свидетелство за регистрация на автомобила в страна членка на ЕС. Документ за придобиване на собствеността в България. Декларация по образец, попълнена от юридическото лице, закупило автомобила в чужбина. Не се изисква представяне на документ за придобиване собствеността на автомобила в чужбина. Еми не знам ама им теглих една дълга на всички. Ей така за спорта. Не може ли да мине цялата работа с една лепенка просто и това е. Виждал съм много такива коли с лепенки. Не знам какво да си мисля вече.
    Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
    Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
    Совалката средно на LPG
    Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

    #2
    В Румъния въпроса го решиха по следния начин - срещу равностойността на 20 евро ти сменят табелите, със същия номер, само знамето е заменено с европейското. Няма пререгистрация, няма опащки. Отиваш само с номерата старите и си взимаш новите...Законно е също и да си залепиш стикери - това важи не само за Румъния, но и за Италия, Белгия, Великобритания. Никъде няма насилствено сменяне на номерата. Да не говорим, че в Гърция новите номера са супер рядко явление все още, макар че ги имат от началото на 2007.Аз съм си решил въпроса отдавна със стикери от Шел за 1.20 лв.Мисля че сега е вече момента да покажем на дупетатите и другите народни хрантутници, че няма да им се дадем лесно!Защо просто не разпечатат стикери, на метална основа и всеки да си го залепи на табелите. Пък новоиздадените да са както трябва. То и без това синята лентичка с българското знаме е лепенка - виждал съм разлепени.И още нещо - защо чак сега се сетиха? Румънците почнаха да издават новите номера от 01.01.2007. Пък ние пак се снишавахме, да видим дали случайно няма пък да излезем от пустия му ЕС. Бах му мамата и държава сме...

    Коментар


      #3
      AAAA да го духат този път, точно никога ще си сложа знамето на ЕС вместо знамето на България
      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

      Коментар


        #4
        номера

        Преди да ходим за Гърция и из си слоиш лепенки УЖ бяха задължителни до сега никой не ми ги е правил на въпрос . а на вън има много видове номера не ги сменят старите и само на новте коли слагат нови номера старите си карат както са си били така като се сменят колите и старите номера ще отпаднат във времето .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Тоя път не познаха няма да се редя по упашки за да си дам парите за някакви техни прищявки.Крайно време и в България да има организация като Испанската ЕТА поне двапъти годишно да има по една политическа СВИНЯ просната мъртва или с бомба в колата ,пък да видим тогава дали няма да мислят за народа .
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            Не било задължително, ама ще мине някой друг месец и ще кажат айде .... задължително става
            Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

            Коментар


              #7
              ...рекетът продължава... аз обаче няма да си сменя номерата! Дейба мама им малоумна... шо не показаха маааалко загриженост поне за тоз народ и да обяснят на хората при предната смяна на номера , че не е задължително , защото предстои нова смяна... и т.н.? Нови такси и налози , увеличават данъка на новите автомобили , а уж трябваше да се стимулират хората да си обновяват автопарка... , ями по пътищата и нови такси , а кратерите не изчезват...само кръпките се сменят. Найлонови торбички по улиците , пластмасови бутилки и използвани дамски превръзки из полята и горите... пияни аутсайдери избиват младежите ни и си веят пипера по гъзарските курорти , овчар си изоставил детето в гората , майка удавила детето си в тоалетната... , некъф кретен избягал от затвора за да убие жена си... политици педофили и терористи определят правилата за живот...Къде е сега поета да възпее милата ни родина?1300 години експерименти стигат - да я закриваме тая държава!Нека някой тук ми каже какво прави държавата за него? С какво Ви е полезна тая смешна ...та чак жалка държава?!Обяснете ми моля ви се , защото аз не виждам смисъл от съществуването й!
              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

              Коментар


                #8
                nanio написа:
                AAAA да го духат този път, точно никога ще си сложа знамето на ЕС вместо знамето на България
                И аз така- боли ме к. за еврозвездичките, когато от ЕС се намесят и свалят акциза на горивата спрямо стандарта ни и станат по 1 лев- тогава ще си сложа звездичките, иначе- Sory.
                Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  nanio написа:
                  AAAA да го духат този път, точно никога ще си сложа знамето на ЕС вместо знамето на България
                  И те така... Ще е добре, ако някой излиза извън страната, тогава да се сменят на границата номерата с европейски.. а не за цяла БЪЛГАРИЯ да е така... Не знаят кво искат ей... маа им стара

                  Fiat Marea Weekend 2.0 20v HLX
                  ex:Opel Kadett 1.3
                  ex:Fiat 125p
                  ex:Москвич 412

                  Коментар


                    #10
                    някъде четох, че така по-лесно щяло да се пътува...пълни глупостинавсякъде в ЕС се пътува нормално, никой не го интересува откъде си и подобнищом си спазваш правилата и не се правиш на Бай Ганьо
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      смяната на номерата

                      Въпросът със смяната на номерата е икономически.Целта е пак да се бръкне в джоба на българина. От таксите за смяната почти нищо не остава в КАТ.По-голямата част отиве в бюджета. И пак ще кажат, че това ще повиши благосъстоянието на хората. Поредния мръсен номер. И сигурно пак ще се оправдават с изискванията на ЕС. чичо Нено
                      Fiat Punto 1,1- 1996г.
                      газ-бензин , "Lovato"

                      Коментар


                        #12
                        Скоро може да поискат и снимка на Пикльо Фонтански да сложим вместо знамето на ЕС

                        Коментар


                          #13
                          Пълни глупости. Често пътувам в Гърция, нови номера почти няма. Има знаци по пътищата, много рядко се нарушават правилата за движение. Всичко си е нормално пътуваш си с 90 и тези пред теб и зад теб също си карат с толкова и никой не се нерви и други простотии. Като има 50 си караш с толкова и пак почти никой не нарушава. Ако ги видите какви номера имат по колите си ще ви падне ченето дето още не сте го сложили .
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар


                            #14
                            Не знам защо се палите толкова. Този път няма да е задължително защото нямат аргументи. В цяла европа се кара със стари и нови номера. Като си регистрирах колата в КАТ там където продават пожарогъсители има и стикерчета по 2лв комплект 2 бр. Много ми е интересно ако ги направят задължителни как ще различът номерата с залепен стикер в движение за да те спрът.
                            Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                            2000г.
                            Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                            Коментар


                              #15
                              Sev написа:
                              някъде четох, че така по-лесно щяло да се пътува...
                              Ма аз като съм тръгнал да пътувам, малиййййййй ... Каква причина ще ми измислят тогава на мен за да ги сменя?! Единствената промяна, която бих понесъл и подкрепил е като в... кой каза, Испания май, махнали окръжните първи букви, та се не знае от къде си и да спрат да се гъбаркат марсианците, като не си от месните в града

                              Коментар

                              Working...
                              X