Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

По-добри ли са VW от FIAT?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    OT Vw по-голям боклук няма, никога не казвай никога ама аз НИКОГА нема да си взема не ФВ, никога няма да си взема немска печка, ако ще да е С класа, и да ми дават пари, мразя ги, не са комфортни, двигателите са слаби отлъм издръжливост и пъргавина, абе въобще от която и гледна точка да пиша все фаувето е зле и ме дразни, всеки си има право на мнение, но за мене тез хора коли не могат да правят. Само за форд и фолксваген съм чувал че на 2-3000км правят поразии в двигателя и ходовата, ае сиктир!пп: аааа и БМВ - няква Х5 направила проблем в скоростната кутия на 70к
    FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

    Коментар


      #47
      ikov_Vr написа:
      GTipo написа:
      Ако говорим за возия...голф 4 и браво си возят еднакво. Голф 2 и Типо...разликата е голяма, в полза на второто.Мареа и Пасат ако сравняваме, возят си еднакво.Ми не знам защо трябва да си взема ФВ.
      .................................Иков, имаш 30 мин. да си самомодерираш мнението. Във форум-обществото, с писане чрез големи букви се изразява "Крещене, викане...", което нито колегата, нито който и да е заслужава. Следва триене на мнението след 30 мин. МодерираноМодераторски екип на fiat-bg.org
      Да, и в двете коли. Голф 1.4 базик едишън, си тропаше с нови гуми както и бравото на брата. Пластмасата му е далече от качеството на тази в Голф 3.Мареата ако е с читаво окачване, не знам колко си се возил, но не друса хич. Същото важи и за пасата.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #48
        сори на всички за поста това несъм го знаел. просто съм на работа и тука се гаври клавиатурата
        Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
        Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

        http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

        Коментар


          #49
          Ами през последните три дни ми се наложи да карам друга кола - Форд Фокус 1999г., комби, 1.8 турбо дизел. Около 1000 км бяхме заедно с нея. Първо ще кажа за първата ми среща с марката Фиат като цяло. Беше с Фиат Дукато, от по-старите, пускам и снимка. Какво да кажа помислих, че волана е откачен, толкова лека хидравлика на друга кола освен Фиат не съм виждал, карал съм доста и Форд Транзит, не може да се сравнява с Дукатото.Та прибирам се с въпросният Фокус, не е лоша колата, има си ел. пакет, климатик, централно. Добре си върви, особено между 2 и 3 хиляди оборота като развърти турбината. НО волана по-дървен от на Бравата, не е толкова лека хидравликата, седалката и волана някакси така застават, че не ми беше толкова удобно за каране. Вечерта решавам да изляза и си сядам в Бравата, волана все едно го няма, лек е, широко ми е, чувството е съвсем различно.Същото е и с VW. Като работих в сервиз доста коли карах, а при нас масово се купуват VW, най-вече Голф 3 и Пасати 2 и 3. Еми дървени са си и не мога да кажа, че нямат проблеми, като със всяка друга кола, но за мен са неоправдано скъпи за това, което предлагат. Бравата си я докарах от Италия и за 2000 евро от там ще си купя такава Марея от последната година на производство на модела (мисля, че 2001), че никакъв Пасат особено за тия пари няма да я стигне.Нищо лично към колегите от другият форум, но Фиата си е кола и си е на реалните пари за мен, за това което предлага. Как ще дам примерно 3500лв за Голф 3 1994 година, абсурд.
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            #50
            Айде и аз да направя сефтето във форума Добре заварил Хубав форум и като гледам - пълен с толерантни хора. Похвално.Относно марките- 5 години <до преди миналата седмица> карах Голф 2. Ся.. верно че е доста ръбеста, екстри нихт ама пък си беше пушка от всякъде и гореше малко. В сервиз съм влизал само за масла и ремъци и задни амортисьори <кви бяха тия амортисьори, кво беше това чудо не знам > Не знам как са фиатите < евентуален бъдещ собственик съм на Мареа, стига жената да се навие на бяло комби 1,8 ’98 със всички глезотийки > ама чувам добри думи за тях. Нямам никакви впечатления от тях освен от една темпра от преди 10-на години прибирах се на стоп от Плводив до Хасково и на един колега пунтото - возене около 10 километра само градско. Спомням си че беше изключително тиха. Ама той ги Голфа ми беше тих Пунтото много прилично- вози меко, набира се горе-долу добре без много много да му се мачка педала....Ся за да защитя предната ми кола- на повечето колеги от форума на ФВ колите им са безпроблемни. като изключим дребни проблеми, с които сигурен съм всички сме се сблъсквали. Май мотото на германците е било здравина, здравина, здравина. Наистина дизайна е правен без въображение. ама пък е много фуункционална Всичко си й е на мястото. Смятам че това за волана с който нато покараш 1 час и спестяваш от фитнес е малко преувеличено, ама както и да е.Може да е наистина вярно. Сега карам един Пасат комби. Доволна кола. Широка, просторна.. като бус е Хидравликата й е меко казано впечатляваща. не дава да пипнеш волана. Изключително чувствителна. Двигателя е накъв супер спънат. Не знам на кой му е дошла безумната идея да сложи 75 коня на тоя микробус, ама нейсе.. ще се съобразим с това което имаме от друга страна пък на извънградско е изключително иконимичен. като се има напредвид че рядко правя над 3000 оборота на двигателя. Така че, според мен предпочианията към марката и модела са само лични и финансови <което пак е лично де >Между другото, бях се заклел че във Фиат няма да стъпя след едно 3 годишно приключение с Панда ама на... Май пак съм въвлечен. Стига разбира се, жената да кандиса. Не харесва нещо комбита, пък тая мареа ми хвана окото и... ще има спорове А, и понеже впечатленията ми от мареа/браво/брава клонят към минус безкрайност, ще съм много благодарен ако някой който има Мареа, да сподели на лично съобщение <да не ставам причина за оспамване на темата> какво да очаквам евентуално от модела или пък някоя тема в която да има по-подробна информация.
            Подписа после

            Коментар


              #51
              Не, никога не бих си купил Фолксваген!! с мойте приятели им викаме на тея коли - ТРОШЛЯЦИ !! :D
              Собствениците на италиански коли са два вида. Едните случайно са попаднали на италиански автомобил, а другите са хората с бензин в кръвта. За тях колата не е средство за придвижване, а източник на енергия и адреналин.
              PuntoManiac ;]

              Коментар


                #52
                Eстествено че италянските са по-добри. И понеже аз обичам да карам гадни коли дет се трощат непрекъснато, и само наливам пари за ремонти, за тва си купих ваген. Щот съм мазохист!!!ахахахахахахахаххххахахаххах това го прочетах в темата им на ТРОШЛЯЦИТЕ аххахахахаххахахахахаха
                Собствениците на италиански коли са два вида. Едните случайно са попаднали на италиански автомобил, а другите са хората с бензин в кръвта. За тях колата не е средство за придвижване, а източник на енергия и адреналин.
                PuntoManiac ;]

                Коментар


                  #53
                  wwweb написа:
                  loop написа:
                  А защо никой не споменава, че цената на "великия" Гоуф 5 върви към 50 000 лв., поне толкова беше последно като го гледах, еми ще ме извинявате, ама КОЙ НЕНОРМАЛНИК ще тръгне да сравнява новото Браво с Гоуф 5 ?! Поздрави.
                  Това, че ще е ненормалник да вземе Голф 5 пред Браво е едно на ръка ... а представяш ли си някой да вземе за същите пари Голф 5 пред 159 ... Много пиян требе да е тоя ненормалник
                  Маи не требе да е чак пък толко пиян.

                  Коментар


                    #54
                    Някой друг да се е оплакал от 159-ката си? Това списание просто....

                    Коментар


                      #55
                      autobild :D Кфо да се споменава повече - по тоя маниер да спомена топ геар - кларксън боготвори алфа По темата ми не не ми харесват - преди се даваха сумати пари за екстри който фиат-а ги има стандарт.Сега е по добре ,но предпочитам Новото браво напомпано с екстри пред фаувето.Ако говорим за лукс коли алфа 159 и бъдещатата 169 пак ще ги предпочета пред фауве.В новия топ геар - клакрсън каза - Кола се купува по дизайн - италиянските по дизайн са доста добре мисля
                      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                      Коментар


                        #56
                        nasty написа:
                        autobild :D Кфо да се споменава повече - по тоя маниер да спомена топ геар - кларксън боготвори алфа По темата ми не не ми харесват - преди се даваха сумати пари за екстри който фиат-а ги има стандарт.Сега е по добре ,но предпочитам Новото браво напомпано с екстри пред фаувето.Ако говорим за лукс коли алфа 159 и бъдещатата 169 пак ще ги предпочета пред фауве.В новия топ геар - клакрсън каза - Кола се купува по дизайн - италиянските по дизайн са доста добре мисля
                        прав си виж ми подписа италянските са УНИКАЛНИ нямат нищо общто с VW
                        Собствениците на италиански коли са два вида. Едните случайно са попаднали на италиански автомобил, а другите са хората с бензин в кръвта. За тях колата не е средство за придвижване, а източник на енергия и адреналин.
                        PuntoManiac ;]

                        Коментар


                          #57
                          Леле някой колеги са наистина болни фанатици на тема ФИАТ Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                          И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                          Коментар


                            #58
                            Marea Bipower написа:
                            wwweb написа:
                            loop написа:
                            А защо никой не споменава, че цената на "великия" Гоуф 5 върви към 50 000 лв., поне толкова беше последно като го гледах, еми ще ме извинявате, ама КОЙ НЕНОРМАЛНИК ще тръгне да сравнява новото Браво с Гоуф 5 ?! Поздрави.
                            Това, че ще е ненормалник да вземе Голф 5 пред Браво е едно на ръка ... а представяш ли си някой да вземе за същите пари Голф 5 пред 159 ... Много пиян требе да е тоя ненормалник
                            Маи не требе да е чак пък толко пиян.
                            Абе тоя сифон не знае да кара бре На крив ... Алфата му виновна Да се търкаля там с ГоУфо и тва е

                            Коментар


                              #59
                              Какъв коментар може да очакваш от шваба- фашист... :D
                              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                              Коментар


                                #60
                                Бре не съм сектант - но си имат дизайн - добри дизели - в бензините с големи постижения не могат се похвалят.Яка резачка поне като м3 рс4 нямат...ама пък и аз толкоз пари за такива коли нямам - стига ми и 159-ка една др да си карат голф пассат - да видим след коя ще се обръщат хората !
                                Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                                Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                                Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                                Коментар

                                Working...
                                X