Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ходих да плащам акт.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    krasio_79bs написа:
    Не ми се влиза в безмислени и никуму ненужни спорове.Довечера ще ти постна снимка да видиш и да се убедиш че моята снимка не е сменена.Свидетелства за управление на МПС Подаването на документи за издаване на СУМПС става само лично !Ако при подаване на документи за издаване на свидетелство за управление на МПС, са минали повече от 06 месеца от издаването на последния документ за самоличност, е необходимо да се попълни "Заявление за издаване на документ за самоличност" с поставена на него актуална снимка / направена до шест месеца преди подаването на заявлението. 1. За издаване на свидетелство за управление на МПС, поради изтичане срока на валидност, подмяна на стар образец с нов или промяна в данните на водача: * документ за самоличност по ЗБДС; * документ за платена такса - заплаща се в ОПП-СДП * или в банките и банковите клонове, обслужващи СДП и РПУ; * карта за медицински преглед на водач на МПС или протокол от Транспортна областна лекарска ескпертна комисия /ТОЛЕК/ или Транспортна централна комисия /ТЦЛЕК/; * старото свидетелство за управление на МПС; * квитанция за дължими платени глоби по ЗДВП.
    Спорът не е безсмислен . Прочети внимателно подчертаното от твоя цитат и ще се убедиш, че аз съм прав. А защо не е сменена твоята снимка, не мога да ти отговоря.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #32
      fidy написа:
      Е значи трябва да ходя сам да си го вземам чак от Търговище така ли?Не може ли някой роднина да плати и да ми го вземе?Баси.Те още от сега ми ги скъсаха ко остава като отида там.
      Колега, ако са ти написали другаде акт, първо трябва да пристигне там където ти е издадена книжката и след това там ти излиза и наказателното постановление. На мен ми написаха акт двама "тУмбака" (умишлено използвам северозападна обидна квалификация :D ), след единия тунел на Хемус, район Ботевград. Постановлението излезе след 3 месеца в Пазарджик. А когато чаках на опашката един от пътите, когато проверявах дали е излязло, един пред мен се ядосваше, че не му е пристигнал акта вече трети месец от Търговище. А бе голяма страна сме явно, представям си ако нашата бюрокрация я наложат в Русия - веднъж напишат ли ти акт и си без книжка доживот :D. След цялата разправия осъзнах (преди това само разбирах), защо е трябвало да дам рушвет - спестяваш си не само пари, но и много време и нерви.
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #33
        Тя цялата работа я свърши жена ми, но процедурата е такава:
        Подаването на документи за издаване на СУМПС става само лично ! На теб жена ти е свършила цялата работа,аз как да го разбирам че трябва да си там лично?Аз щото сам си ги вадих и мисля че съм малко по запознат с процедурата по издаване.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #34
          Видя, че не си прав и започна да питаш защо американците бият негрите . Жена ми ми казваше къде какво да правя, защото аз съм малко тъп. Това имах предвид, а ти се хвана за думата. Заедно бяхме, заедно си сменяхме документите, лично .
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #35
            snake написа:
            Видя, че не си прав и започна да питаш защо американците бият негрите . Жена ми ми казваше къде какво да правя, защото аз съм малко тъп. Това имах предвид, а ти се хвана за думата. Заедно бяхме, заедно си сменяхме документите, лично .
            За кое не съм прав???Че не са ми искали снимка за книжката ли?За кое не съм прав?Довечера като се прибера и ще ти пусна снимка на книжката и на лична карта да видиш дали имат разлика в снимките.Ако имат разлика ще ти пратя по Еконт едно шише с каквото питие пожелаеш. ПП.Ето и обещаната снимка която доказва че не са ми искали снимка при смяната.Ако намериш разлика ще ти пратя обещаното.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #36
              Какъто колегата snake подчерта - има изискване за актуална снимка. А защо на теб не са ти искали - това той не може да каже. Просто някой не си е свършил работата, да ти поиска актуална снимка. То е очевадно че на тая си като детенце.

              Коментар


                #37
                ogi28b написа:
                Какъто колегата snake подчерта - има изискване за актуална снимка. А защо на теб не са ти искали - това той не може да каже. Просто някой не си е свършил работата, да ти поиска актуална снимка. То е очевадно че на тая си като детенце.
                Факт е че снимка не са ми искали.На жената пред мен също и върнаха снимките,нищо че беше на 40+години и имаше огромна разлика във видът и.И на мен ми е интересно как ли ще изглеждам през 2018 когато книжката ми все още ще е валидна и ще гоня 40-те.Не си мислете че предварително не съм ходил в КАТ-Бургас да питам какви са изискванията за подмяна на книжката.И тогава не ми казаха че искат снимка за което попитах за да не се стане така че да ме върнат от гишето.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #38
                  snake написа:
                  krasio_79bs написа:
                  Ако при подаване на документи за издаване на свидетелство за управление на МПС, са минали повече от 06 месеца от издаването на последния документ за самоличност, е необходимо да се попълни "Заявление за издаване на документ за самоличност" с поставена на него актуална снимка / направена до шест месеца преди подаването на заявлението.
                  При мен Личната карта е издадена септември 2000 г.,а книжката ми е от 2004 г.При подаване на документите за книжката им дадох актуална снимка за момента,но на книжката ми е снимката от 2000-ната година Явно имат архив(досие),в който са сложили новата снимка ...
                  Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
                  ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
                  ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
                  ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

                  Коментар


                    #39
                    Колеги, благодаря ви! Не спорете излишно за снимката - явно, че ще трябва да се снимам наново, ако не искам да чакам излишни опашки. Въпросът беше какви са другите врътки по гишетата, изясни ми се, още веднъж благодаря!
                    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                    Коментар


                      #40
                      какви ’врътки" в Търново,тук е спокойно сравнително в кат
                      ex.Мареа ТД100

                      Коментар

                      Working...
                      X