Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ходих да плащам акт.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Авео написа:
    Може ли да помоля някой да иде до КАТ и да ми вземе едно талонче с номер, че другата седмица ще бъда в София....
    само ден за ден е ,не става !!
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #17
      Абе колеги аз понеже съм новобранец в тая област, ама те и за това ми праснаха акт де, та да питам: Искат ли акта като го плащаш за да ти дадат талона (или си остава за мене-за спомен??? :D
      Bravo SX 1.6 16V 103hp '98
      GPS-5"+iGO Navigation

      Коментар


        #18
        За теб остава постановлението! Когато отидеш с акта да платиш, ти дават постановлението да видиш какво са решили - глоба и точки, плащаш, оставяш акта и взимаш талона и постановлението! Ама и нервите ще ти скъсат
        Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

        Коментар


          #19
          Е значи трябва да ходя сам да си го вземам чак от Търговище така ли?Не може ли някой роднина да плати и да ми го вземе?Баси.Те още от сега ми ги скъсаха ко остава като отида там.
          Bravo SX 1.6 16V 103hp '98
          GPS-5"+iGO Navigation

          Коментар


            #20
            При мен мотането в КАТ беше не за плащане, а просто за взимане на талончето... Преди 2 години ме спряха за силен шум от избила гарнитура на изходящия колектор... Е в рамките на няколко дена оправих нещата и акта отпадна. Но тогава се почна... Акта писан във Варна и се чака по административен път да дойде в София... И всеки път чакаш на една опашка поне час, за да ти кажат: "Дай акта, удължаваме го, няма го още талона!" и аз си изливам нервичките и спретвам едно бързо скандалче (административно времето е няколко дена)... И така ТРИ! пъти, от началото на Май до средата на Октомври. Последния, когато щеше да стане 4-та заверка, беше малко преди да замина за Варна да живея. Е представете си какво скандалче беше, викам им - аз отивам там да живея след няколко дена, са ще чакам още една година да дойде па там ли?! ... И изведнъж талона изкочи, е така от нощото... Кой знае кога е дошел и са го затрили... Е да, ама дигнах 4 лелки тогава да ровчат по кашончЕтата с докименти... Смех, смех, смех....

            Коментар


              #21
              При първия ми акт ми взеха 100 лв., а преди това ми удължиха акто с още 1 месец. На 08.12.2007г. ми направиха акт който ми изтече на 08.01.2008 г. и ми го удължиха до 20.02, преди датата отидох да ги попитам колко пари ще ми струва и ми казаха 10 лв. отивам на датата да си платя акта и взема талона и ми го удължиха до 30.03.2008г., защото не бил излязъл още акта. направо съм бесен за някакви 10 лв. да ме въртят почти 4 месеца
              Fiat Croma 2.0TDi.d.
              Citroen Xsara Picasso 2.0HDI
              И самоувереният е бил неуверен!

              Коментар


                #22
                Аз от ноември миналата година карам с акт...Последно ходих преди няколко дни до КАТ и пак го удължиха - сега до април...Няма такава анархия, писна ми да се мъкна за N-ни път до там, тея времето на хората си го нямат за нищо Иначе предполагам че няма проблем глобата да се преведе по произволен начин в сметката на КАТ - сметките им се веят на гишето.Но тази техническа подробност ще излезе на дневен ред когато излезе постановлението.Проблема е, че така или иначе трябва да се отнесе документ от баката на хартия че наистина има плащане - абсурд е тея аборигени да го проверят по друг начин...Половин година ще стане не могат да обработят един акт!И после що сме бутали пари на куките - ето още една причина, основателна отвсякъде!
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #23
                  Какво е положението сега? От колко часа работят ?!Сега съм с акт за неправилно паркиране (първият ми изобщо)... трябва да отида с него за наказателно постановление? Нали така?Мога ли да го платя веднага и да си взема талона след това ?
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #24
                    А каква е процедурата с подмяната на свидетелството за управление, че моето изтича някъде към края на ноември и да съм подготвен какво ме очаква - опашки, едно-друго...
                    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                    Коментар


                      #25
                      sugarboy написа:
                      А каква е процедурата с подмяната на свидетелството за управление, че моето изтича някъде към края на ноември и да съм подготвен какво ме очаква - опашки, едно-друго...
                      Моята книжка я смених преди 2-3 месеца. Тя цялата работа я свърши жена ми, но процедурата е такава: Подаване на заявление в КАТ, заедно с нова снимка и медицинско. Таксата е 18+2лв. (комисионна на банката) за обикновена услуга. Ако контролният талон не е ламиниран, в него се записва новия номер на свидетелството за управление на МПС, ако е ламиниран, се вади нов.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #26
                        snake написа:
                        Моята книжка я смених преди 2-3 месеца. Тя цялата работа я свърши жена ми, но процедурата е такава: Подаване на заявление в КАТ, заедно с нова снимка и медицинско. Таксата е 18+2лв. (комисионна на банката) за обикновена услуга. Ако контролният талон не е ламиниран, в него се записва новия номер на свидетелството за управление на МПС, ако е ламиниран, се вади нов.
                        Предполагам, като ида във фотото и им кажа за каква снимка става дума, те си знаят работата, а медицинско откъде - през личния лекар ли, минава ли се пак през психодиспансер - сещам се, че миналия път това беше формалност, само минавам да ми бият печатите...
                        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                        Коментар


                          #27
                          sugarboy написа:
                          А каква е процедурата с подмяната на свидетелството за управление, че моето изтича някъде към края на ноември и да съм подготвен какво ме очаква - опашки, едно-друго...
                          Процедурата е следната;1.Вадиш си медицинско(не от личния лекар, а от клиника която прави медецински свидетелства за водачи.)2.Заедно с медицинското си подаваш заявление в КАТ.Ако имаш неплатени актове първо ще трябва да ги платиш!!! (снимка на мен не са ми искали,ползват тази която е вече в компютъра им.Пред мен имаше жена над 40 години на която и върнаха снимките въпреки че очевидно имаше промяна на външния вид от преди 10 години когато са и издали книжката.)3.След подаване на заявлението от гишето на КАТ ти дават листче с номер с което отиваш на гишето на банката и си плащаш таксата 18лв.за книжката+1 лв. за талон+2 лв. такса на банката.(талона се сменя без значение дали е ламиниран или не,на талона се отбелязва номера на свидетелството за правоуправление.Няма как да ви напишат новия номер на стария талон)4.След това се връщаш на същото гише на което си подал заявлението и представяш документите от банката че си платил таксите.Единия от трите екземпляри остава на гишето при тях.Другите са за теб.5.След изтичане на срока по заявката ти отиваш с документите ти (Лична карта,старата книжка и талон ,желателно е да си носиш и разписката от банката че си платил)6.Получаваш си новото свидетелство за правоуправление.При положение че ви изтече срока на валидност на свидетелството и ви съставят акт за това нарушение,акта е в размер на 200лева!!!
                          FIAT FORUM BULGARIA
                          Ракията е над политиката

                          Видео от Италфест 2011

                          Коментар


                            #28
                            krasio_79bs написа:
                            sugarboy написа:
                            А каква е процедурата с подмяната на свидетелството за управление, че моето изтича някъде към края на ноември и да съм подготвен какво ме очаква - опашки, едно-друго...
                            Процедурата е следната;1.Вадиш си медицинско(не от личния лекар, а от клиника която прави медецински свидетелства за водачи.)2.Заедно с медицинското си подаваш заявление в КАТ.Ако имаш неплатени актове първо ще трябва да ги платиш!!! (снимка на мен не са ми искали,ползват тази която е вече в компютъра им.Пред мен имаше жена над 40 години на която и върнаха снимките въпреки че очевидно имаше промяна на външния вид от преди 10 години когато са и издали книжката.)3.След подаване на заявлението от гишето на КАТ ти дават листче с номер с което отиваш на гишето на банката и си плащаш таксата 18лв.за книжката+1 лв. за талон+2 лв. такса на банката.(талона се сменя без значение дали е ламиниран или не,на талона се отбелязва номера на свидетелството за правоуправление.Няма как да ви напишат новия номер на стария талон)4.След това се връщаш на същото гише на което си подал заявлението и представяш документите от банката че си платил таксите.Единия от трите екземпляри остава на гишето при тях.Другите са за теб.5.След изтичане на срока по заявката ти отиваш с документите ти (Лична карта,старата книжка и талон ,желателно е да си носиш и разписката от банката че си платил)6.Получаваш си новото свидетелство за правоуправление.При положение че ви изтече срока на валидност на свидетелството и ви съставят акт за това нарушение,акта е в размер на 200лева!!!
                            Много категорично си го написал, но не е съвсем така . При изтичане срока на валидност снимката се сменя винаги, нали това е една от целите на тази подмяна на свидетелството. Талонът представи си не се сменя винаги - на моя отбелязаха новия номер, като зачертаха стария. Но трябва да отбележа, че моят е "златен", може това да е причината да не го сменят. Медицинското пък може да се извади във всяка лекарска практика, не става дума за някаква специализирана в тази насока клиника.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #29
                              Колеги направихте офтопик, нека модератор отцепи темата защото явно е интересна. Това мнение може да бъде изтрито след това.
                              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                              Коментар


                                #30
                                snake написа:
                                krasio_79bs написа:
                                sugarboy написа:
                                А каква е процедурата с подмяната на свидетелството за управление, че моето изтича някъде към края на ноември и да съм подготвен какво ме очаква - опашки, едно-друго...
                                Процедурата е следната;1.Вадиш си медицинско(не от личния лекар, а от клиника която прави медецински свидетелства за водачи.)2.Заедно с медицинското си подаваш заявление в КАТ.Ако имаш неплатени актове първо ще трябва да ги платиш!!! (снимка на мен не са ми искали,ползват тази която е вече в компютъра им.Пред мен имаше жена над 40 години на която и върнаха снимките въпреки че очевидно имаше промяна на външния вид от преди 10 години когато са и издали книжката.)3.След подаване на заявлението от гишето на КАТ ти дават листче с номер с което отиваш на гишето на банката и си плащаш таксата 18лв.за книжката+1 лв. за талон+2 лв. такса на банката.(талона се сменя без значение дали е ламиниран или не,на талона се отбелязва номера на свидетелството за правоуправление.Няма как да ви напишат новия номер на стария талон)4.След това се връщаш на същото гише на което си подал заявлението и представяш документите от банката че си платил таксите.Единия от трите екземпляри остава на гишето при тях.Другите са за теб.5.След изтичане на срока по заявката ти отиваш с документите ти (Лична карта,старата книжка и талон ,желателно е да си носиш и разписката от банката че си платил)6.Получаваш си новото свидетелство за правоуправление.При положение че ви изтече срока на валидност на свидетелството и ви съставят акт за това нарушение,акта е в размер на 200лева!!!
                                Много категорично си го написал, но не е съвсем така . При изтичане срока на валидност снимката се сменя винаги, нали това е една от целите на тази подмяна на свидетелството. Талонът представи си не се сменя винаги - на моя отбелязаха новия номер, като зачертаха стария. Но трябва да отбележа, че моят е "златен", може това да е причината да не го сменят. Медицинското пък може да се извади във всяка лекарска практика, не става дума за някаква специализирана в тази насока клиника.
                                Не ми се влиза в безмислени и никуму ненужни спорове.Довечера ще ти постна снимка да видиш и да се убедиш че моята снимка не е сменена.
                                Свидетелства за управление на МПС Подаването на документи за издаване на СУМПС става само лично !Ако при подаване на документи за издаване на свидетелство за управление на МПС, са минали повече от 06 месеца от издаването на последния документ за самоличност, е необходимо да се попълни "Заявление за издаване на документ за самоличност" с поставена на него актуална снимка / направена до шест месеца преди подаването на заявлението. 1. За издаване на свидетелство за управление на МПС, поради изтичане срока на валидност, подмяна на стар образец с нов или промяна в данните на водача: * документ за самоличност по ЗБДС; * документ за платена такса - заплаща се в ОПП-СДП * или в банките и банковите клонове, обслужващи СДП и РПУ; * карта за медицински преглед на водач на МПС или протокол от Транспортна областна лекарска ескпертна комисия /ТОЛЕК/ или Транспортна централна комисия /ТЦЛЕК/; * старото свидетелство за управление на МПС; * квитанция за дължими платени глоби по ЗДВП.
                                Цитата е взет от страницата на КАТ-http://www.kat.mvr.bg/Довечера и снимка на моята книжка за доказателство че не си чеша езика и че съм със старата снимка
                                FIAT FORUM BULGARIA
                                Ракията е над политиката

                                Видео от Италфест 2011

                                Коментар

                                Working...
                                X