Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ходих да плащам акт.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ходих да плащам акт.

    Вчера се сблъсках с процедурата плащане на акт! БЯХ ПОТРЕСЕН! Опашки, тъпи полицай и т.н.Вече предпочитам да дам парите на някой фатмак, вместо да ходя да вися 3 часа за да си платя акта
    Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

    #2
    Че не можеш ли да преведеш парите от някоя банка?Колегата май ходи в СиБанк.. не съм сигурен.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      А как разбираш колко да им преведеш?

      Коментар


        #4
        Това със СИБАНК са тънки сметки.Защо:Сметката на КАТ е в СИБАНК и ако идеш в клон на същата банка да им преведеш парите ще е малко по евтино отколкото например от ДСК в СИБАНК.Осъзнайте се бе хора. Акт под сто лева почти не се пише така че дали ще ти вземат 3 в СИБАНК или 5лв. в друга банка за превод едва ли е толкова важно.Плащането може да стане от всяка една банка.А с полицаите няма как да се избегне срещата понеже трябва да си вземеш синия талон.

        Коментар


          #5
          Marea Bipower написа:
          А как разбираш колко да им преведеш?
          Един ден преди да ти изтече датата на акта трябва да провериш дали е излязло наказателното постановление.Ако е излязло ще разбереш какво дължиш .Ако не е излязло трябва да ти се удължи акта.Ако караш с изтекъл акт и те хванат куките следва нов акт.

          Коментар


            #6
            Преди 2-3 седмици платих втория ми акт за целия шофьорски стаж (изпреварване на забранена със знак зона). До месец отиваш в КАТ за да си получиш постановлението. Обслужват до 500 човека на ден. Вземаш си талонче с номер от апарат и почваш да чакаш да се появи твоят номер на таблото. През това време гледаш тъпо и виновно катастрофични автомобилни кадри на телевизор и единстевното успокоение в тази тягостна обстановка е, че не си сам на опашката. Обаче ако си примерно номер 350 (както аз в случая), а таблото показва 90, просто изчисляваш че при обслужване от 2-ма души на минута (дори това е бърза скорост) твоят ред ще дойде някъде след 2-3 часа. И отиваш да си вършиш работата. Връщаш се приблизително след 2 часа, чакаш още 30 мин да дойде точно твоят номер и от гишето си вземаш наказателното постановление. С него на съседния банков клон плащаш акта и с платежното се връщаш веднага на гишето да си получиш синия талон. Това е процедурата и няма начин да платиш предварително или някъде другаде. Обаче интересното в моя случай бе че за изпреварването ми отнеха 6 точки и 30 лева, а при изпреварване в забранена зона с предизвикване на катастрофа по закон се отнемат 5 точки И нямаш право да обжалваш, а се оказваш ужилен.

            Коментар


              #7
              Ако си мислите, че в малкия град е по-лесно, се лъжете.Процедурата би трябвало да е ясна - отиваш в КАТ, взимаш си наказателното, плащаш в банковия клон в КАТ, ако искаш, ако не - където искаш, и после си вземаш синьото талонче. Тук за разлика от София няма никакви опашки, най-много да изчакаш хубавата кака зад гишето да си донареди пасианса.Да, ама не.Отиваме с брат ми да си вземе наказателното постановление в КАТ, ама там го нямаше.Ямбол нали е много голям град, си има 2 общини "Идете го потърсете в РПУ-Тунджа, щото на негова територия е написан акта, при нас го няма"...РПУ - Тунджа - на другия край на града. Отиваме там...и там ядец. Я вижте да не са го пратили по грешка в РПУ Ямбол... то пък на центъра. Е, оказа се че е там. Какво по-лесно от това щом е за нарушение на ЗДвП да си отиде в КАТ... но нали трябва гражданина да се потъпче, за да си знае мястото. Как така ще му е лесно...

              Коментар


                #8
                Въпроса е, че губиш поне 3 часа (ако си отишъл по-рано ) за да им дадеш пари! Трябва да почнат да пускат постановленията по пощата и като им занесеш касова бележка, че си платил да ти върнат талона! Сега е лудница в КАТ!!!
                Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

                Коментар


                  #9
                  Те пак бързо ви дават талончетата какво са това няколко дни чакане и висене пред КАТ.Хубаво е по една седмица да е висенето та човек да се замисли и не прави повече нарушения :D :D :D
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #10
                    Колкото и да ми се иска не мога да карам по правилата Живея и работя в София! Работата ми изисква кола ... Само който е подложен целодневно на това може да разбере. А за висенето ... има поща! Пращат ти постановлението, ако искаш обжалваш, ако не отиваш в банката и плащаш! В момента КАТ се е превърнал в цирк. Вместо да погледнат към интернет усугите който могат да предоставят, те се опитват да почернят живота на шофьорите! Минат 2-3 месеца и почват да говорят какви огромни промени ще направят и това е. Ако наистина искат промените могат да осъществят до 1 година.
                    Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

                    Коментар


                      #11
                      Ти пък си краен вече

                      Коментар


                        #12
                        Stilo написа:
                        Преди 2-3 седмици платих втория ми акт за целия шофьорски стаж (изпреварване на забранена със знак зона). До месец отиваш в КАТ за да си получиш постановлението. Обслужват до 500 човека на ден. Вземаш си талонче с номер от апарат и почваш да чакаш да се появи твоят номер на таблото. През това време гледаш тъпо и виновно катастрофични автомобилни кадри на телевизор и единстевното успокоение в тази тягостна обстановка е, че не си сам на опашката. Обаче ако си примерно номер 350 (както аз в случая), а таблото показва 90, просто изчисляваш че при обслужване от 2-ма души на минута (дори това е бърза скорост) твоят ред ще дойде някъде след 2-3 часа. И отиваш да си вършиш работата. Връщаш се приблизително след 2 часа, чакаш още 30 мин да дойде точно твоят номер и от гишето си вземаш наказателното постановление. С него на съседния банков клон плащаш акта и с платежното се връщаш веднага на гишето да си получиш синия талон. Това е процедурата и няма начин да платиш предварително или някъде другаде. Обаче интересното в моя случай бе че за изпреварването ми отнеха 6 точки и 30 лева, а при изпреварване в забранена зона с предизвикване на катастрофа по закон се отнемат 5 точки И нямаш право да обжалваш, а се оказваш ужилен.
                        Е ти си бил добре колега,аз веднъж отидох в 10 сутринта,тегля си талонче и ми дойде 450 от 500 възможни,а на таблото беше 60 След 15тина минути бяха свършили талончетата кой взел взел и реда ми дойде точно преди да затворят кат към 5 без нещо
                        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                        Коментар


                          #13
                          те сега се правят на хитри нацъкат талончетата сутринта и после ги продават един мангал ми продаваше талонче с 90-ти номер за 20 лева :D а на таблото бяха 60 и някой си ,още си чака парите
                          фиатче Браво 2.0

                          Коментар


                            #14
                            baracuda написа:
                            В момента КАТ се е превърнал в цирк. Вместо да погледнат към интернет усугите който могат да предоставят, те се опитват да почернят живота на шофьорите!
                            Аз пък на интернет услуги хич, ама хич не се доверявам. Един господ знае дали парите ти ще отидат точно в твоята партида, а и не си сигурен дали някой няма да те "преслуша" и после да се окаже, че някъде са произвели копие на картата ти.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              Може ли да помоля някой да иде до КАТ и да ми вземе едно талонче с номер, че другата седмица ще бъда в София....

                              Коментар

                              Working...
                              X