Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете да "сглобим" един компютър - бюджет: 600

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги, моля съвет за това:CPU: Athlon64x2 4200+ Dual Core 117 лв.MB: ASUS M2N-VM HDMI 118 лв.RAM: 2 x 1GB DDR-2 1066MHZ, Kingmax, 3Year Warranty 93 лв.HDD: 250, Seagate, SerialATA, 7200, 16MB 120 лв.DVD: LiteON LH-20A1S-15C 47 лвPS: 420W, Thermaltake, Silent, 120mmFan, W0062R 84 лвКутия, клавиатура, мишка 50-60 лв.Общо: ~650 лвБез видеокарта е, на платката има, а пък човека като реши че иска да играе става геймър, ще си купи карта, мишка, и всякакви геймърски приспособления. За домашен компютър мисля че сме добре? Нали тоя процесор ам2 няма да проблеми да се монтира на платката, тя е "ам2+ support"

    Коментар


      #17
      С процесора си OK, поддържа се от платката. Браво от мен за повечето памет и истинското захранване. И наистина винаги може да се купи нормална видео карта, за да се играят най-новите игри.
      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

      Коментар


        #18
        Колега съветвам те да погледнеш каталога на Мултирама, има доста добри предложения на добра цена.

        Коментар


          #19
          Доколкото разбрах , за тази платка е препоръчително процесора да е по-добър, за да се справи с ХД-образите? затова май ще е 4800+, а паметта - повече от 1 ГБ за начало е безпредметно, а и за в последствие - за какво ще се ползва толкова много памет, а пък и не е скъпа, винаги може да се добави.... затова минаваме на 2х512, евентуално на 1066, но не е задължително. Е сега и една хубава 17"-ка да изберем и сме готови! Какви отзиви имате за мониторите? говорим за ТФТ ЛЦД дисплей. Примерно някой елементарен филипс, с 0 дефектни пиксели?

          Коментар


            #20
            ogi28b, явно си фен нa AMD , аз писах и в предишния си пост че пропоръчвам Intel Core 2 Duo. Относно захранването също ти препоръчвам да е Fortron 400W ще са ти предостатъчни, ако мислиш да ползваш две видеокарт в SLi режим то си вземи 500W та дори и 600W. Изключително безшумно, вкарва студен въздух в кутията и изкарва топлия. Цената по спомени е около 70-80лв. За Видео карта можеш да си купиш GeForce 8500GT 256MB DDR3 за 140лв което е доста добро решение и ще е актуална известно време. Води се най-слабата от 8-ма серия(въпреки че има и 8400-трагедия), пробвал съм я за 1 седмица и най-новите игри вървят перфектно. За монитор имам опит с NEC и Samsung. Препоръчвам ти Samsung 19" 920 е модела цената беше мисля 380лв. Ако ти се дават повече пари погледни моделите на NEC.
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #21
              ааами, никакъв фен не съм на амд, но нали уточнихме че за интел система, ще е дойде доста по-скъпо? Предложи ми някакъв вариант който да е аналогичен на амд-базирания, и да е на същите пари, и ще го предложа и него на човека. Но доколкото си спомням, говорихме нещо за над 800 лева. ДДС няма как да си дръпна, нямам познати.

              Коментар


                #22
                За ТФТ - баща ми наскоро си взе 19" АСУС от Метро - много ме кефи как работи - и беше към 320лв.Формата ми е 16:9 - много удобно - един такъв голяяям десктоп, да си меткаш прозорци по него...
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #23
                  тъй като това работя , ще пиша без дъъълги обосновки, а ще пиша нещо дето много народ няма да го хареса та предварително казвам че в спор няма да влизам с никой.ако някой желае подробности и спорове - на лични ПМ1. избягвай АСУСасус вече не е това което беше и си мисля че няма и да бъде - главно надежноста му куца.по-добре си избери гигабайт дъно отколкото асус. поне няма да имаш проблем с евентуална гаранция.2. от около 2-3 месеца дисковета на сигейт са БОЗА- пак откъм надежност.силно ти препоръчвам IBM/Hitachi.3. спестяването с 512 МБ вместо 1024 МБ не си заслужава . най-вече трудно ще продадеш тези 512 ако решиш да ъпгрейдваш по-късно4. при еднаква цена на термалтейк и фортрон - по-добре вземи фортрон.ако искаш пиши ПМ да ти кажа къде в Сф го дават с 24 месеца гаранция Фортрончето - за да не е реклама едит: да не спамя само по темата ама за DVD-то - корейските марки (LG , Samsung) ги заобикаляй от около 5 километра. За момента най-добре от "нормалния" ценови клас е NEC/Sony (nec произвежда sony), или LiteOn ако няма друго..

                  Коментар


                    #24
                    За процесор предлагам 2 варианта:Core 2 Duo E2200 - 160лвCore 2 Duo E4500 - 210лв Дъно:Gigabyte P35-DS3,Socket 775 - 173лвТова са цени от www.vali.bg с ДДС
                    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                    Коментар


                      #25
                      nanio написа:
                      За процесор предлагам 2 варианта:Core 2 Duo E2200 - 160лвCore 2 Duo E4500 - 210лв Дъно:Gigabyte P35-DS3,Socket 775 - 173лвТова са цени от www.vali.bg с ДДС
                      колееегиии !!! все пак е заложен лимит от 650 лв.

                      Коментар


                        #26
                        G31MX-S2, s.775, iG31, DDR2, VGA, PCI-E, SATA2, GLAN, 8ch- 91$Dual Core E 2180, 2,0GHz, 800, 1MB, TRAY, LGA775 -104$160GB, Descstar, SATAII, 8MB, 7200rpm 61$20x/8x/20x 48x/32x/48x, Nec AD-7200S-OB, SATA, Black -32$GB GV-NX85T256HP, 8500GT PCI-E, 256MB/128b, DDR3, DVI-I-106$1GB 800MHz, A-Data -31$Fortron 400W, ATX-400PNF, PassivePFC, 12cm FAN, 20+4pin-48$OP-620D Optical, Wheel, Silver, PS2 -5$KB-720 PS/2 Black -9lv.Остава само кутия... иначе това по горе излиза около 655лв при 1.35лв за долар. Кутия предполагам ще се намери за 25-30лв.
                        Marea Weekend HLX Jtd 110

                        oO(_)____////____(_)Oo

                        Коментар


                          #27
                          Ето и едно бюджетно решение, с вградено видео:MB ASROCK ALIVENF7G-HD720P/AM2+ 106.00CPU ATHLON64 4200 X2 /AM2/BOX/65W 119.00RAM 1GB DDR2 800 A-DATA 40.00RAM 1GB DDR2 800 A-DATA 40.00HDD 160GB HITACHI 7K250/7200/8M 92.00CASE FOXCONN ZL-699/400W FORTRON 106.00KEYB. LOGITECH VALUE/BLACK 16.00MOUSE LOGITECH U96 OPTICAL/BLACK 15.00DVD LG GSA-H58N DVD+-RW /BLACK 46.00общо:580.00 лв. Цените са крайни, клиентски, с ДДС, пак от ценовата листа на Мост, че ми е най-удобна.Разгледай, ако не си го направил, http://www.hardwarebg.com/forum/,особено рубриките "Общ хардуерен форум" и "Често задавани въпроси". ... И най-много хептен да се объркаш
                          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                          Коментар


                            #28
                            еееееееееееее u_bo направо ме върна в първи клас, с тези съвети. Тамън се бях засилил, и ме отказа Сега ще прегледам наново нещата. И бюджета, колеги е 600 лева, а вече зависи от монитора, ако остане някой лев, пак става. Максималния бюджет е 1000 лева, ама в него наистина влиза абсолютно всичко - от щепсла, през процесора и монитора, до последната рапидка на кутията! Нито лев повече, няма как.

                            Коментар


                              #29
                              Само да кажа,че ако искаш 8600ГТ не взимай Galaxy,имам двама приятели ,на които им изгоряха,като капак и аз бях с такава и изгоря първата седмица след като взех компютъра!Ако искаш 8600ГТ гледай да е Gigabyte!
                              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                              Коментар


                                #30
                                ogi28b написа:
                                еееееееееееее u_bo направо ме върна в първи клас, с тези съвети. Тамън се бях засилил, и ме отказа Сега ще прегледам наново нещата. И бюджета, колеги е 600 лева, а вече зависи от монитора, ако остане някой лев, пак става. Максималния бюджет е 1000 лева, ама в него наистина влиза абсолютно всичко - от щепсла, през процесора и монитора, до последната рапидка на кутията! Нито лев повече, няма как.
                                okтогава:-предвиди пари (от 15 до 70 лв.) за surge протектор на контакта - препоръчвам APC, SONO, MGE (в този ред но се съобрази с парите)- предвиди пари ( от 16 до 30 лв.) - за SURGE протектор за LAN - !!! ТОВА е задължително ако се включваш към интернет от доставчик ’локална мрежа", ако е от БТК или някакъв кабелен модем МОЖЕ ДА ГИ СПЕСТИШ ПАРИТЕ от тези две неща не спестявай, а за другото съм ти писал в предишния ми постp.s. пускам ти една конфигурация с наште цени на личен, може да я използваш като"изискване" към фирмата в СФ където ще идеш.

                                Коментар

                                Working...
                                X