Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете да "сглобим" един компютър - бюджет: 600

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помогнете да "сглобим" един компютър - бюджет: 600

    Целта е в заглавието. В общи линии - да се намерят чаркове с които да се сглоби максимално добра машина, която да има всички необходими за днешните компютри устроиства.Компютърът ще се използва за домашна употреба, няма да се обработват филми, 3Д приложения, и подобни свръхнатоварващи неща. Ще се гледат филми, ще се цъка в нета, ще се сваля музика, ще се играят сравнително качествени игри, ще се ползва скайп. Стремим се също да подберем такива компоненти, които да са максимално съвместими един с друг и да работят добре по между си. Както и ще искам да ги купя на най-добрата цена.Като за начало имам нещо предвид, но бих искал да изчакам няколко мнения.Идеята ми е дъното да е доста ново, да има възможности за подобрения, да е 2-канално откъм памет, високо-скоростна шина, ПСИ експрес слотове, с цел добра видеокарта, Другите компоненти дори и да не са от висок клас, да се вземат някакви , с идеята след време да се заменят с по-бързи и по-добри. В този ред на мисли - ХДД може да е съвсем малък като за начало, рам - малко, колкото да има, примерно 1х512. ДВД което чете и пише всичко, процесор - той може би също няма да се смени никога повече, така че също да е "расов" . Приемам всякакви предложения - както за интел-базирани , така и за АМД-системи. Видеокартата както казах - да може да поеме новите игри. В общи линии - дъно, видеокарта и процесор - без компромиси, а другите неща - колкото за бюджета. В него трябва да се остави място и за захранване, мишка, клавиатура, микрофон, кутия... тия неща.Очаквам предложения и съвети всякакви. Предварително благодаря!АМ2 и АМ2+ едно и също ли е?

    #2
    Оги, вземи поне 1 ГБ Рам
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Re: Помогнете да "сглобим" един компютър - бюджет:

      ogi28b написа:
      ...Видеокартата както казах - да може да поеме новите игри. В общи линии - дъно, видеокарта и процесор - без компромиси, а другите неща - колкото за бюджета. В него трябва да се остави място и за захранване, мишка, клавиатура, микрофон, кутия... тия неща.....
      Трудна работа, нещо като с пръдня боя.А и най-важното - понеже го виждам при компромисите - захранването е базата, точно там не се правят компромиси.
      Sev написа:
      Оги, вземи поне 1 ГБ Рам
      Ами да - 512Мб - 22лв остава си и от там да се пести.

      Коментар


        #4
        е, то от тук малко от там малко и така... идеята е компютъра като цяло да стигне 2 по 1 ГБ. Обаче ако тръгна да взема всичко което трябва да е в крайния му вид, цената става друга... То даже и процесора може да се вземе най-евтиния, и после да се "върне в някоя фирма за 2-ра ръка и да се вземе по-добър. Абе верно аз как съм описал задачата - хем тва вгз хем душата в рая....

        Коментар


          #5
          Бе аз мисля, че със 600 лева ще се сглоби доста добър компютър. Ако монитора не влиза в цената...Преди няколко седмици взехме за офиса за около 350 лева само компютъра - вярно, без сериозна видеокарта, щото повече за офис приложения ще се ползва, но до 600 лева мегдан много...

          Коментар


            #6
            В момента и аз ъпгрейдвам и то сериозно стария комп /май остава само един хард диск и записвачка от стария/ За да играеш игрички ти трябва видеокарта поне от 150 лв. Дъното и то трябва да е от по скъпичките за да позлва възможностите на видеото защото с евтино дъно не се получава ако ще и видео за 1000 лв да сложиш, значи заделяш и за него поне 170-180 лв. За процесор поне 100-120 лв. хард диск 100 лв, РАМ 40-50 лв. кутия + захрнаване 50 лв . и записвачка 50 лв . Май надхвърлихме бюджета, но само така може да спретнеш геймърски комп. АМ2 и АМ2+ са съвместим сокети на АМД. Новото ми дъно е с АМ2+ и може да поддържа новите 4 ри ядерени процесори на АМД.

            Коментар


              #7
              Според мен този компютър, който ти описваш като изисквания е Интел платформа Е6600,Е6750 но с такъв процесор излиза към 900+ лв. затова ето го и мойто предложение (естественно АМД, като няма пари -АМД ):видео:GF 8600GT, 512MB Sweex, Zalman Cooling, PCI Express, TV Out -180.09дъно: Asus M2N-VM HDMI, nForce 630, AM2+, DDR2, VGA+PCI-Express, SB7.1, Lan1000, Serial ATA, - 118.74памет: 512MB DDR-2 800MHZ, Kingmax, 3Year Warranty х 2 - 60.20Процесор Athlon64x2 4200+ Dual Core (2.2GHz, 1MB L2, 65W, AM2) BOX - 117.96DVD-RW- NEC AD-7191S-OB, SATA, Black, +R 20x, -R 20x, +RW 8x, -RW 6x, DVD-RAM: 12, DVD 16x, CDRWR 48x32x48x, LightScribe - 50.75хард - 160, HITACHI, SerialATA2, 7200, 8MB - 83.59кутия(с вградено захранване 350W) - 40 лв.Тотал: 651.33Цените са от Жара.Разбира се може да се направи компромис със процесора, да се сложи с по-малка честота, но видеото в никакъв случай!Ами това е от мен, като пак ти казвам това за мене е компромис, ако ще си купувам компютър за мен щях да се напъна с още 300-400лв и да си взема един Интелски "расов" жребец Оги според мен това е минимума от към компютър, на който ще се играят съвременни игри...не знам там клавиатура и мишка + микрофон са 50лв грубо още, но под този процесор надолу вече е кофти...(мое мнение е това!).Ам2+ е новият сокет на който са пуснали Феномите (четириядрените на АМД) 9500+ и 9600+ и той е различен от АМ2.По принцип дъна на АМ2 сокет с флаш на биоса подкарват Фенома но не всички модели.Ще си позволя малко отклонение от темата Имам вкъщи Феном 9500+ а на работа съм с Е6600 е интела ми работи по-бързо мамка му!Вярно в нас видеото ми е по-слабо но пак съм с 2ГБ рам и с нов уин и т.н. Та това са моите впечатления. Един съвет от мене- не си купувайте ФЕНОМ! Лек ден
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                #8
                tyson написа:
                Според мен този компютър, който ти описваш като изисквания е Интел платформа Е6600,Е6750 но с такъв процесор излиза към 900+ лв. затова ето го и мойто предложение (естественно АМД, като няма пари -АМД ):видео:GF 8600GT, 512MB Sweex, Zalman Cooling, PCI Express, TV Out -180.09дъно: Asus M2N-VM HDMI, nForce 630, AM2+, DDR2, VGA+PCI-Express, SB7.1, Lan1000, Serial ATA, - 118.74памет: 512MB DDR-2 800MHZ, Kingmax, 3Year Warranty х 2 - 60.20Процесор Athlon64x2 4200+ Dual Core (2.2GHz, 1MB L2, 65W, AM2) BOX - 117.96DVD-RW- NEC AD-7191S-OB, SATA, Black, +R 20x, -R 20x, +RW 8x, -RW 6x, DVD-RAM: 12, DVD 16x, CDRWR 48x32x48x, LightScribe - 50.75хард - 160, HITACHI, SerialATA2, 7200, 8MB - 83.59кутия(с вградено захранване 350W) - 40 лв.Тотал: 651.33Цените са от Жара.Разбира се може да се направи компромис със процесора, да се сложи с по-малка честота, но видеото в никакъв случай!Ами това е от мен, като пак ти казвам това за мене е компромис, ако ще си купувам компютър за мен щях да се напъна с още 300-400лв и да си взема един Интелски "расов" жребец Оги според мен това е минимума от към компютър, на който ще се играят съвременни игри...не знам там клавиатура и мишка + микрофон са 50лв грубо още, но под този процесор надолу вече е кофти...(мое мнение е това!).Ам2+ е новият сокет на който са пуснали Феномите (четириядрените на АМД) 9500+ и 9600+ и той е различен от АМ2.По принцип дъна на АМ2 сокет с флаш на биоса подкарват Фенома но не всички модели.
                Пак казвам - това в червеното е страшна грешка, която най-често завършва с купуването на нов компютър и прекарването с горните пари.

                Коментар


                  #9
                  Ок съгласен съм но откъде да намалим още ?
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    Аз категорично препоръчвам Intel Core 2 Duo но от Е4000 нагоре. Еземи си и 1гб рам но на 800mhz по 32лв парчето са във Вали (www.vali.bg)
                    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                    Коментар


                      #11
                      Ако ти трябва малък HDD, мога да ти намеря 40 GB. Втора употреба, но почти неизползван. На моя компютър беше, но много бързо реших, че ми трябва по-голям и този от доста време събира прах. Но тук идва проблема с доставката - HDD не е джанта да се подмята по куриерите.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        доставката е лесна, някой от мойте шофьори като мине през пазарджик ще го щипне, но 40 е твърде малък, възможно е и хдд да не се смени в последствие, не се знае. А офертата на tyson не е лоша, но за съжаление недопустимо надхвърляме бюджета, и в частта захранване не е никак добре. От тази оферта ми харесва наистина платката, процесора, може да "скатаем" малко от паметта и повечко от видеото. 180 лв за видео на компютър за 600 лв ..... не ми се нрави. И от тези неща като скатаем малко, се вместваме. По принцип да, без монитор сглобяваме. Монитора е в отделен бюджет и като се избере, може би ще остане нещо и за компа. Ами добре де, но дайте по-добри идеи за захранване? Знаем че всичко идва от китай, но все пак...А щом АМ2 и АМ2+ са съвместими, това е добре, тия 4-ядрени процесори след време може да се монтират в тази платка, нали?Мисля във водещия пост да пиша какво съм избрал до момента , и да мислим за останалото.Благодаря на всички които се включиха!ред.: тая платка става ли за нещо? http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529547 или е много постна?и тази http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=561още една http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529735

                        Коментар


                          #13
                          Ето ти малко "Мост"-овски цени без ДДСMB GB P35-DS3 /P35/LGA775 140.89 (прилично дъно, с възможности, може и друго за +/- 30-40лв.)CPU C2 DUO E4500/2.2/800/2M BOX 175.45 (поне)RAM 1GB DDR2 800 SUPER T CL5 32.3 (не виждам смисъл от 512MB)HDD 160GB HITACHI SATA2/8M 65.79 (80ГБ са 10 лв. по-евтини)VIDEO GALAXY 8600GT 256 DDR3 PCIE 132.25 (за толкова пари - толкова)CASE FOXCONN 3GTLA-001/420W PFC 59.15 (не е хептен "китайско"; същaтa с Фортрон захр. е +35 лв.)KEYB LOGITECH VALUE/BLACK 11.56MOUSE LOGITECH U96 OPTICAL/BLACK 11.17DVD LG GSA-H58N DVD+-RW /BLACK 35.86 (LG са горе-долу добри, конкретния модел не го знам) сума без ДДС:664.42 сума с ДДС:797.304Та, за да се вместиш в 600 лв., с подобна или друга конфигурация, трябва да намериш някакъв начин да си възстановиш ДДС-то. Или да се примириш с нещо по-скромно като дъно, процесор и видео, а пък именно те са важните. За останалите неща сам виждаш, че не може да се мърда много нагоре-надолу.
                          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                          Коментар


                            #14
                            CASE Dandy MT302 350W 3 in 1/case, kbd5002,mouse 325/CPU AMD Athlon64 X2 4000+ 1000 MHz 2*512K s.AM2 BOXDVD-R/RW LG GSA-H58N DVD+RW/-RW BlackHDD Hitachi/IBM/ 160 GB 7200 / 8MB SATAIIMB GigaByte GA-M52S-S3P NF520/ddr2/GLan/PCI-E s.AM2MEMORY A-Data DDR2 1 GB PC2-6400/800 MHzSVGA CARD Xpert Vision 8600GT HDTV 256MB DDR3 128b PCI-EТова всичкото за 559 лева. Ако искаш с Фортрон 350 W ще стане към 600 лева. За камерка с микрофон още 20.Според мен е добре балансирана машина.Поздрави!
                            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                            Коментар


                              #15
                              Forsaken, да , привлича окото айде и днес и утре да мине, да се съберат още 2-3 оферти, и в неделя ще го "сглобявам".Споделете 2-3 думи за онези платки които бях постнал по-нагоре, дали си заслужава да се гледат?И да напомня: важно изискване за дънната платка е да е двуканална за РАМ.

                              Коментар

                              Working...
                              X