Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за антипаркинг устройства.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Погледнете в нотариалния акт клаузата за общи площи и, ако включва "Зелени площи" значи сте си платили за тях и заедно със съсобствениците от входа имате права над тях/както е в моя случай/, а иначе имам аз един пишлегар- комшия от Панагюрище с една Крома, редовно спира пред вратите на гаража ми за който също съм плащал. Е вече не спира- разбра, че не съм любител на саксийните разстения.

    Коментар


      #17
      Колега, мислиш ли, че някой не се е сетил и преди тебе за подобна идея. И на мен ми е по лесно да дам 40-50 лв на месец за платен паркинг, и да знам че УЖ колата се наглежда, а не е оставена на произвола на съдбата. И да знам, че като се прибера в 20 часа примерно ще си имам осигурено парко място ? Паркинги има 3. Ама като отида при оня и му кажа, дай да си паркирам колата тук, той ми отвръща - "Всички места са заети". А съм сигурен, че поне едно ще се намери. Ама се пазят за някой "гостенин" който е готов да цака по 5 - 10 лв на вечер.

      Коментар


        #18
        колега, не знам дали ще ти помогна, но ще споделя къде съм виждал такива уреди: в гео милев - високия блок до скай сити, мисля че се води улица хемус, там така са направили и е много културно - има си знак забранено влизането , под него табела "не важи за живущи на <<съответния адрес>>" , бариера с дистанционно, и малка бутка - караулка, обикновено съвсем празна. И колкото и пъти да минавам, няма вандалски прояви там. Може би само знака вече го няма.Другото място е като караш по черни връх от хладилника към хемус, влизаш по еднопосочната уличка наляво , която излиза на булинс, на 100-на метра по уличката , вляво, има един дълъг блок, високичък, и там също е реализирано с бариера, и пак има знак за забранено влизане, или паркиране май беше, и съответната табела. Та мисля си че трябва да се консултирате с някого, който е в час конкретно с това, и след заплащане на съответни такси в общината, да можете да го направите същото. После съвсем спокойно можете да извикате полиция която да състави акт на автомобил , паркиран неправилно някъде там, при наличие на знаците.А това че паркирате в градинката, не знам дали е законосъобразно, ако ще и цяла софия да е съгласна, това си е "градинка" по градоустройствения план. Тука в моя вход един кретен даде подкуп в общината и после 6 паркоместа точно под терасите му бяха преобразувани в "градинка" и той хвана и си насади дръвчета по границите на тази "градинка", за да не може да влезе кола. Било му шумно. А градинката все още е асфалт.Marea Bipower - отвратителен си къде ти е терасата , да знам да не паркирам под нея?

        Коментар


          #19
          Мреси. Преди малко получих и поща от една фирма която изработва подобни устройства. Значи устройството с катинар струва 100 лв а другото 450 (с дистанционното)

          Коментар


            #20
            ogi28b написа:
            Marea Bipower - отвратителен си къде ти е терасата , да знам да не паркирам под нея?
            Ми така де, има места не е да няма, ама зор пред моя гараж да е "Имало камера.", и ако си мисли че тая камера е вързана някъде.... Иначе пробвах по- дипломатично така ама не става....

            Коментар


              #21
              Все пак ако се интересувате от антипаркинг устройтсва на сайта в скоро време ще има и модели с дистанционно управление. Според мен антипаркингите са много по добро решение отколкото непрекъснато да се притесняваш дали съседа няма да ти спре на твоето място. В БГ все още не е така че всеки да си има място в подземен паркинг или къща с гараж..така че е нормално развитие...

              Коментар


                #22
                Marea Bipower написа:
                ogi28b написа:
                Marea Bipower - отвратителен си къде ти е терасата , да знам да не паркирам под нея?
                Ми така де, има места не е да няма, ама зор пред моя гараж да е "Имало камера.", и ако си мисли че тая камера е вързана някъде.... Иначе пробвах по- дипломатично така ама не става....
                Ние така в София си имаме двана пишлегари... единия си е харесал да спира пред гаража, та всеки път разправии... Добре че поне е син на съдържателите на отсрещния магазин, та бързо се издирва и се мести, ако требе да се излезе. Ама другия е нагъл. Спора точни, ама точно пред вратата на двора... И то толкова близко до оградата, че не мое и да се провреш понякога междудвете за да излезнеш... Бяс ме хваща. Сложих кол. Набих го почити 1 метър в земята. Бетонирах. Изкъртиха го след 1 месец... И най накрая му хванах цаката . В акухолъ му и майкатъ... Няколко пъти се прибирах подпийнал и някой имаше неблагоразумието да е паркирал там. Блъскай, ритай, пищи аларма в 2 послред нощ... та като му дигнеш и един скандал тогава, па като наскачат и съседите кой събуден, кой - сеирджия, някакси за около седмица се отказаха да паркират... А на онзи наглия му бях спретнал друг номер : Една вечер си пушим на балкона, пак около 02:00, учех за нещо... И го гледам нашия, как ама с 5-6-7 маневри се нанася ама прилежно до оградата... и тихо по търлъци от терасата та до него застанах... Е така му изкарах акъла с резкия випрос от тъмния двор: "Ко прайм тук са?! " ... Е и тий не смее да паркира там вече. Абе ко да ви разправям... и са ме напушва смях като се сетя какви съм ги творил и как не ме е бил някой още, ама както спомена някой по-горе, борбата за паркоместа пред домовете е безмилостна, жестока и иска жертви...

                Коментар


                  #23
                  Vladim написа:
                  Замислете се дали и вие нямате вина за кошмарите по улиците, колко коли имате, кога дойдохте в София? :P Разводнихме темата, сори!
                  Значи, забелязвам, че щом Vladim се намеси в спора, нещата придобиват съвсем друг характер. Някое момче пита как да си реши проблема с паркирането - нещо съвсем нормално. Аз не съм компетентен по темата, просто си четях, нямах никакво намерение да пиша. Намесва се, обаче Vladim и веднага разпорежда който не е дошъл "навреме" в София - настрани!!! И това вече е до болка познато от една друга тема...Ами ставаш смешен бе човече, "кореняко", велики. Прекланяме се пред тебе, знаем, че ако е за теб, и на "Леге" ще се намери място за паркиране - ми ти все пак си роден тук, имаш нотариален акт за всички улици в София... Ми това си е "твоят" град!!!... Sorry за разводняването, наистина...
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    #24
                    Не съм в София, но и тук положението е същото. Имаме четири паркоместа във вътрешен двор и още четири пред блокчето т.е. на всеки апартамент се пада по едно. В кооперацията отсреща обаче нямат ни едно, защото от алчност ли де да знам от какво са си направили гаражите на магазини, а тунела към вътрешния им двор също е запушен и е какво? Магазинче... Борбата за местенце е безмилосто жестока. На мен ми е особено кофти, понеже се прибирам от работа след 21ч. и места - нямааа... Спирам по преките и пред другите кооперации, ако има къде. Обаче то не бяха яйца по тавана, кисело мляко, олио и всевъзможни гадости нацапани от "доброжелатели", на които съм спрял на мястото. Казах си Баста! Ще си спирам пред къщи, пък каквото ще да става. Това обаче се оказа доволно трудна работа.Викам си: "Ще подходя легално. Ще си наема паркомясто." Самото наемане не е трудно. Отива се до месното поделение на "Паркинги и гаражи" или както там се нарича, прави се договор, плащат се едни пари, ония идват поставят ти знак (1 платено паркомясто за ...) и следят дали някой е спрял там. Този, който си е платил (в случая аз) има пълното право де се обади на "паяка" и той да вдигне всеки спрял на мястото. Оказа се обаче, че от "Паркинги и гаражи" не могат да си "изпълняват задълженията" след 19ч. т.е след това всеки ще може да си спре, защото ония не работят, а аз ще има да ходя да го търся и да му обяснявам, че съм си платил...Проблема временно си го реших, след като си сложих антипаркинг устройтсво. Преди няколко дни са минали от общината и са го "премахнали", разбирай отрязали с флекса. Аз обаче съм инат и ще си го сложа пак. И така, докато не се намери някакво разрешение на проблема...
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      #25
                      gantcho написа:
                      Vladim написа:
                      Замислете се дали и вие нямате вина за кошмарите по улиците, колко коли имате, кога дойдохте в София? :P Разводнихме темата, сори!
                      Значи, забелязвам, че щом Vladim се намеси в спора, нещата придобиват съвсем друг характер. Някое момче пита как да си реши проблема с паркирането - нещо съвсем нормално. Аз не съм компетентен по темата, просто си четях, нямах никакво намерение да пиша. Намесва се, обаче Vladim и веднага разпорежда който не е дошъл "навреме" в София - настрани!!! И това вече е до болка познато от една друга тема...Ами ставаш смешен бе човече, "кореняко", велики. Прекланяме се пред тебе, знаем, че ако е за теб, и на "Леге" ще се намери място за паркиране - ми ти все пак си роден тук, имаш нотариален акт за всички улици в София... Ми това си е "твоят" град!!!... Sorry за разводняването, наистина...
                      Абсолютно точно, колега Gantcho. И аз се извинявам за офф-а. Vladim, извинявай, утре може ли да паркирам на Черни връх, някъде където кажеш, че имам малко работа? За 10-15 минути, не повече. Ако може, разбира се.
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар

                      Working...
                      X