Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво да правим, ако ни откраднат мобилния?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    jenshen73 написа:
    IMEI, както каза Илко не е нещо като панацея - сменя се, има генератори за "истински" номер на НОКИА или друг производител. Знам от достоверен източник, че при отключване на операторски телефони се сменя и IMEI. Лошото е, че в България никой не следи достоверността на IMEI съдържанието.
    За смяната съм писал че се сменя. Въпроса е че с каквото и да се смени този телефон остава белязан.Генератора ще ти генерира код но не може да го вкара в базата данни за произведени устройства. В най добрия случай ще дублира някой.Няма легален начин да се промени този номер дори и от мобилен оператор понеже той се поставя там от производителя.Още един елементарен съвет при покупка на телефон който забравих да напиша преди.Съгласно RTTЕ директивата в Европа (за същото правило следи и FCC в САЩ) на гърба на мобилния телефон трябва да е нанесен неговия IMEI. При покупка на телефон без значение нов или ползван винаги трябва да се търси наличието на този номер. И да се сравни с номера записан в телефона (набира се *#06#).Същият номер понякога е нанесен и върху опаковката на апарата но това не е задължително.Ако надпис липсва или двата номера не съвпадат просто не купувайте телефона - гарантирано някой го е манипулирал и в бъдеще може да изникнат проблеми

    Коментар


      #17
      Както каза Immortal , почти на всеки телефон си има опция за заключване на SIM картата . Аз досега съм го използвал на всички телефони които съм имал . Предполагам че си има начини и това да се "оправи" , но аз се успокоявам че ако някой ми открадне телефона няма да му е толкова лесно с употребата му после
      ex : Bravo 1.6 16v 103hp
      now : Marea HLX 2.4 JTD

      Коментар


        #18
        RumenMM написа:
        Както каза Immortal , почти на всеки телефон си има опция за заключване на SIM картата . Аз досега съм го използвал на всички телефони които съм имал . Предполагам че си има начини и това да се "оправи" , но аз се успокоявам че ако някой ми открадне телефона няма да му е толкова лесно с употребата му после
        Опция за блокиране при поставяне на друга сим карта има всеки телефон. Аз говоря за друга програма, която освен че блокира телефона, изпраща и СМС на указан от мен номер със серийния и телефонния номер на новопоставената СИМ карта.

        Коментар

        Working...
        X