Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Референдумът в Бургас се провали ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Референдумът в Бургас се провали ...

    Гласували са едва 27% ... Нямам думи ... какво говореха, а какво направиха ... като гледам мнения във форума на доставчика ми - един не отишъл, защото го мързи, друг му било студено ... А за Бургазлиите, които не са гласували - референдумът беше единственото, което можеше да направим ... е - аз го направих - сега ще видите какви ще са последиците от несвършения ви граждански дълг ... просто още веднъж се убеждавам, че над 70-80% от бургас са тотални малоумници, на които не им пука за нищо ...Не вярвам да има някой който да има достойно оправдание ... най-добрия ми приятел си дойде от варна, за да гласува, предполагам много малко са хората, които ще могат да кажат защо не са гласували (ако не са) ... просто тука сме уникати ... за какво въобще си хабя нервите, като виждам по улиците какви хора ходят ... в другите градове много трудно ще се види нещо такова ... до сега защитавах Бургас, но вече май няма защо да го защитавам, след като съвсем скоро той ще бъде унищожен ...

    #2
    ...щото мен ако питаш, повечето хора там изпълняваха политически поръчки по организацията на протестите.....щото онзи ден като гледах на митинга като ги питат защо смятат че ще е вреден тръбопровода, те всички седят и ми говорят за екология в най-общ смисъл на думата на световно ниво....Извинявам се на всички бургазлии, много го обичам този град, обаче се изложихте, защото проблема не беше в петролопровода, а в идеята да се организират опозиционни курвенски номера като цяло, с много фин политически елемент. Ако пуснем една анкета, никой няма да може да каже защо аджеба тръбопровода е вреден.....ама стоят там и викат. Ефекта на стадото, пусни му муха и всички тръгват.....Доказателството е Вълчи Дол - там наистина става дума за местна екология, за това си и гласуваха....Всъщност да допълня, че това не е диагноза на населението в Бургас, ами на цялостният ни балкански манталитет - мърди сме си и това е...

    Коментар


      #3
      И споредм мен целта беше да има опозиция. Поне аз не мисля, че ще навреди нещо на екологичната обстановка. Още повече, че се използват модерни (УЖ) технологий.

      Коментар


        #4
        Re: Референдумът в Бургас се провали ...

        kiler_4o написа:
        ...убеждавам, че над 70-80% от бургас са тотални малоумници, на които не им пука за нищо ...
        Колега, аз съм бургазлия, живял съм по 5,6 години във Варна и още толкова в София. В Пловдив ходя доста често и имам много приятели. Винаги сам казвал гордо, че съм от Бургас и съм искал да се различавам от ’местните’... До твоя извод съм стигнал мнооого отдавна. Бургас е мнооого по назад от останалите 3 града, брутално по назад...Идеала на бургазлията е да не работи, да си сложи анцуга, да се качи на джипа си и да иде на кафе, което е на 5 мин пеша от тях. Някак си не е разбрал, че вече не сме 90та година. В Бургас няма боулинг, няма един нормален търговски център, няма даже смислено кино... Естествено си има ’дупка’ на пъпа на града Даже съм напълно съгласен с твоя %, има много готини и работливи хора, ама някак си масата ги е погълнала...А до другия колега, надали истината за това, как и съобразно какви еко и други норми ще се строи и с какви пари и т.н..... ще стане известно на нас простосмъртните, ще има много теории и още повече оспорващи ги мнения...

        Коментар


          #5
          Живял съм в Бургас 4 години и не крия, че много харесвам този град - повече от родния си Ямбол. Този референдум беше пълен абсурд - един политически театър в който един малоумник се опита да си извади полотически дивиденти на гърба на Бургазлии, а чух че още един такъв го подкрепил /по ТВ "Скат"/. Защо трябваше въобще да се създава напрежение, да се амбицират и еколозите и пр. Та този газо-, нефто- или какъвто и да бил провод /защото до колкото ми е известно това трябваще да бъде газопровод, а после по медиите стана петролопровод, нефтопровод/, не виждам с какво повече може да зстраши екологията от самото пристанище, където ежедневно се излива мазут, нефт и какво ли още не. А ако действително си е газопровод, той пък с какво застрашава екологията?
          Peugeot 301
          Punto 1.9 JTD - на жената

          Коментар


            #6
            Ето и едно различно мнение.Не съм от Бургас но и да бях не бих отишъл да гласувам.Защо?Референдума няма никаква юридическа стойност т.е. каквито и да са резултатите от него те не са задължителни за изпълнение.Вече е решено че нефтопровод ще има.От какъв зор да гласуват хората като никой не ги пита.Смисъл би имало само ако първо има референдум и мнението на хората е задължително за ипълнение. Сега какво излиза:Управляващите са го решили,даже са договорили и условията и мнението на обикновенния данъкоплатец за тях не значи нищо.А пък ти Килърчо като си нямаш друга работа върви гласувай на пародийни референдуми.

            Коментар


              #7
              Далеч по- развити страни от нашата имат на територията си, далекопроводи /за нефт, газ, метан, и пр./ в това число и Канада- страна която се гордее с природата си. И вместо да се организират такива мероприятия за една на практика дълга тръба, може да се организират за други неща, които далеч по- вредят на нашата така хубава, но зацапана природа. Гледам тук в София хората от ЕКОБУЛПАК правят мероприятия за разделно събиране на боклука и всеки вика- "Да да разделно, да му пълня на еди кой си гушата.". По светофарите всеки си пафка и си мята фаса през джама, когато сме ходили на пикник някъде из поляните навсякъде има пликчета, кофички и други такива производни на пластмасата продукти, да не говорим пък за бутилките в язовир Доспат, които доста от вас са виждали, и да не споменаваме пък и за сметището на Кремиковци което е като лунен пейзаж от нагара в пещите.

              Коментар


                #8
                Няма ги вече идиотските протести като в 97- ма и иа идиотската инфлация, потикната от сащ за да се смени правителството на Виденов, което не поиска да продължи затриването на националното богатство и пиратската приватизация, която настъпи ВЕДНАГА след това още с криминалните типове софиянски и костов, които окончателно завършиха плана на белия дом за сриване на икономиката в България...и Народа ги изрита- за постоянно надявам се- тъпи седесари- повръща ми се от тях- да го духат.
                Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  Kimi_Raikonen написа:
                  Няма ги вече идиотските протести като в 97- ма и иа идиотската инфлация, потикната от сащ за да се смени правителството на Виденов, което не поиска да продължи затриването на националното богатство и пиратската приватизация, която настъпи ВЕДНАГА след това още с криминалните типове софиянски и костов, които окончателно завършиха плана на белия дом за сриване на икономиката в България...и Народа ги изрита- за постоянно надявам се- тъпи седесари- повръща ми се от тях- да го духат.
                  Рън и Ът ли? Плана не е завършен окончателно има още доста докато стане, но е на път де- бавно но славно за жалост.

                  Коментар


                    #10
                    Леле.. Хора недейте така, какви американски планове какви 5 лева? В нашия форум (Lancia) има един такъв ’конспиратор’.. я зарежете... Идеята на поста е друга, може да е добре да има тръба, може и не, може подбудите за референдума да са политически, може да са гейски, може и да са цигански, добри, лоши, криви...Важното е, че е обществено значим за Бургас въпрос. Добре нека да е ’да’ или ’не’ но обществото да има позция... А да оставим за после има ли смисъл...

                    Коментар


                      #11
                      Хах, няма да навреди ли ? Успех, успех ... :D Смея да заявя, че съм МНОГО дълбоко запознат със случая и това ОПРЕДЕЛЕНО ЩЕ НАВРЕДИ на екологичната обстановка ... Ако някой толкова държи и не ми вярва - мога да се обоснова ! А за манталитета на Бургазлии - няма смисъл да приказваме ...

                      Коментар


                        #12
                        Колеги,когато пишете нещо прочете малко за какво става въпрос и тогава коментирайте(не всички,който са писали).1.Бургас-Александропулис е НЕФТОпровод.Няма нищо общо с Газопровод.2.Не става въпрос за една тръба.Тръба ще има и в района на Варна,но там ще е газопровод.Проблемът се състои в това,че с танкери ще се кара нефт,който ще се изпомпва от тях и ще се пуска да тече по нефтопровода.Самата операция по източването на нефта от танкера ,колкото и да е безопасна,крие рискове.В интерес на истината,в продължение на няколко години имам възможност периодично да наблюдавам морето в близост до нефтопристанището в бургас и не съм забелязал разливи.Това разбира се не означава,че такива няма да има.Винаги може да настъпи авария,а с увеличаването на броя танкери,които ще се разтоварват ,расте и шансът за такава.3.Имам чувството,че може би има политическа намеса в това да бъдат такива резултатите.Не знам дали партиините организации на тройната коалиция не са наредили на своите избиратели да не гласуват.За тяхните способи и методи това е много реална ситуация.4.Както колегата преди мен каза,резултатите от референдума нямаха никаква стойност,защото при сегашното управление се сключват сделки на тъмно и договорът за изграждането на нефтопровод е подписан!Това,че пак не сме си зашитили националните интереси е друга тема,но лошото е,че цяла България години наред ще плаща данък за решенията на управляващите ни.
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          dudulia написа:
                          Колеги,когато пишете нещо прочете малко за какво става въпрос и тогава коментирайте(не всички,който са писали).1.Бургас-Александропулис е НЕФТОпровод.Няма нищо общо с Газопровод.2.Не става въпрос за една тръба.Тръба ще има и в района на Варна,но там ще е газопровод.Проблемът се състои в това,че с танкери ще се кара нефт,който ще се изпомпва от тях и ще се пуска да тече по нефтопровода.Самата операция по източването на нефта от танкера ,колкото и да е безопасна,крие рискове.В интерес на истината,в продължение на няколко години имам възможност периодично да наблюдавам морето в близост до нефтопристанището в бургас и не съм забелязал разливи.Това разбира се не означава,че такива няма да има.Винаги може да настъпи авария,а с увеличаването на броя танкери,които ще се разтоварват ,расте и шансът за такава.3.Имам чувството,че може би има политическа намеса в това да бъдат такива резултатите.Не знам дали партиините организации на тройната коалиция не са наредили на своите избиратели да не гласуват.За тяхните способи и методи това е много реална ситуация.4.Както колегата преди мен каза,резултатите от референдума нямаха никаква стойност,защото при сегашното управление се сключват сделки на тъмно и договорът за изграждането на нефтопровод е подписан!Това,че пак не сме си зашитили националните интереси е друга тема,но лошото е,че цяла България години наред ще плаща данък за решенията на управляващите ни.
                          A случайно чувал ли си, че ако бяха гласували 51% от бургазлии и се беше взело решение "Против" - Бургаска община няма законно право да издаде разрешително за строеж ? И освен това основната опастност идва от това, че искат да ползват буйове, а не кей и че имат планове да строят помпена станция в СТРАНДЖА ... При буйовете има един така да го наречем маркуч (който всъщност е доста дебела тръба), между буя и дъното, която е гъвкава и е подложена на големи натоварвания и на незнам си колко количество нефт (май 2 мил. тона беше) се сваля на секции за профилактика и преглед ... при това сваляне ВИНАГИ има разлив ... може да е малък, но има ... течението в бургаския залив е такова, че този разлив отива директно на брега за 7-8 часа макс, а морето ни е плитко и не може да влезе почистващ кораб, който да спре нефта ... да продължавам ли ?

                          Коментар


                            #14
                            че беше студено в неделя - студено беше, че духаше яко - духаше... ама наистина не ги оправдавам тези дето не отидоха... п.п. към хората от вътрешността на страната /така наречената провинция / - вие като идвате на море само лятото и си мислите че целогодишно е "тава" и водата е топла... елате сега зимъска, като хване некоя "провеза" да видите кво е и как ги лашка корабите... и кото си представя кво може да стане... ша гледате морето само на снимка и ше ходите на плаж по гръцкото и турското средиземноморие... няма далавера за нас от този петролопровод... далаверата е при византийците и руснаците... ама нашите политици нали са изуйгащи....
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #15
                              Аз ходих да гласувам, но искрено се надявам докато го построят да не съм вече тук (в Бургас и в България). На едни им пречи боклука на други радиоактивни отпадъци на трети движението на тирове през града а на Бургас ако му вземеш морето какво му остава ?!? Летището и Нефтозавода са си Софийски (за пристанището не знам). Ако стане бела всички ще се юрнат лятото към Турция и Гърция а Бургас да се оправя сам ... Бях се заканил да не пиша или говоря по темата ама ми писна. Стига толкова!п.с. Къде да си подам документите за емиграция
                              FIAT Punto 55 S
                              FIAT Doblo 1.3 Multijet

                              Коментар

                              Working...
                              X