Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Документи за чужбина?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Документи за чужбина?

    Здравейте, Ще пътувам във вторник към Германия. Въпросът ми е, какви документи ми трябват за колата. Имам вече зелената карта и застраховка от Булстрад. Трябва ли да изкарвам някакви други документи? На сайта на КАТ няма никаква информация. Благодаря предварително.
    Bravo 1.4 12V

    #2
    Според мен не! Освен нормалните за България. Във всяка държава трябва да си купищ от техните винетки и такси за магистрали.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      нищо другодокументите на колата + зелена картане винаги я искат, но все пак трябва
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Задължително си сложи лепенка BG иначе ще те скъсат от глоби!
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Вчера си дойдох от Румъния (нали е в Евросъюза)! Трябват само зелена карта, шофьорска книжка, документите на колата, който са за България и лична карта! Нищо друго не е необходимо! Даже, както колегата по-горе спомена залената карта почти не я искат, но нека я има! Успех!П.С. Ще видиш какви пътища имат хората!
          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

          Коментар


            #6
            dudulia написа:
            Задължително си сложи лепенка BG иначе ще те скъсат от глоби!
            не е вярно
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Sev написа:
              dudulia написа:
              Задължително си сложи лепенка BG иначе ще те скъсат от глоби!
              не е вярно
              Дам няма да има проблеми и без лепенка БГ това на рег. номер е достатъчно!
              Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
              Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

              Коментар


                #8
                през септември минах през половин Европа: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, необходими ми бяха само документите на колата - талон, и личните документи -- лична карта/паспорт; Застраховка ми искаха само братята сърби, за лепенка не са ми се заяждали никъде. При влизане в Австрия се купува тамошна винетка за 10 дена (за по-кратко няма) - май 13 евро. В Германия винетки няма (доколкото знам, там пътният данък е включен в цената на горивото). В останалите страни си плащах таксите за магистралите.
                Тойота Приус

                Коментар


                  #9
                  Rayo написа:
                  през септември минах през половин Европа: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, необходими ми бяха само документите на колата - талон, и личните документи -- лична карта/паспорт; Застраховка ми искаха само братята сърби, за лепенка не са ми се заяждали никъде. При влизане в Австрия се купува тамошна винетка за 10 дена (за по-кратко няма) - май 13 евро. В Германия винетки няма (доколкото знам, там пътният данък е включен в цената на горивото). В останалите страни си плащах таксите за магистралите.
                  Мерси много на всички. Това е маршрутът, който и аз ще мина.
                  Bravo 1.4 12V

                  Коментар


                    #10
                    значи магистралите в Сърбия, Хърватска и Словения са общо 45-46 Евровинетката в Австрия е малко под 8 Евро и важи 10 денав Хърватска не зареждай гориво, ако нямаш от техните паризащото при превалутирането се правят на лудислучвало се е неведнъж, затова мисля че е практикав Словения и Австрия е пълно с камери, така че не си позволявай волности :D в Австрия не се надявай да ги засечеш с радар-детектор, защото те засичат и снимат след като ги подминеш
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      Чудесно !!! Мерси много за полезната информация. Още един въпрос имам: Колата в момента е на сервиз, исках да и сменя всичко преди да тръгна, като ремъци, филтри, свещи и масло. Ще ми сменят и радиатора на парното, тъй като беше спукан. Нещо друго, което би било добре да направя преди да тръгна на такъв път? Нещо да се провери и т.н.? Мерси предварително
                      Bravo 1.4 12V

                      Коментар


                        #12
                        Ами освен да си провериш налягането на гумите,да напълниш резервоара с бензин и казанчето с течност за чистачките,както и акумулатора,ако е обслужваем + изправност на светлините.
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          Не забравяй и медицинска застраховка , правят я на твое име примерно и важи за още до трима твои спътници описани в нея , без това да и влияе в/у цената .
                          .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                          Коментар


                            #14
                            Някой да знае дали все още търсят зелена карта за влизане в Гърция? Миналата година, като ходих, търсеха, но от 1-ви август, доколкото знам, тези карти отпаднаха. Някой ходил ли е скоро, да ми даде актуално инфо, че мисля събота и неделя да отскоча до Тасос, та като стигна границата да не стане изгъзица, че в момента зелена карта нямам и ако трябва да ходя да си извадя?

                            Коментар


                              #15
                              profusion написа:
                              Някой да знае дали все още търсят зелена карта за влизане в Гърция? Миналата година, като ходих, търсеха, но от 1-ви август, доколкото знам, тези карти отпаднаха. Някой ходил ли е скоро, да ми даде актуално инфо, че мисля събота и неделя да отскоча до Тасос, та като стигна границата да не стане изгъзица, че в момента зелена карта нямам и ако трябва да ходя да си извадя?
                              Иди си извади - за 10 мин. и 10 лв. работа, за да пътуваш спокойно. Питай застрахователя си най-добре. Но дори да са отпаднали, не се знае дали всички гръцки полицаи са разбрали. Иначе никой на границата не ми е искал никакви документи, освен бегъл поглед на личната карта.
                              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                              Коментар

                              Working...
                              X