Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измама с използване на Globul.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Измама с използване на Globul.

    Та звъни ми телефона и отсреща се представя оператор 213 от Глобул.Така и така спечелили сте награда ,но за да разберете каква е наградата трябва да се обадите на г-н Крумов който е отдел еди какъв си.Дадоха ми номер и звъня аз нали ми е любиптно.Вдигна ми г-н Крумов и ми заяви ,че печеля 2000 лв. ,но за да ги получа трябва да закупя ваучер на стойност 50 лв. и да му продиктувам кода на ваучера след което ще получа наградата със запис на посочен адрес.Само докато ми каза ,че иска номера на ваучера му казах да не се занимава и да забрави.Така ,че внимавайте мошенниците се развиват много бързо и пипалата им са навред.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Ми аз бях писал преди време за подобни измами, защото на мен ми се е случвало сигурно 5 пъти. Въпреки всичко, разговорите с такива са ми много интересни, особено, след като им шибна една псувня.Обаждал съм се и в полицията, като съм им диктувал точно от кой номер са ми звъняли, но тея келеши въобще не ги интересува и не си мърдат пръста да направят нещо. Лесно им е да кажат ... ми няма какво да се направи.В интерес на истината не им разбирам логиката на тея измамници. Набират телефони по цял ден, пък същевременно търсят някой да им дава ваучери. Те май само за лафа работят, че печалба така трудно ще генерират Внимавайте, че една жена е изгоряла с 5000 лв. от подобна измама!

    Коментар


      #3
      Re: Измама с използване на Globul.

      Tornado написа:
      Та звъни ми телефона и отсреща се представя оператор 213 от Глобул.Така и така спечелили сте награда ,но за да разберете каква е наградата трябва да се обадите на г-н Крумов който е отдел еди какъв си.Дадоха ми номер и звъня аз нали ми е любиптно.Вдигна ми г-н Крумов и ми заяви ,че печеля 2000 лв. ,но за да ги получа трябва да закупя ваучер на стойност 50 лв. и да му продиктувам кода на ваучера след което ще получа наградата със запис на посочен адрес.Само докато ми каза ,че иска номера на ваучера му казах да не се занимава и да забрави.Така ,че внимавайте мошенниците се развиват много бързо и пипалата им са навред.
      Такава измама с един известен адвокат показваха по БТВ или НТВ.

      Коментар


        #4
        На жена ми и бяха докопали листите с пациентите / тя е джи-пи / и почнали да звънят на поразия от нейно име...била катастрофирала, имала нужда от пари да се прибере...ала-бала...и бяха звънели само на домашни телефони. Обажданията спряха и след около два месеца, полицаите казаха че заловили някакви мангали от търновско село......и историята приключи. Лошото е, че има страшно много наивни хора, които просто не знам как недопускат, че това е измама.

        Коментар


          #5
          Авео написа:
          Лошото е, че има страшно много наивни хора, които просто не знам как недопускат, че това е измама.
          Измамниците са страшни психолози и изпечени лъжци, сам се набутваш в капана им. На мен също ми се обаждаха 2 пъти, уж познати ми предлагаха изгодна търговия с някакви части. И двата пъти ми трябваха поне 4-5 минути, за да се усетя, че става дума за измама и че измамниците не са ми никакви познати. Но илюзията е пълна, лесно е да се хванеш.Адвоката Хари Харалампиев от Пазарджик също го хванаха, но при него е друго. Той не е бил случайна жертва, а подробно са го разучили.Това, което не ми е ясно, е какво правят после с тези заредени с по 400-500 лв. ваучери ? Трябва да има някаква далавера и тук.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Правят далавери, имат поставени лица в глобул и на тези ваучери по някакъв начин им се взема левовата равностойност.Само така си го обеснявам!
            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

            Коментар


              #7
              Е то тряя се помисли ама като те шокират с някоя новина и забравяш..Глобул само с смс-и те известяват да ти се обаждат трудно
              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

              Коментар


                #8
                tyson написа:
                Правят далавери, имат поставени лица в глобул и на тези ваучери по някакъв начин им се взема левовата равностойност.Само така си го обеснявам!
                Абе пичове далаверата е проста - нали трябват телефони за да говорят от тях. На мен са ми се обаждали поне 5 пъти като си поговоря с тях 5 мин х 5 пъти са 25 мин. - ето че са похарчили 10 лв само заради мен. Нали се сещате че не всеки се връзва и въртят на много хора докато някой изгори и естествено надявам се не си мислите че си купуват ваучери за да говорят. Просто направо са постигнали един завършен бизнес от "суровината/средствата/" необходими за бизнеса до крайния "продукт".
                Punto SX 1.1 55

                Коментар


                  #9
                  В Плевен се представят за следователи,прокурори или адвокоти.Редовния номер е че "синът ти е сгазил човек и трябва да се дават пари на ръка да го отървеш да не ходи в затвора" . Не е истина пък колко стари хора изгоряха срещу обещания за евтини дърва. Това със ваучерите явно е нещо ново.Явно измамниците си измислят версия според гласа който чуват отсреща.

                  Коментар


                    #10
                    snake написа:
                    Авео написа:
                    Лошото е, че има страшно много наивни хора, които просто не знам как недопускат, че това е измама.
                    Измамниците са страшни психолози и изпечени лъжци, сам се набутваш в капана им. На мен също ми се обаждаха 2 пъти, уж познати ми предлагаха изгодна търговия с някакви части. И двата пъти ми трябваха поне 4-5 минути, за да се усетя, че става дума за измама и че измамниците не са ми никакви познати. Но илюзията е пълна, лесно е да се хванеш.Адвоката Хари Харалампиев от Пазарджик също го хванаха, но при него е друго. Той не е бил случайна жертва, а подробно са го разучили.Това, което не ми е ясно, е какво правят после с тези заредени с по 400-500 лв. ваучери ? Трябва да има някаква далавера и тук.
                    Големите психолози та той се задъхваше и прекъсваше доста за оператор на Глобул.И така и така имам безплатни минутки да взема да си поговоря отново с г-н Крумов ли?
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Измамниците не са едни и същи разбира се. И при престъпниците има перфекционисти, истински гении, а има и посредствени, нискоинтелигентни, които губят контрол и се провалят при първата трудност.Конкретно за тези, които ме баламосваха мен (бяха 2 случая през около 6 месеца), мога да кажа, че наистина бяха печени измамници. Говореха ми неясно, с недомлъвки, караха ме аз сам да им подскажа нещо, за да ми "припомнят" откъде се познаваме. Бяха много убедителни, за щастие не се хванах, но оставаше малко, за да го направя.Никой не е застрахован, има доста интелигентни хора, които са ужилени от измамници.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        Тоя педал "крумов" и в друг форум съл чел за него. Действат в комбина само. Карат ти да им звъннеш за да разбереш как да си вземеш "наградата". Та това са някакви мангали които се надявам скоро да ги хванат Маймунки мръсни

                        Коментар


                          #13
                          Punto SX написа:
                          tyson написа:
                          Правят далавери, имат поставени лица в глобул и на тези ваучери по някакъв начин им се взема левовата равностойност.Само така си го обеснявам!
                          Абе пичове далаверата е проста - нали трябват телефони за да говорят от тях. На мен са ми се обаждали поне 5 пъти като си поговоря с тях 5 мин х 5 пъти са 25 мин. - ето че са похарчили 10 лв само заради мен. Нали се сещате че не всеки се връзва и въртят на много хора докато някой изгори и естествено надявам се не си мислите че си купуват ваучери за да говорят. Просто направо са постигнали един завършен бизнес от "суровината/средствата/" необходими за бизнеса до крайния "продукт".
                          А какъв е крайният продукт?Може да са си спретнали състезание "кой ще зареди повече ваучери"?От цялата работа има много губещи и САМО един печеливш.Сещате ли се кой е той?[за недосетливите да подскажа - гръцка фирма, започваща с ГЛО и завършваща на БУЛ]

                          Коментар


                            #14
                            Immortal написа:
                            Punto SX написа:
                            tyson написа:
                            Правят далавери, имат поставени лица в глобул и на тези ваучери по някакъв начин им се взема левовата равностойност.Само така си го обеснявам!
                            Абе пичове далаверата е проста - нали трябват телефони за да говорят от тях. На мен са ми се обаждали поне 5 пъти като си поговоря с тях 5 мин х 5 пъти са 25 мин. - ето че са похарчили 10 лв само заради мен. Нали се сещате че не всеки се връзва и въртят на много хора докато някой изгори и естествено надявам се не си мислите че си купуват ваучери за да говорят. Просто направо са постигнали един завършен бизнес от "суровината/средствата/" необходими за бизнеса до крайния "продукт".
                            А какъв е крайният продукт?Може да са си спретнали състезание "кой ще зареди повече ваучери"?От цялата работа има много губещи и САМО един печеливш.Сещате ли се кой е той?[за недосетливите да подскажа - гръцка фирма, започваща с ГЛО и завършваща на БУЛ]
                            Ами крайния продукт една чанта пари - след "сделка" с голямо количество лагери, ремъци и прочие вече не им помня репертоара. Но пак казвам според мен едва ли Глобул имат намеса - просто наред с другите измами, с измами си набавят и ваучери за още измами.
                            Punto SX 1.1 55

                            Коментар


                              #15
                              Кахърнята в тези случаи е, че наистина все още има балъци които се хващат. А Immortal - те не звънят само за ваучери от глобул, а и от Вивател и МТел - зависи каква е тяхната картова политика На мен ми се обаждаха в офиса - телефона ми уж не е публичен, но явно карат по метода на пробите и грешките... Оня ми вика "Здрасти, Варна... как сте, какво правите", викам "Кой се обажда??" оня - "Един роднина извън Варна", аз "От къде бе??", "Ами сети се де, къде имаш роднини" и ... викам му "Аааа, роднина, ще се видим на родовата среща..!" и оня затвори... интересното е, че се обаждаше от телефон без ID.
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X