Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо в Пловдив задръстванията станаха като в София??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо в Пловдив задръстванията станаха като в София??

    Защо в Пловдив задръстванията станаха като в София, това винаги ми е харесвало че е по-спокоен град ,ама днес, понеделник имах чуството, че съм в София.
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    #2
    Често идвам и в Пловдив, и в София. Не можете да се мерите със София, там в някои часове е просто тапа, караш метър и спираш. В Пловдив се диша.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Тука в Сф вече въобще не е за кола - особено ако бързаш.
      Bravo 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Затова едно скутерче/колело и забравяш
        Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

        ...E90..incoming..!!

        Коментар


          #5
          И аз днес много се чудих какво им става на всички ... все едно автомобил не са виждали. Други дни пак има движение, но днес...А колкото до Софийските тапи...направо получавам оргазъм! Винаги гледам да влизам в СФ след 10:30 - 11:00 и да се изнасям преди 15:30-16:00.
          Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
          Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
          FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
          Powered by Total & Fobos LPG

          Коментар


            #6
            Миналата седмица 2 пъти ходих до Пловдив и си тръгвах в края на работния ден, какви задръствания ви гонят бе?!
            Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

            Коментар


              #7
              В Пловдив задръствания стават най-вече поради лошото управление на светофарите. Не може да пускаш завой на ляво при две-три ленти насрещно движение направо по едно и също време.Ако това се направи като в Ямбол например - първо тези направо и надясно, после тези наляво, задръстванията в Пловдив ще намалеят. (Или първо едната посока, после насрещната)Другата причина, без да обиждам никой, е че в Пловдив има най-много калпави шофьори.Повярвайте ми, обикалям доста страната, но по-нерешителни и заспали шофьори от пловдивските не съм виждал никъде.Вярвам, че всички ФИАТаджии от форума не са от тях

              Коментар


                #8
                Хахаха, колега, като онези от Пловдив са ти нерешителни, ходи да въртиш кръгчета в Перник. Ония са толкоз решителни, че даже и понятието "мигач" или "пътепоказател" е нещо непознато. Изкарай един тен там, или в частта от София най близка до споменатата територия и ще се молиш за "нерешителността" на пловдивските колеги

                Коментар


                  #9
                  ////Punto//// написа:
                  Хахаха, колега, като онези от Пловдив са ти нерешителни, ходи да въртиш кръгчета в Перник. Ония са толкоз решителни, че даже и понятието "мигач" или "пътепоказател" е нещо непознато. Изкарай един тен там, или в частта от София най близка до споменатата територия и ще се молиш за "нерешителността" на пловдивските колеги
                  Аз преди няколко дни само минавах през Перник и три пъти ме засякоха
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #10
                    За съжаление не съм имал "щастието" да въртя кръгчета из тоз най-прочут миньорски град Сравнявам с градове като София, Варна, Стара Загора, Велико Търново, Бургас, Сливен, Ямбол и дрАз съм роден в Пловдив и имам бегли спомени от най-ранното ми детство в люлката но това не прави колегите шофьори в Пловдив по-добри Между другото, страшно много жени карат в Пловдив (ей ся ще ми скочи един от модераторите - това го приемете като комплимент, скъпи дами

                    Коментар


                      #11
                      Източен е полузатворен, може би за това днес беше гадост.

                      Коментар


                        #12
                        Airfan написа:
                        Източен е полузатворен, може би за това днес беше гадост.
                        не само източен.доста бул. и улици са затворени иначе си е кеф да караш освен от 17-19 Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 часа
                        Renault Laguna 1,9 dci 2002

                        Коментар


                          #13
                          ами като се замисля май това е от многото затворени улици по едно и също времесъчувствам на колегите от софия ,които нашите задръствания им се струват все едно ги нямаама аз не искам и да ги има тези задръствания,обичам спокойното каране и съм си направил маршрути до различни точки от града с минимални престои по светофарите ама 600-700 метра булевард с три ленти задръстен с коли ми дойде много,сутрин трябва да се закарат децата на градина и м/у 7:30 и 8:30 повисяхме на светофари
                          типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                          хюндай акцент 1.5 CNG
                          киа каренс +метан

                          Коментар


                            #14
                            Абе не е чак толкова зле, верно че много булеварди са в ремонт и тва допълнително усложнява ситуацията. За светофарите не съм съгласен, станат ли за всяка поска по отделно ставаме като в софия. Не виждам проблема че на 3 лентов булевард ляв завои е с зелено, все пак при тва положение се измъкват наи малко 5 -6 коли на всеки 25 сек. А иначе докато им доиде реда за зелено и то кат светне за 15 сек и после чакаш 55, колко коли мислете ще минат кат се има предвид кви залюхари има дет се изнасят кат баби (мнооо ме е яд на такива). Единствените светофари към които имам критика и никои толкова време не ебава да ги оправи са тези на новото пещерско. Така са ги направили че или трябва да ускоряваш от 0-100 за 5 сек или трябва да караш с 30 ако не искаш на всеки следващ да спираш. Все пак това е булевард без задръствания ама що да е? Хубаво че поне наслагаха броячи та да си прави сметката човек, и пак се намира някои малоумник които му остават 7-8 секунди а тои пред себе си е оставил 20 метра пред другата кола и сякаш е последния които иска да мине на това зелено , иде ми да го подбера отзад и да го спра на товарна гара за скрап
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #15
                              Мога да хвана бас, че до 1-2 години градът ще се блокира напълно.През последните години не е правен нито един голям инфраструктурен проект. Единствения такъв е надлез Родопи, който е проектиран през 80-те години, но толкова добре, че поема днешното натоварване. Новите така наречени "инфраструктурни" проекти са толкова тъпи, че губят актуалност още по време на изпълнението си.Да не говорим за изключително тъпата организация на движението в града. Малък пример е нелепото нерегулирано кръстовище веднага след Семинарията посока панаира. Т.е. там където идвайки от панаира можеш да направиш ляв завой към Водната палата през 3 ленти интензивно движение . Не малка вина за задръстванията имат и шофьорите - всеки тарикатлък като изпреварване по най-лява лента (предвидена само за ляв завой) и навиране в средна точно по средата на кръстовището изтласквайки другите автомобили, както и всички производни пируети, задръстват още повече и без това запушените улици.Следват дупките - има улици напълно непроходими от различни по големина и дълбочина кратери. Така те не могат да поемат нужния трафик и в следствие на това се задръстват други големи булеварди. Малък пример за това е "булевард" "Александър Стамболийски". За незнаещите - това е уличка, с ширина на предблокова алея, осеяна с невероятни бомбени кратери и обхождаща цял един (немалък) квартал.Не на последно място са нашите приятели - катаджиите. В Пловдив основната цел на катаджиите е как да си изкарат допълнителен доход, а не как да олекотят движението. Единственото натоварено кръстовище с пост от КАТ е кръговото на панаира. А и там не се дебне за неправилно навлизане в кръстовището, засичане на пътя и т.н. а за разни простотии от които могат да се изкарат кинти на момента - каране без колан, не включени къси светлини и т.н. Когато направиха кръстовището до ПУ там ставаха всеки ден 2-3 катастрофи. Питах един познат катаджия "Абе за кво не сложит един постоянен пост на това кръстовище?" - оня ми вика "Много писане и никакъв кяр. Една катастрофа е сума занимавка и почти няма начин да изкараш кинти. Аз през това време ще спра десет човека за превишена скорост на някой голям булевард и ще си изкарам по 10 кинта на калпак".Бавно приключване на ремонтните дейности. Дясна лента на кръстовището до "Божоле" е затворена о месеци. Полагаха някакви кабели, заровиха ги и не са си оправили мизерията вече 3-ти месец. Да не говорим за тръбите по бул "България".Извод - дори и да се вземат незабавни мерки за улесняване на трафика по улици градът пак ще бъде блокиран до 1-2 години.
                              Fiat Brava 1.6
                              Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                              Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                              Коментар

                              Working...
                              X