Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачка : )

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    rosko написа:
    Нещо не ми е ясна логиката ти. Защо първо имаш 99%=99кг и 1кг сухо, а после 98% и 2%. Първо вземаш 1кг, а после 2%
    Какво означава даден процент концентрация (влажност, разтвор и каквото и да е)? Примерно 70% влажност, означава, че 0.7 от цялото е вода, а остатъка е 30% (или 0.3) (70/100 + 30/100 = 100/100)Ако краставиците имат влажност 98%, това означава, че 2% от цялото (което ние не знаем колко е) са остатъка - сухо вещество. Това сухо вещество обаче ние го знаем колко килограма е - 1кг. То нито се е увеличило, нито се е намалило. Логиката си е точна.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #17
      Мдам, разбирам. Сега съм склонен да се съглася с теб
      Bravo 1.4 12V

      Коментар


        #18
        Добре де какво стана с топчето?Оставяйте ги тези краставици
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #19
          johnfound написа:
          В 100кг краставици с влажност 99% има 99кг вода и 1кг сухо вещество. Когато влажността стане 98% имаме 2% сухо вещество, което както разбрахме вече е 1кг. От тук имаме: 0.02*Х = 1кг или Х = 1/0.02 = 50кг. Невероятно но факт.
          Уи хев а уинър!! Много важно, въпреки, че е елементарно правило, базата, на която взимаме процентното отношение. Така някои банки в последно време се гаврят с лихвите например.

          Коментар


            #20
            tyson написа:
            Добре де какво стана с топчето?Оставяйте ги тези краставици
            Е топчето нали го разбрахме? Пишка човека в тръбата, докато го изкара.

            Коментар


              #21
              ogi28b написа:
              Е топчето нали го разбрахме? Пишка човека в тръбата, докато го изкара.
              И ще стане най-добре, ако преди това е ходил на бир фест
              Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

              ...E90..incoming..!!

              Коментар

              Working...
              X