Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Омръзна ми METRO да ме прави на по-прост от тях!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    аз наистина се чудя какъв е смисъла да се купува нещо на лизинг до примерно 1000 лв. Разбирам както се говори тука за машини, коли и т.н. които стриват доста над 1000 лв и да има смисъл от лизинг или кредит. Ама в първият пример шкафчетата струват 400 лв, какъв е тогава смисъла от лизинг, винаги можеш да вземеш от приятел/роднина парички - все пак вече 400 лв. не са кой знае колко много и не е някаква непосилна сума. Вече за кредитните карти - там е различно. Някои ти правят отсъпки ако пазаруваш с кредити и са си на далавера, като примерно редовно си купуваш неща на кредит. Но специално да си правя кредит само за една стока до 1000 лв - не виждам смисъл.
    Audi 1.8S златен талон

    Коментар


      #17
      loop написа:
      @Immortal Jet Credit и TBI Credit са си точно лизингови къщи, мога да ти кажа
      Знам много добре какво са, аз имам предвид местни малки лизингови къщи, като ямболската Инвест лизинг, като сливенската Корект Лизинг или Агролизинг и т.н. Те работят обикновено само в града, в който са, обаче само в по-малките магазини. Не стават за големите вериги от типа на технополис или техномаркет.В магазина ти оправят документите без много въпроси (даже ако не си от малцинството и нищо не те питат), дават ти стоката, а ти плащаш директно в офиса на лизинговата компания вноските кеш на определена дата.

      Коментар


        #18
        PASSARELLA написа:
        Всичко останало ме подсеща за един гологлав немец със златна обеца и безброй много пръстени по ръката!
        А сега Стефан ще донесе мляко и захар :D

        Коментар


          #19
          Immortal написа:
          Мен също така ме дразнят и рояците млади (иначе обикновено готини) мадами, които те причакват още на входа на съответния магазин и ти напъхват в ръцете брошурки за какви ли не кредити и лизинги... Още като ги видя и ги пъдя с думите "плащам само в брой".
          Да, ама при мен и това не помогна Бре като се лепна за нас една девойка (бях с жената) и няма отърване.Пет пъти и казах, че ще плащаме кеш ама кой ти слуша.Че чак ми казва "ама то така по-евтино ще ви излезе, щото през това време ще си го ползвате, а парите на вноски ще ги давате". Смех.Едвам я изгоних.
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #20
            ilkor в случая не се предлага лизинг, а кредит. А двете са различни понятия.

            Коментар


              #21
              Какво ми се случи. Отивам преди нова година на 14 декември да си купя телефон (стария ми се скапа). Влизам в FONBOX и се почва: ами знаете ли много хубава промоция имаме, новогодишна, телефон на лизинг с оскъпяване 1 лев на месец чрез пощенска банка. Е*ати викам: давай го. Взех го и си мисля ми къде им е кяра на тая пощенска и се прибирам доволен. На 14 януари отивам да си плащам вноската в банката: казвам си ЕГНето, а оная ми вика ми вас ви няма в компютъра. ГИПС. Трябвало да ми пристигне кредитната карта по настоящ адрес. Отговарям й че още е няма а тя ме пита да не би да се е изгубила по пощата. АЗ ОТ КЪДЕ ДА ЗНАМ. Щяла да провери и още проверява. А наказателните лихви текат ли текат. Ето къде им е кяра. Да ми е честит новия телефон
              Важно е ти да се кефиш на колата си, а не другите на нея. (Същото като при жената).

              Коментар


                #22
                Забелязвам, че във Фиат форум се намират цели 15-20% потребители, които не четат целият текст и/или този написан най-отдолу с малкия шрифт... И всеки от тези почти 20% се мисли за прекаран... Лошо е, когато живеем в технологични времена и в пазарна икономика..., а аз нали съм гъзар - все на лизинг пазаря - хем ползвам стоката, хем имам и парички ...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  PASSARELLA написа:
                  ilkor в случая не се предлага лизинг, а кредит. А двете са различни понятия.
                  Не съм казал че са едно и също. Сега погледнах една брошура на на Метро и видях че всъщност на жълтата табелка пише кредит че на снимката в темата не се чете.Може да съм направил в поста си грешка заради това но принципа е верен.Както при лизинга ползваш стока която не е твоя така и при кредита ползваш пари които не са твои. И двете се явяват услуга за която се плаща. Така че не се учудвай че двете цени на брошурата са различни а лихвата е 0%. Мисля че това го обясних.Плащаш 0% лихва върху сумата която дължиш. Оскъпяването идва от факта че си купил стоката с чужди пари. Които трябва да върнеш за 1 годинаСпоред мен това е съвсем нормално

                  Коментар


                    #24
                    Да, и точно на това разсъждение разчитат те. Парите са особена стока. Те не са услуга. Ако бъде обявена лихва от 0%, това означава, че ти получаваш тази стока безплатно. Защото лихвата е наименованието на цената на парите. Какво ще спечели банката и как е отделен въпрос. Отделен въпрос е също и това, че не може да продаваш нещо на цена 0.Ако бяхме в САЩ - бихме осъдили копелетата. Това е. И няма значение дали бих ползвал или не този начин на покупка. Въпроса е принципен. Те лъжат най-нагло и безпардонно. Защото заема, който ти отпускат не е безлихвен.

                    Коментар


                      #25
                      PASSARELLA написа:
                      Да, и точно на това разсъждение разчитат те. Парите са особена стока. Те не са услуга. Ако бъде обявена лихва от 0%, това означава, че ти получаваш тази стока безплатно. Защото лихвата е наименованието на цената на парите. Какво ще спечели банката и как е отделен въпрос. Отделен въпрос е също и това, че не може да продаваш нещо на цена 0.Ако бяхме в САЩ - бихме осъдили копелетата. Това е. И няма значение дали бих ползвал или не този начин на покупка. Въпроса е принципен. Те лъжат най-нагло и безпардонно. Защото заема, който ти отпускат не е безлихвен.
                      Няма за какво да ги осъдиш колега, има два варианта за закупуване на стоката и те са изписани на етикетаЕдинят е 100 процента плащане на цена 394.80, а другият е чрез кредит на 12 вноски по 35.60Всеки си избира един от двата начина.Знам че теб те притеснява фразата "0%лихва" но никъде не се казва че тези 0% се прилагат върху цената за еднократно купуване. Виж и оформлението - 0% се намира върху етикета за изплащане на вноски. Дори по строго погледнато надписът отразява смата истина понеже върху тези 427.20 които плащаш 1 година не се начислява лихва.Парите са стока, но кредит и лизинг са услуги. И те си имат цена. Когато ползваш някоя от тях плащаш цената за нея.

                      Коментар


                        #26
                        Илко, стига си обяснявал, колегата Пасарела нещо е запецнал. Яде се за неща, които са ЯСНИ и не могат да станат ПО-ЯСНИ. Вместо всички вкупом да протестираме към къде по-масивните измами, които се извършват от правителството ни, ние се дърлим за дребни неща. Но това е нормално - дребни душици пищим за дребни глупости...
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #27
                          Оттеглям се от спора, за да не занимавам едрата ти душица с дребнавостта ми.

                          Коментар


                            #28
                            Ами дребнееш - още малко ще искаш в МЕТРО брошурата да пише: "Цена в кеш: 100лв, цена на разсроченото плащане, което е без лихва: 120лв... В разсроченото плащане влиза такса обработка документи на цена 20лв..."
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар

                            Working...
                            X