Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко от нас биха си сменили религията?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Red Storm написа:
    Да,на Арабаджията е спряна пенсията на поборник.Но това не е свързано с темата.A филма *Време разделно* от кое време е?А книгата *Летопис на смутното време*?
    Е ти па, ако знаеш аз какъв западно Бългаски (Македонски)филм изгледах, ще ти се изправи косата. Са на всички ни е ясно, че когато политиката държи изкуството и пет години преди възродителния се пуска филм с историческа насоченост то избора на художествено произведения ще е близък до споменатите от теб. Никой не ти спори за зверствата и всички мизерии на робството, ама айде да вземем една свободна Русия по времето на Петър Първи, народа с брада 50 сант в земята, у градо мизерия, глад, гонения, оня убавец на тур в Холандия, флот да ми строй... Такива са времената тъмни и мистични, на книжки да верваш е смешно (по принцип) Историята я пишат победителите и тези дето оцеляват в определния строй, самата критика рядко има шанс на изява.

    Коментар


      А ако трябва да говорим за художествени филми - може да гледате "Хитър Петър". Филма си струва и само заради удоволствието от музиката, актьорите и диалога. Та цялостната обстановка в този филм според мене е много по-близо до реалността за живота в османската империя.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        Радвам се, че тук има хора споделящи възгледи като моите. Няма да казвам, че те са правилни, но поне са формирани чрез осмисляне, а не чрез попиване на чужди мисли. Струва ми се, че българското възприемане на робството прилича не религиозна догма: "вярвай" или бъди еретик.
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          Добре,предлагам да си сменим имената с турски.(Пфу,жив да не съм).Не е имало робство,имало е присъствие.Всичко е художествена измислица.Онова стихотворение:*Даваш ли,даваш Балканджи Йово.....* е написано,за да участва автора в конкурсза млади таланти. P.S.Спирам да пиша по темата.
          Octavia RS
          Evo 10-служебната играчка.

          Коментар


            Ехаааааааа, каква тема се заформи!!!Първоначално мислех да не пиша, но не се сдържах.По повод анкетата - не отговорих, щото нямам религия и няма какво да си сменям. Аз съм атеист.По повод предаването на лицето Карбовски - знам, че доста хора го харесват, но според мен той е просто едно недоносче на Кеворк Кеворкян. И за двамата времето не стигна, учителя да предаде всичко от себе си, а ученикът да се научи, така че резултатът се оказа малко половинчат. По същество, много е лесно да намериш нетипичен случай и да се правиш на остроумен, да сипеш патос и да не даваш отговори и решения. Сценарии за подобни предавания мога да пиша по 5 на ден, стига да има кой да намира темите.За самата българка, сменила религията си - от предаването останах с впечатлението, че това е една доста ограничена женица, която независимо каква религия изповядва, ще бъде фанатик. Просто няма как, това и е заложено. Ако беше приела будизма, щеше да ходи с оранжев. Има такива хора, който като се хванат с нещо, стигат до крайности.За политиката, икономикато и т.н. - няма да коментирам тук, че много място отива.
            Shit happens, sometimes...
            Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
            Marea 1.8 HLX - червена като аватара

            Коментар


              Lane Staley написа:
              Радвам се, че тук има хора споделящи възгледи като моите. Няма да казвам, че те са правилни, но поне са формирани чрез осмисляне, а не чрез попиване на чужди мисли. Струва ми се, че българското възприемане на робството прилича не религиозна догма: "вярвай" или бъди еретик.
              Ако позволиш и на теб да опонирам, бих казал, че и ти изпадаш в лека крайност относно тези пет века. Личното ми мнение е малко по-различно, аз не успорвам устойте на Отоманската империя, която търговска политика е все още години пред нашата зараждаща се такава. Но на местно ниво в никакъв случай не отричам, че са ставали зварства и всякакви мизерии, но не съм съгласен, че това се дължи на религията, което е и темата тук.

              Коментар


                LiGuru написа:
                Lane Staley написа:
                Радвам се, че тук има хора споделящи възгледи като моите. Няма да казвам, че те са правилни, но поне са формирани чрез осмисляне, а не чрез попиване на чужди мисли. Струва ми се, че българското възприемане на робството прилича не религиозна догма: "вярвай" или бъди еретик.
                Ако позволиш и на теб да опонирам, бих казал, че и ти изпадаш в лека крайност относно тези пет века. Личното ми мнение е малко по-различно, аз не успорвам устойте на Отоманската империя, която търговска политика е все още години пред нашата зараждаща се такава. Но на местно ниво в никакъв случай не отричам, че са ставали зварства и всякакви мизерии, но не съм съгласен, че това се дължи на религията, което е и темата тук.
                Точно това е моята теза - зверствата, които са ставали не са характерни само и единствено за мюсюлманската религия.
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  Red Storm написа:
                  Онова стихотворение:*Даваш ли,даваш Балканджи Йово.....* е написано,за да участва автора в конкурсза млади таланти.
                  Да бе, то това стихотворение не е стихотворение, а абсолютно точен и подробен репортаж от мястото на събитието. А на човек като му отрежат краката и ръцете и още може да приказва. Очевидно турците са ползвали новокаин и хирурзи. Хайде, ако искате, ще говорим сериозно, ама с художествени измислици не ми се занимава.
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    В подкрепа на Lane Staley и LiGuru - на каква основа според вас са зверствата на турците срещу кюрдите?

                    Коментар


                      Immortal написа:
                      В подкрепа на Lane Staley и LiGuru - на каква основа според вас са зверствата на турците срещу кюрдите?
                      На основа Сунити и Шайти, има поне десет секции на мисюлманство. Само турците не помня какво точно изповядват. Но там пак става въпрос за политика.

                      Коментар


                        LiGuru написа:
                        Само турците не помня какво точно изповядват.
                        Сунити. Шиити в тази част на света има малко.
                        APRILIA Mille R '01

                        Коментар


                          Колеги, мисля, че живеем в България. Нямам идея защо намесвате сунити, шиити и мюсюлманството изобщо. Да не говорим за будизъм, и други религии.Темата беше за смяна на религията.Та да кажа и аз. Гласувах с "НЕ" . За мен има една традиционна религия в България. Така е и по конституция.В подкрепа на моята теза: http://www.vbox7.com/play:c2b778de
                          Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
                          Трезвен ТУК не пиша!
                          Un Italiano Vero

                          Коментар

                          Working...
                          X