Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Условна за Максим Стависки - БЕЗОБРАЗИЕ!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Условна за Максим Стависки - БЕЗОБРАЗИЕ!!!

    2,5 години условно с 5 години изпитателен срок е присъдата, която получи Максим Стависки за предизвиканата след употреба на алкохол катастрофа и причиняването на смърт на едно лице и тежка телесна повреда на друго.Съдът отхвърли иска от 2 000 000 лв, предявен от бащата на Мануела Горсова, която все още е в кома след катастрофата. Според решението на съда в Бургас, Стависки трябва да плати по 90 000 лв на родителите на загиналия Петър Петров и 80 000 лв обезщетение за Мануела. Искът на нейната защита беше за 2 милиона лева. Максим Стависки трябва да плати и съдебните разноски на гражданските ищци по делото, които възлизат на 10 400 лева.Шампионът няма право да управлява МПС в следващите четири години.Присъдата може да се обжалва в 15-дневен срок. Прокурор Ангел Георгиев, представител на държавното обвинение каза, че ще се запознае по-подробно с мотивите на съда за условната присъда и след това ще прецени дали ще обжалва.Адвокатите на родителите на загиналия при катастрофата Петър Петров и бащата на пострадалата Мануела Горсова - Красимир Горсов са категорични, че ще обжалват решението на съда.Защитата на Стависки ще се запознае детайлно с мотивите на съда и тогава ще реши да обжалва. Принципно обаче решението на съда съвпада с тяхното желание присъдата да бъде условна."Изнесена присъда, какво да коментирам. Присъдата си е присъда", бяха първите думи на Маским Ставийски след обявяването на условното наказание днес пред Дарик."Независимо от иска, казах от първия ден, че съм загрижен за лечението на Мануела и по моите възможности ще помагам за нейното оздравяваме. Това решение не можем да вземем аз или Красимир, това трябва да решат докторите, къде е по-добре, дали трябва. Всичко трябва да се консултира с докторите", категоричен бе Максим."Очаквахме да видим какво е решението на съда и се надявахме на едно справедливо решение. Не бихме се наели да коментираме и да поставяме под въпрос тяхното решение. Те са компетентните органи в случая. Оттук нататък процедурата зависи от адвокатите", заяви половинката на Ставийски и президент на БФ Кънки Албена Денкова.Източник: www.sportni.bg[/img]

    #2
    Безобразие? Твърде семпло определение. В държава която се управлява от свине...и самата държава е пълна със свине и аутсайдери точно това ще продължава да се случва - ще ни избиват, и ще си перат кьочеците после.Гнус ме е...
    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

    Коментар


      #3
      Добре показахме пред европа колко "справедлива и добредействаща" правосъдна система имаме!Естествено,ако един пиян циганин халоса някоя баба и я убие,то ще лежи поне 20 годинки зад решетките.Безобразието продължава и с делото на Митъо Очите.....
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        Еми не прави чест на нашето правосъдие това ,което стана!!!Бесен съм поради факта че ако не беше известен тоя щеха да му съдерът зад**** от присъди!!!Но дали щеше да се даде гласност на случая това е друг въпрос!Факта че е станало такова нещо и по-скоро са го оправдали а не осъдили показва че в нашата държава няма справедливост-ТОЛКОВА ЛИ СТРУВА ЕДИН ЖИВОТ - 90 000 лв..ЖИВОТЪТ Е БЕЗЦЕНЕН! И както каза колегата гнус ме е !
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          #5
          Ами я вижте това[quote:87297343fd]Окръжният съд в Бургас одобри подписаното споразумение между Димитър Желязков - Очите и прокуратурата, както и споразуменията на останалите 11 участници в престъпната групировка. Димитър Желязков ще лежи в затвора четири години и шест месеца, като ще му бъдат конфискувани 18 хиляди долара. Янко Гюров, който е сочен за
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #6
            Кой казва ,че съдът в България не съди правилно ??? Я вижте как набързо лепнаха по близо 20 години на полицаите убили един заслужаващ смърта си наркодилър Чората .Тъй че съда е безпристрастен .Съди точно по мярка
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #7
              Коцев, Чората беше убит без съд и присъда. Това убийство беше едно от многото доказателства, че БКП управлява само както тя си знае!

              Коментар


                #8
                PASSARELLA написа:
                Коцев, Чората беше убит без съд и присъда.
                И ако евентуаааално ... по някакви незнайни космични причини имаше дело? Щеше да бъде обвинен ли?
                Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                Коментар


                  #9
                  Днес е излязла и присъдата за "Индиго"-1000лв. глоба за собственика и 1000лв за управителя.На Очите,след горепосоченото споразумение,му остават да лежи около година(за сега).И Максим с условна присъда!Колеги,в ден като днешния ме е срам че съм българин.

                  Коментар


                    #10
                    petar2202 написа:
                    Колеги,в ден като днешния ме е срам че съм българин.
                    ...ми...то си е за срам братче...Веднъж цитирах мой приятел , който каза: "Крайно време е да махнем всички българи от България , и на тяхно място да докараме някакви...хора!"
                    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                    Коментар


                      #11
                      Сутринта по Нова телевизия се разви коментар по случая с двамата арестувани за подкупа от 50 000лв .И се оказа че в наказателния кодекс има точка по която и даващия подкупа е също по ударите на закона . Сега ще бъде осъдено МВР защото те са дали парите . Пази боже в каква загубена държава живеем.
                      Фиат Панда 1.2 2006година
                      Синджира си идва ,а козата я няма...

                      Коментар


                        #12
                        Хаха, това ще е интересно. А дали ще осъдят МВР ефективно Кой ще лежи? Пикльо Фонтански ли ? Ебахти държавата. Адвокатите на тия няма да се хванат за друго, а ще се хванат , че МВР-то дало парите за подкупа. Страшни са. Иначе за Ставийски, и малко и (много не е ) ама .. ! И сега ще кажа защо. Защото един човешки живот е безценен. Обаче, разни злобни репортери, наблягаха на това, че е известен и ще се отърве. Само и само да настроят обществото и съда срещу него. Че си залужава да лежи ефективно, заслужава. Сяда фиркан зад волана => айде. На пангара. Ама колко други които убиха хора не ги осъдиха, а делата продължават да се точат с години. А спомняте ли си оня фиркания който се качи на спирката на Плиска и уби няколко души, и него го осъдиха условно, пък не се вдигна толкоз патардия. Тоя дето изби сума на род в подлеза на НДК пак пиян, пак условно. А се хванаха за Ставийски. Като ще се мери с еднакъв аршин да се мери. А не, че един бил еди къв си друг бил еди къв си. Щом си убил човек - ЕФЕКТИВНО. Още повече, че си пиян. Това според мен трябва да го прокарат в НК като опит за умишлено убийство. Пиеш, знаеш, че ще караш и пак сядаш. Само затвор ще ни оправи. Нито взикания на книжки, нито по високи глоби нищо друго. Един, двама ей така за назидание и ще се промени манталитета коренно. Ама да го отразяват всеки един случай така, както отразяваха за Ставийски. А за Митьо очите няма кво да кажа. Той си го е сметнал човека. Щом според НК като се признаеш за виновен и се споразумееш с прокуратурата има възможност съдията да ти наложи по малко наказание, той си го е сметнал. Ако се води делото, сигурно доказаталствата са безспорни и е бил сигурнен че ще го осъдят. Или пък е влезнал на топло, както прибраха Маргините да не ги тупнат. Само може да гадаем. Току виж след някой друг ден и тоя се разболял "внезапно" и ще може да се лекува само в домашна обстановка.

                        Коментар


                          #13
                          Всичко е защото е известен! Какво се е случило с всички останали които са виновни за смъртта на хора, колко от тях са осъдени изобщо на нещо? Да знаете какво стана с жената която уби 3-ма млади хора в перник, като направо ги е посякла с колата си....

                          Коментар


                            #14
                            Днеска се натъкнах на един познат който даже ми се похвали че от един месец е без книжка и с нула точки и си кара пак колата . Питам го : добре ако сега те спрат и нямаш книжка какво правим ? Ами вика нищо .Те нищо не могат да ми направят нито книжка имам нито точки имам .На каква основа биха ми писали акт ? На никаква . И си кара човека .Ще стане като тоя от София дето за няколко години има актове за сумата от 116,000лв че кара без книжка и пак си продължава .Затова трябва Крумови закони вземат ли ти кетапа айде и колата в пандиза или на търг и толкова . Ама няма била собственост било това онова . Конфискация и толкова за да се въведе ред .Едно не спазване на закона от съдебната система вече води от поредица компромиси. Ами тия от Индиго малко им дали как да осъдят Ставийски за повече .Очите си признал дай да го пуснем на свобода въпреки че в закона ясно си пише за създаване на престъпна група много години трябва да лежи , но видите ли признал си . Ами ако всички престъпници като ги хванат и си признаят веднага ли да ги пускат ? Въобще въпроси ,въпроси и все без отговори.
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #15
                              Коцев, кажи на твоя приятел, че може да няма книжка, ама има лична карта и ако го спрЪт, такъв акт ще му изковЪт, че свят ще му се завие, а книжката няма да я види още много дълго време

                              Коментар

                              Working...
                              X