Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт при липса на полица по Г.О.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акт при липса на полица по Г.О.

    Здравейте колеги. Днес ми писаха акт за непредставяне на полица по "Гражданска отговорност". Всички документи за колата бяха при баща ми. Това, което ме учуди беше, че направо на място ми взеха книжката. Единия от катаджиите ми обясни, че на следващия работен ден трябва се представи, ако имаш, за да ти бъде върната шофьорската книжка.Интересува ме колко горе-долу ще бъде акта. В гугъл намерих това:
    Според последните промени на Закона за движение по пътищата и Кодекса за застраховане, при липсата на полица по "Гражданска отговорност" катаджията налага глоба (за физически лица от 400 лв. до 600 лв., а за юридически - от 2000 до 5000 лв.; при повторно нарушение наказанието става съответно до 2000 лв. и до 10 000 лв. ) и отнема временно шофьорската книжка на водача до представяне на валидна действаща застраховка.
    Което значи, че от 400 до 600 е глобата, когато не я представиш пред катаджията или когато не я представиш в срока след това?

    #2
    По този член от Кодекса за застраховането се пише АУАН,ако нямаш валидна застраховка ,към момента на проверката.А за не носене: ЗДвП Чл. 100. (1) (Предишен текст на чл. 100 - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи: 3. (изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) документ за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите за моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба 10 лв. водач, който:2. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) не носи документ за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, ако водачът е изпълнил задължението си по чл. 100, ал. 3 и поставеният от него стикер е валиден към датата на установяване на нарушението;
    Да попиташ може да бъде моментен срам, но да не попиташ и да останеш невеж, е доживотен срам.
    Brava 1.4 12V SX

    Коментар


      #3
      Ясно. Благодаря много

      Коментар


        #4
        охо и аз бях така ама чаках 4 дни щото бяха неработни
        Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
        Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

        http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

        Коментар


          #5
          Аз мисля, че нямат право да ти взимат книжката. Това си е лично мое мнение, ама мисля че не е основание да ти взимат книжката. Иначе акт-а ще е солен.

          Коментар


            #6
            ////Punto//// написа:
            Аз мисля, че нямат право да ти взимат книжката. Това си е лично мое мнение, ама мисля че не е основание да ти взимат книжката. Иначе акт-а ще е солен.
            точно 10 лв е и без точки
            Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
            Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

            http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

            Коментар

            Working...
            X