Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Застраховате ли жилището си?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Застраховате ли жилището си?

    Колеги, много често говорим за застраховане на автомобила.До сега никой не е споменал за жилищна застраховка. Никъде след толкова наводнения и други, колко хора останаха без жилище, а ако имаха застраховка нямаше да плачат след това (не ги обвинявам, просто парите на по-бедните хора не биха отишли за застраховка на жилището, това е ясно!).Та изникна следния въпрос, защото аз почти си завърших супер основен ремонт на апартамента, в който ще се изнесем да живеем с половинката, та със сигурност след толкова хвърлени пари в него, да вземе да стане пожар, наводнение, или пък нахалните крадци да изнесат ново закупените предмети в апартамента няма да мога да го понеса.За това естествено говорих с моя застрахователен агент и ще застраховам апартамента срещу всички бедствия, който могат да се изсипят. Нещо като пълното каско ама за жилището.Та според някаква оценка струвахме, мазахме и приблизителна застрахователна сума, която трябва да плащам на година е около 250-400лв.Та за 300лв, примерно, си купувам сигурността за жилището, така както си купуваме сигурността за автомобила, който караме.Почти всеки дава пари за застраховка на МПС-то си, ама лично около мен никой не си е застраховал жилището си, където като стойност (поне при мен) съм дал доста повече пари от колкото за автомобила си.Аз избрах и ще направя такава застраховка, та да ми е мирна главата. Нали знаете със съседи не се живее лесно. На онзи от горе му се счупила пералнята, в следствие на което ми отиват много пари да си поправям жилището отново, защото е някой беден пияница и освен да изкара по 100лв/мес и да ги изпива, няма да помогне и да ми даде парите, защото той бил виновен та ме е наводнил. Не дай си боже се запали. Двойна мъка, прецакан апартамент + наводнение от пожарникарите. А братята роми/наркомани или общите крадци, които вилнеят и само гледат кой да разбият и да гепят каквото могат.Та искам да видя общата нагласа и мнение за този вид застраховка.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #3
    Извинявам се,че е малко извън темата,но в Германия жилищата се застраховат задължително,когато се наемат-отдават под наем, а тук 90% са такива.Горещо препоръчвам тази застраховка!
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #4
      Аз имам на къщата, дори и на цялата техника върте.
      Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

      Коментар


        #5
        Аз имах застраховка, когато нямах СОД, но застраховката изтече и не я поднових, разчитайки вече на монтирания СОД На нова година ме обраха и другата седмица ще си направя застраховка П.П.Не съм гласувал, защото в анкетата няма отговор твърдо "ДА!"

        Коментар


          #6
          А какво покрива Жилищното каско при обир примерно и как се доказва, че телевизора примерно не си го преместил покрай другите щети??
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #7
            jenshen73 написа:
            А какво покрива Жилищното каско при обир примерно и как се доказва, че телевизора примерно не си го преместил покрай другите щети??
            Основното поркитие при застраховките "Домашно имущество" е пожар, както и последиците от гасенето му, мълния, експлозия, имплозия, падане на летателно тяло или негови части или товар.Разходи за разчистване на развалини и останки когато е настъпило събитие.Покриват се и разходите за хотел в случай когато жилището е необитаемо.Иначе се покриват още буря, ураган, градушка, наводнение в следствие на природни бедствия, свличане на земи пластове.Измокряне в следствие на авария на водопровода или ако си си забравил чешмата пусната. И по твое желание може да застраховаш срещу кражба, вандализъм и да направиш гражданска отговорност в случаи че покрай теб пострада и твой съсед.По принцип след всяка щета се оправи оглед от човек на застрахователната компания, за да се разбере дали не е умишлено причинена вредата. А преди това може да се направи и опис на имуществото.Горе долу това е

            Коментар


              #8
              No Name написа:
              jenshen73 написа:
              А какво покрива Жилищното каско при обир примерно и как се доказва, че телевизора примерно не си го преместил покрай другите щети??
              Основното поркитие при застраховките "Домашно имущество" е пожар, както и последиците от гасенето му, мълния, експлозия, имплозия, падане на летателно тяло или негови части или товар.Разходи за разчистване на развалини и останки когато е настъпило събитие.Покриват се и разходите за хотел в случай когато жилището е необитаемо.Иначе се покриват още буря, ураган, градушка, наводнение в следствие на природни бедствия, свличане на земи пластове.Измокряне в следствие на авария на водопровода или ако си си забравил чешмата пусната. И по твое желание може да застраховаш срещу кражба, вандализъм и да направиш гражданска отговорност в случаи че покрай теб пострада и твой съсед.По принцип след всяка щета се оправи оглед от човек на застрахователната компания, за да се разбере дали не е умишлено причинена вредата. А преди това може да се направи и опис на имуществото.Горе долу това е
              Точно, нещо от този род ми го описа и застрахователят.За това си имаме и касовите бележки за абсолютно всичко закупено, защото сега като сключвам застраховката ме предупреди да си ги събирам, та по време на описване на домашното имущество, да докажа, че съм го купил, че е мое и реалната му цена.Ако търсиш измамата и си такъв човек, то може и колата да я разпродадеш на части и да я обявиш за открадната.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #9
                Разбира се. Кола, къща, майка има специална понеже е мед.лице, аз имам злополука. Всичко си застраховаме.

                Коментар

                Working...
                X