Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малката Алекс...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малката Алекс...

    .... или как Господари на ефира си самоприсъдиха златен скункс.Искам да изкажа огромно възмущение. Който гледа господари, знае историята. Значи историята е следната: Дете на 11-12 години, не съм сигурен на колко точно, няма дом. Живее с майка си която е болна и се лекува от рак на шийката на матката. Господарите правят репортаж, разследване, тинтири-минтири, и успяват да осигурят на майката и Малката Алекс (винаги така е наричана в репортажите), жилище в столичния Надежда. Репортажите се излъчват малко преди коледа. В тях има едни .... как да ги нарека... и аз не знам... сърцераздирателни кадри на майката която гледа умолително към камерата, а секунди по-късно прегръща детето си и го целува по главата. Осигурявайки жилище, господарите отиват заедно с кмета в болницата, предават ключовете, обясняват къде е разположен, това-онова и дават майката - тя е едновременно толкова щастлива и толкова тъжна... От репортажа до излъчването му минават няколко дни. В един от тези няколко дни майката на малката Алекс я напусна завинаги, победена от болестта............Едно красиво българско дете остана само на света.....Въпреки това, господарите излъчват репортажа с кадри на живата майка, движеща се, говореща, дишаща, надяваща се....Малко след нова година следва и черешката на сладоледа: В новия апартамент , който малко по малко ще бъде стегнат и направен за живеене от отзивчиви наши сънародници, та в него е поканена лелята на малката Алекс. Следват един куп неудобни въпроси защо малката Алекс и майка и не са живели под покрива на дома на лелята, говори се непрекъснато за майката, и как е била в болница, и как е починала, и още един куп подобни глупости, когато изведнъж камерата се обърна и в кадър попадна малката Алекс. Ето тук вече върховната глупост на продуцентите и сценаристите на предаването блесна с пълна сила. Да говорят така пред детето, което до преди няколко дни е усещало майчината любов, а мигове по-късно знае че няма никога повече да я изпита..... Тези хора не мислят ли ? За тях по-важна ли е сензацията че лелята не е предложила подслон за малката Алекс и майка и? После се оказа че майка и не е разрешила да отиде да живее там. Не знам защо...Малко по -късно следват въпроси към детето : Как изкара коледа? Къде беше на нова година.... Е такива... А то отговаря на всеки един въпрос, дори се усмихва, и изглежда щастливо. И отново в това предаване излъчиха кадри на които майката е все още сред нас, борейки се за живота си и за бъдещето на детето си.... Мисля че с тези няколко репортажа господари на ефира печелят един Огромен Златен Скункс за цялостно творчество. Наистина човешката глупост няма край!В този ред на мисли , сега сигурно ще се надпреварват да дават всички филми на загиналия Хийт Леджър. Който не е починал от старост, а от нещо много по-лошо. И мисля че едва ли това е начин да се почита паметта на хора които току-що са ни напуснали - с кадри на които те са все още живи. За първи път изпитах такова гадно чувство в нощта когато беше убит президентът на мултигруп илия павлов, а Невероятният идиот слави трифонов и неговите продуценти пуснаха запис от гостуването му при него.Все си мисля че моралното изискване е да не се показва в движение човек , който вече го няма. Само снимки, и по възможност да не е усмихнат на тях, защото да гледаш усмихнат човек който е напуснал света ни твърде рано, е жестоко! Седя си вкъши пред компютъра и просто исках да споделя какво ме разтревожи в последните няколко дни... Знам че тук има интелигентни хора, които ще разберат написаното, а знам че има и такива, които ще кажат "абе ти луд ли си , какъв си? " . И ще цъкнат на друга тема... Лека вечер....

    #2
    Не съм го гледал предаването но просто без коментар!
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Те журналистите отдавна съм казал че са лешояди. За тях сензацията е на първо място. Спомням си и когато простреляха Манол Велев. Че не му е чиста работата, не е. Ама прострелян човек, карат го във ВМА и се събрали 50 телевизий и снимат като алтави. Влиза Весела Лечева, не може да си пробие път от тях, те и се заврели в лицето с камерите, тя плаче, не я пускат и и ръгат микрофони с въпроси. И тогава се развика Лъчо Танев. И евала му правя. Вика "айде престанете да си правите от човешките трагедий сензаций". И няколко телевизий свалиха камерите, обаче 90% от тях продължиха да снимат.

      Коментар


        #4
        За съжаление,нищо ново под слънцето.

        Коментар


          #5
          Аз съм на мнение, че предаването Господари на ефира трябва час по-скоро да бъде спряно от ефир, а всички които го правят - да бъдат съдени и малтретирани!!! Особено тоя кли*ор Мавриков!!!!Тези хора, наистина незнаят къде е границата! Толкова първично-скотско отношение към нещата...задминават дори Слави по цинизъм и идиотщина.По същият този начин оклеветиха и Борис Ангелов в сексуален тормоз - най-пресният пример за това, как банда мършави копелета могат да те направят на нищо, за някой лев...нямам думи просто!

          Коментар


            #6
            Това с Ангелов беше интересно защото все пак имаше запис, на който си се виждаше за какво иде реч. Защо мислиш че нещо не е наред? Иначе господарите ми прави впечатление че понякога пускат разни откъси които уж са смешни, но пускат само част от това което казват водещите, а аз съм гледал цялото изказване , и като цяло се говори за съвсем друго, но те свалят само тази част която ще предизвика смях... некоректно е.

            Коментар


              #7
              Колкото до случката с Малката Алекс съм потресена. Гледах ги и двата репортажа, до сега такава издънка не бяха правили. Колкото до Ангелов..........не на нищо, ами не знам какво трябва да му направят....и лошото е че не е само той, но .... А колкото до откъсите на репортажите....все пак това е забавно предаване. Как мислите,че се снимат БигБрадърите и подобните, също на откъси и то не в контекста. Но телевизиите се напълниха с некадърници.

              Коментар


                #8
                Имаше нещо нередно в това предаване, вкъщи също се питахме на 2-3 пъти дали правилно сме разбрали за какво става дума...По принцип "господарите" не ги харесвам, макар че понякога наистина имат добри попадения, а конкретно Мавриков ми е изключително неприятен. А какво да кажем за кореспондентите им (Курдов и някакви нови "звезди", на които не помня имената). Много сори, но не може по национална телевизия да говориш на тежък диалект.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  То по принцип никъде не можеш да говориш на диалект, но в София все още ходят за хлЕб и млЕко... Ама няма сега и кусури да им търсим Е...
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    Не иронизирам диалектите, макар че искрено се учудвам как е възможно в малка България да има такова многообразие. Но по националните медии трябва да се говори на правилен български, без диалекти и без говорни дефекти.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      snake написа:
                      Не иронизирам диалектите, макар че искрено се учудвам как е възможно в малка България да има такова многообразие. Но по националните медии трябва да се говори на правилен български, без диалекти и без говорни дефекти.
                      Това вече го няма. Особено по кабеларките, едни девойчета и едни момченца.....сигурно с 3 по Български език и Литература.

                      Коментар


                        #12
                        Ти кабеларките остави... наистина за национална телевизия е недопустимо редовно появяващите се хора да говорят на диалект. jenshen73, по принцип се ходи за млекО, ама някои пък викат че снежинките са бЯли, или пък сметките за парно са голЯми....Но това са други теми. А благоевградския ме кефи - "Патриотично ми е, Дамянов"

                        Коментар


                          #13
                          @ogi28b: Натъртвах на това, че дума млЕко няма, а също и хлЕб, има млЕчни изделия и хлЕбни такива Правилните думи са хлЯб и млЯко ... Ако искаш им слагай ударението на Я-то... А това, че някои от Господарите говорят диалектно - нормално е - все пак надали са минавали по курсове за правоговор
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            Абе какво говорите вие бе. Щом по радиото има водещи които не могат да вържат по 2 изречения какво да говорим. Айде по ТВ да изберат някоя напращела мацка, поне ще има кво да се гледа и са я избрали заради визията. Ама на радио да ми сложат някакъв абсолютен галфон, не го разбирам. И най са ми любими радиоводещи с говорни дефекти. Половината водещи на сутрешни блокове по радиата не могат да казват РРрРРрРРРррР.

                            Коментар


                              #15
                              Ето тази вечер мина и филма за които ви говоря - с Хийт Леджър... Не го гледах. Не мога да гледам как някой говори и се усмихва по тв, като знам че в същия момент го няма....

                              Коментар

                              Working...
                              X