Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анализ на светлинния сноп на рефлекторен фар на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Анализ на светлинния сноп на рефлекторен фар на Брава

    Колеги, значи вчера снимах светлината, и разбира се породиха някои въпроси. Например защо очертанието изглежда като на червената линия, а не както трябва - като на зелената. Мисля че ясно се вижда формата му. С червена стрелка съм посочил едни тъмни петна на място на което трябва да е светло. Тях също не мога да си ги обясня. Със зелената стрелка е максималната сила на светлината. Мисля че е добре - точно там където се пада "напред" на фара.Прави ми впечатление че границата наляво от центъра на левия фар не е никак рязка, ами е плавна, мисля че се вижда добре. РегулирАНЕТО МИСЛЯ че е добро, няма да го коментирам, колата е наклонена малко напред, затова свети толкова ниско. Има също едно светло петно, което е доста наляво, в/у другия гараж чак. Както и едно такова в дясна посока, но по-наблизо. Не знам дали ще го забележите. Мисля че са умишлени, за да осветяват очертанията на пътя? Не съм сигурен дали това че гаражите надясно и нагоре се виждат по-добре , а тези наляво - са тъмни, е ефект от снимката, или нарочно самия ртефлектор има такава форма, че дори и паразитната светлина заминава надясно и нагоре, а не наляво . Ако видя същия сноп от моя фар, с пробна ксенонова лампа, гарантирано ще си взема, защото мисля че очертанието ми въпреки всичко не е лошо. Как ви се струва? (Нарочно не пускам темата в консултации, за да не занимавам целия форум с разни очертания на фарове. На долната снимка е оригиналната снимка.
    Прикачени файлове

    #2
    струва ми се, че ти бият много ниско, за това и на мен ми писна от моите и си търся с лупи, които впоследствие ще ксенонирам.... пп почвам си проектче и аз за фичката, да ми върне усмивката :D
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    Коментар


      #3
      според мен е така, защото са старив моите рефлектори и фасунги така се взирах и пулих...уж изглеждат добре, но явно не е така
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Според мен от толкова профилактики са се бъгнали яко... Съжалявам, не издържах....... Сериозно: Според мен, нещо в конструкцията на фара се е изменило!!!
        BMW E90 320D
        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

        Коментар


          #5
          Цилиндърчето, в което влиза крушката трябва да се лъсне. Аз свалях фара миналата седмица и като развих това цилиндърче (отвътре беше черно, съвсем черно) го измих с Доместос и после с Роли (кисна 10-тина минути) и ефекта беше поразителен - чернилката падна и остана сребристо. След това взех тел и в единия й край сложих дунапрен и почистих рефлектора от прахта. След операцията фара светна като нов. Преди това светлината се разпръскваше лошо.

          Коментар


            #6
            Ми мойте фасунки си останаха черни, мих ги със сапун и топла вода?!?? Само да се стопли.... и какво сега, дали ако сложа ксеноновка, ще получа същото очертание, как мислите, щото на мен точно това очертание ми се струва добро, въппреки всичко? blagun само ми се подиграва! не издържам, тегля си ножа. да му тежи на съвестта. Как така нещо в конструкцията на фара се е променило?!!? Като ония от Quantas: нещо цъка в таблото! - нещо беше поправено......

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Ми мойте фасунки си останаха черни, мих ги със сапун и топла вода?!?? Само да се стопли.... и какво сега, дали ако сложа ксеноновка, ще получа същото очертание, как мислите, щото на мен точно това очертание ми се струва добро, въппреки всичко? blagun само ми се подиграва! не издържам, тегля си ножа. да му тежи на съвестта. Как така нещо в конструкцията на фара се е променило?!!? Като ония от Quantas: нещо цъка в таблото! - нещо беше поправено......
              Чакай, недей още ...... купи си ксенон първо.... На едно Ауди А6 на един приятел му беше нагорял рефлектора на лупата, ама супер малко и се получаваше огромно изменение,ще кажеш, така е защото при лупата има огромно значение, ама да не се е нагрял рефлектора точно там дето влиза крушката и да застава леко накриво крушката
              BMW E90 320D
              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

              Коментар


                #8
                очертанията са добридаже много добри за рефлектор на толкова годинипомня снимките от рефлекторите - имаше юфкапо-добре няма накъдесамо почисти фасунгитемисля че ще можещ да ги свалиш и без да сваляш фараОги, хайде в сектата :D
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  НЕ!!!! вие ще ме накарете масово да се самоубием после..... Не мисля че ще имам реален шанс да пипна невероятните винтчета с които се държи фасунката, предвид теснотията под капака на ЖТД. Освен това фарът го свалям за норматив вече. Само да се стопли, само да се стопли..... JO_666 ми е обещал едно нещо, което може да ме присъедини към вас сектанти такива.

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    НЕ!!!! вие ще ме накарете масово да се самоубием после..... Не мисля че ще имам реален шанс да пипна невероятните винтчета с които се държи фасунката, предвид теснотията под капака на ЖТД. Освен това фарът го свалям за норматив вече. Само да се стопли, само да се стопли..... JO_666 ми е обещал едно нещо, което може да ме присъедини към вас сектанти такива.
                    Ние пък не те искаме.... Щом си казал веднъж, че няма никога да сложиш ксенон, трябва да си спазиш думата... "xenon, no way"....
                    BMW E90 320D
                    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                    Коментар


                      #11
                      Почисти добре тия цилиндърчета и ще ти се оправят фаровете.Ноооо... след почистването не трябва да имаш никакви чернилки. Кисни с препарати!

                      Коментар


                        #12
                        ще ти даде баласт и крушкато е ясно :D
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Оги, поръчай си ксенон и няма да съжаляваш. От 03.01.2008 (тогава сложих ксенонките) се родих. И на мокро вече имам много добра видимост отпред.Няма нужда вече да се кьоравиш в тъмното.

                          Коментар


                            #14
                            АЗ прогледнах, а ТИ ...
                            BMW E90 320D
                            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                            Коментар


                              #15
                              blagun, само трябваше един да сочи с пръст към мен на този въпрос. Освен това аз никъде не виждам надпис xenon? no way... така че отпада аргумента. sev, защо пък трябва баласт и крушка да ми дава, може да ми даде и един камион нафта, тогава пак ще си купя системка все пак ще съм спестил хиляди левове от нафтичка.... още другата събота фаровете слизат за нова профилактика , този път само на фасунките. И мисля да ги пръсна лекичко с хромиращия спрей, или да им капна бял лак

                              Коментар

                              Working...
                              X