Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размисли и страсти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размисли и страсти

    Колеги, след дълъг размисъл реших да напусна работа.Имам два въпроса. 1.Плаща ли се отпуската при напускане, защото имам 40 дни.Има ли някаква врътка, за да не ме изпързалят ? 2.Някой от вас предлага ли или познава ли човек, който предлага работа на 8 часов работен ден на прилично заплащане?Благодаря за отговорите предварително!Лек ден!
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Да,неползвания отпуск задължително се плаща при напускането.Относно "врътките" прочети си трудовия договор, клаузите за напускането, срока на предизвестието и т.н.Ето ако се наложи да направиш справка и с КОДЕКСА НА ТРУДА:http://www.mlsp.government.bg/bg/law/law/KT.docИ по специално с Глава шестнадесета - ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ТРУДОВОТО ПРАВООТНОШЕНИЕ
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      ако всичко ви е легално във фирмата, няма как да те изпързалят с отпуската, ама ако те осигуряват на по малко от колкото взимаш може и да те прецакат... но си прочети договора особено клаузите за напускане....каква квалификация имаш и каква работа си търсиш?п.п. мисля, че можеш да си ползваш отпуската, примерно докато ти тече предзвестието....
      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

      Коментар


        #4
        той отпуската може да си я ползва, но ако му дадат. защото дори и да пуснеш отпуска и да я удобрят и на следващия ден да пуснеш предизвестие работодателя има право да я прекрати и да ти откаже. ако искащ да правиш такива магарии- да започнеш новата работа преди да изтече срока на предизвестието- пиши ми на личниаз сега ще ти пусна едно лично относно работа
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Re: Размисли и страсти

          Слав написа:
          Колеги, след дълъг размисъл реших да напусна работа.Имам два въпроса. 1.Плаща ли се отпуската при напускане, защото имам 40 дни.Има ли някаква врътка, за да не ме изпързалят ? 2.Някой от вас предлага ли или познава ли човек, който предлага работа на 8 часов работен ден на прилично заплащане?Благодаря за отговорите предварително!Лек ден!
          Свържи се с инспекция по труда на вашата територия,мисля те най-добре ще ти разяснят нещата.Консултациите са безплатни.А може да се обадиш и по телефона за консултация.Ето ти сайт и телефон за консултация на Изпълнителна агенция "Главна инспекция по труда". http://git.mlsp.government.bg/ тел. 02/988 49 24 от 9.00 до 17.30 часа.

          Коментар


            #6
            И още нещо:Даже да те изпързалят с отпуската срока за да предявиш претенции в съда е три години.По дела за финансови претенции съдебният състав се произнася еднократно,а не като дело за неправомерно уволнение да го влачат 3-4 години.Друг е въпроса че можеш да спечелиш делото и после да не можеш да си вземеш парите.

            Коментар


              #7
              да, категорично се заплаща неплатения (ред.: неизползвания! , кви глупости пиша....) отпуск. Когато напуснеш работа, имаш право да представиш болнични за времето в което вече не си на работа, и те също ти ги плащат. Майка ми така всеки път им скъсва нервите като напусне някъде - отива след 3 дни и БАМ! - болничен за 2 седмици.

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                да, категорично се заплаща неплатения (ред.: неизползвания! , кви глупости пиша....) отпуск. Когато напуснеш работа, имаш право да представиш болнични за времето в което вече не си на работа, и те също ти ги плащат. Майка ми така всеки път им скъсва нервите като напусне някъде - отива след 3 дни и БАМ! - болничен за 2 седмици.
                кога да пуска болничните, 3 дни след пускане на предизвестието ли? между другото болничния се плаща само 1 ден от фирмата и останалото е от нои
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  До сега не съм имал проблем, в нито една от фирмите в които съм работил. Факт е, че в последните 2 съм бил на управленска позиция, но и преди това, когато бях млад и зелен - също не съм имал проблем. Надявай се на коректни хора.Ако фирмата е голяма - разчитай. Ако ли не...Като цяло ги е страх да се ебават, защото едно оплакване води до проверки, от там при открити нередности - глоби и т.н. и т.н. в най-добрия случай пари под масата...Не вярвам да имаш проблем.

                  Коментар


                    #10
                    Когато напуснеш работа, имаш право да представиш болнични за времето в което вече не си на работа, и те също ти ги плащат.
                    мисля че болничния ти се плаща до 75 дни от датата на напускането...ако е нормална фирма, особено ако е държавна, отпуска ще ти го платят без проблем.... може и теб да накарат да дадеш некой лев - за облекло, некъв инвентар ако ти се води и си го потрошил.... 8 часов работен ден на прилично заплащане търся от 2 години и тц......
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар

                    Working...
                    X