Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Програма "Стелариум"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    peho написа:
    Авео написа:
    ....не знам, така се говореше тогава, че от ориентирането са го намерили.....иначе беше ученик в Механотехникума и много сериозен мозък, но как се казваше, не помня.
    Ми и аз бях в Механото ,да съм забравил за този случай...или изобщо да не съм разбрал как може да нямам никакъв спомен за това,ужас...
    ....спокойно, следобед ще има подробна информация по случая, тогава ще видим кой няма добър спомен, ти или аз...... ......доста години минаха, но със сигурност си спомням случката от тогава, а Деян /Immortal/ също я знаеше. Може и да бъркам в някой неща, но звъннах на майка ми и тя каза, че до довечера ще проучи какво точно беше тогава...ще пият кафе с госпожата Здрава Павкова....ако и това име не ти говори нищо, щом си учил в механото....

    Коментар


      #17
      Честно казано нищо не ми говори това име,не съм се сблъсквал с тази госпожа,явно не ми е преподавала по нищо.

      Коментар


        #18
        Ето я и информацията....момчето се казва Атанас Маринов, бил е намерен точно под Пионерският дом в гората в някаква изоставена къщичка. Били са намесени скиновете, по някакъв начин, но всичко е потулено и нищо не се знае. Учил е в Механотехникума и е набор 71.....другото, което ми каза майка ми, е че е бил отличника на механото и по нам кви си олимпиади има три златни медала.....това е. А госпожата, дала информацията се казва Здрава Павкова и е една от математичките на механото, която се пенсионира преди около 3-4 години, има син Трифон, работи в НАП-София и щерка Катя, тая година завърши СУ-математика. Възможно е да познаваш Трифон, той е набор 72 и е завършил МГ-то...

        Коментар


          #19
          Яворе, с тази тема ме върна 18-20 години назад.Програмата е страхотна.Иначе бяха славни времена През пролетта от всички градове, в които има планетариуми се събирахме кръжоцниците по астрономия на конференция във Варна. Бяхме много задружни, Ямболския клуб "Орион" имаше тесни връзки с клубовете във Варна, Стара Загора, Смолян... Ходехме си на гости.Няма да забравя как със Старозагорци хукнахме да ходин на гости на Смолянлии, от там се качихме на Рожен, щяхме да спим на палатки, но заваля страхотен дъжд и хората от Обсерваторията се смилиха и ни прибраха в една лаборатория да спим по земята За случая в Габрово наистина си спомням, защото ходихме в Габрово да видим прословутия "Селестрон". Спомням си, че с това момче се познавахме, а по-късно нашия ръководител ни каза, че го намерили починал... Трагедия...Между другото, преди няколко години (може би 2 или 3) бях във Варна по времето на въпросната конференция (1-3 април обикновено). Отидох да ги видя, и бях много приятно изненадан, когато една госпожа от Смолянския планетариум (г-жа Симеонова) ме позна Та така.Айде, че имам доста работа днес, а се размечтах...

          Коментар

          Working...
          X