Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на система за домашно кино

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на система за домашно кино

    Та въпросната система е желателно да е с безжично свързване на колоните. Някой има ли наблюдения и съвети какво да търся? Ще бъде за малко под 30 квадрата стая, не съм силно претенциозен за високо качество на звука.

    #2
    Доколкото ми е известно безжичното свързване ще изисква всяка колона да е активна,което неминуемо ще доведе до по-ниско качество и по-скъпа покупка.Защо не помислиш все пак за един нормален усилвател с дигитален вход и колони с бас каса?Вярно ще има кабели,но пък и качество.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Един съвет: каквото и да взимаш, не взимай НЕО, просто го избягвай!
      FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

      Коментар


        #4
        Колега кажи за какво ти трябва за музика или за филми ако е за филми ти препоръчвам LG ако ти трябва по скоро озвучение гледай за Samsung.
        Fiat punto 1,1
        Fiat bravo 1,6 16v
        Fiat bravo 2,0 20v
        Honda civic 1,5
        BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

        Коментар


          #5
          Задължително гледай да е HD или поне HD съвместимо.
          Fiat Brava 1.6
          Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
          Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

          Коментар


            #6
            Имам НЕО и Панасоник. Освен, че е 3 пъти по-скъп, втория с нищо не превъзхожда НЕО-то. Каквото и да купиш, гледай да има USB вход - много е удобно. Още нещо - търси активна 5.1 система. Tова ще рече, че усилвателя е вграден в субуфера, ча не е интегриран в DVD-то. Т.е. системата е независима и може да се ползва и на РС. По принцип в активните озв. тела се ползват по-качествени и по-силни усилватели, отколкото вградените в плеъра. Разбира се, става дума за бюджетни системи.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Благодаря за отговорите. Системата е за филми основно, като пак казвам качеството на звука не е от решаващо значение. Искам да звучи добре разбира се, но на тази тема не съм вманиачен. А и забравих най-важното, не ми се дават повече от 600-700 лв... Определено държа на безкабелния вариант, но ако не намеря нещо приемливо ще остана и с кабелаците, а там изборът е широк гледам...

              Коментар


                #8
                До момента не съм срещал 5/6 канален безкабелен вариант. Самият аз съм продавал стандартни 2.1 безжични варианти, като колоните трябва задължително да имат захранване Лошото е, че не във всички среди вървят качествено. Остани си на кабелите - там избора е голям, а и качеството - също.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  jenshen73 написа:
                  До момента не съм срещал 5/6 канален безкабелен вариант. Самият аз съм продавал стандартни 2.1 безжични варианти, като колоните трябва задължително да имат захранване Лошото е, че не във всички среди вървят качествено. Остани си на кабелите - там избора е голям, а и качеството - също.
                  Има, например на SONY, но цената му е....
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    Точно за това питам До колкото успях да видя има вариант за две безжични от 5.1 система, което пак ме устройва. Благодаря за отговорите пак, утре ще отараша магазините.

                    Коментар


                      #11
                      Късмет :P
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        Моето предложение ще бъде малко по-различно - стерео система, ама качествена, вместо евтини 5.1, 7.2 и т.н. китайски колонки. Вярно няма да ти "дрънчи" зад ушите, но не виждам голям смисъл в това. Иначе съм с добри впечатления от звука на с-ми Philips и Creative, но за цени и екстри (напр. без жици) не съм се интересувал. Виждал съм и отделно да се продават предавател и приемник и правиш обикновените колони безжични.
                        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                        Коментар


                          #13
                          Имам един приятел който има заложна къща и при него в момента има LG HT 502 TH 5.1 начална цена 400 лв. комплекта е на 2 месеца, ако те интересува GSM 0887166156 - Иван, има и плазмен ТВ много изгоден ама за него можеш да говориш директно с Иван.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #14
                            http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09009768 Тази система е със безжични колони. Не съм я чувал как е нито съм я виждал, но ти се вписва във бюджета. Има я във Варна. Иначе за мен по добрия вариант си е с жици.
                            Marea Weekend HLX Jtd 110

                            oO(_)____////____(_)Oo

                            Коментар


                              #15
                              Re: Избор на система за домашно кино

                              me_to_u написа:
                              Та въпросната система е желателно да е с безжично свързване на колоните. Някой има ли наблюдения и съвети какво да търся? Ще бъде за малко под 30 квадрата стая, не съм силно претенциозен за високо качество на звука.
                              Колега и най качествената система за домашно кино не може да ти изкара такъв образ какъвто изкарва компютърът.Тъй като казваш, че ще ползваш системата основно за гледане на филми предлагам ти варианта към който се ориентирах аз. След като си купих LCD телевизор направо се отчаях от образа който вади ДВД - то и от ДВД дисковете и от DivX. На стария ми телевизор не беше толкова зле, но на новия все едно гледах стара видеокасета, Н-ти презапис.Тогава реших да си оборудвам един компютър вместо домашно кино и да използвам телевизора като монитор. Разликата е ОЧЕВАДНА. Е , не е толкова красиво като една система за домашно кино, но не мисля, че това е по важно от качеството на образа.
                              Fiat Marea 1,6 16V 1998
                              Lancia Y 1.2 8v 1997
                              Fiat Tempra 1.6 1991

                              Коментар

                              Working...
                              X