Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ксенон на дълги при системи H1, НЕ !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ксенон на дълги при системи H1, НЕ !!!

    Мислех си и за ксенон на дългите светлини при системи H1 и стигнах до извода, че не само е излишен но дори опасен, защо ???Карате на къси, около 30мин, решавате да преминете на дълги които са ксенон (присвятква като свткавица на фото апарат )не се пали веднага като халгенната крушка , може неволно да се разсеете от премигването му ............ !!! Решавате да присветнете на автомобила срещу вас, мисля че няма да му бъде приятно дори може би опасно да види ефект като от свткавица на фото апарат !!!Очаквам мнения !!!!
    Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

    #2
    абсълютно съгласен
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      С риск да ми се нахвърлят колегите, ама с тия ксенони напоследък стана ужасно. Всеки си е сложил на смотаната кола, която я струва колкото лаптоп от среден клас я не..., кой регулирал кой не... Просто вечер по слабо осветен път с трафик (като околовръстното) е мъка... всеки 3ти те заслепява, ни дупки можеш да видиш, ни завой, нито нищо...Сега сигурно всеки ще скочи, че неговите са идеално настроени а на другите не, и че то не зависи от фаровете а от човека зад тях и т.н...Но, като не можеш да се бориш със системата, стани част от нея, ще си сложа и аз

      Коментар


        #4
        не съм запознат с ефектна на ксенона, но не би ли трябвало като пуснеш дълги късите да не мигват, дотам захранването си е постоянно и те си светят просто за дълги псукаш и другата секция на фара. така че освен едно увеличаване на светлината колко плавно колко не не знам дали ще се получи
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          не става въпрос за къситеа за дългите - просто ксенона пали по свой си начинв началото намаля интензитета, докато загреес две думи трябва да държиш лостчето повече време
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            sev написа:
            не става въпрос за къситеа за дългите - просто ксенона пали по свой си начинв началото намаля интензитета, докато загреес две думи трябва да държиш лостчето повече време
            аз пак ли не съм разбрал. значи при н1 има две абсолючтно еднакви крушки при във секцията къси и дълги. просто при дълги светят и 2-те крушки, а при къси само едната. нали така? т.е. караш си на къси и си свети едната, като минеш на дълги просто светва и втората и тва е.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              sev написа:
              не става въпрос за къситеа за дългите - просто ксенона пали по свой си начинв началото намаля интензитета, докато загреес две думи трябва да държиш лостчето повече време
              Според мен си се получава някъква адска лудница, преставяш ли си все едно с и в дискотека и святка блица :D :D :D !!!
              Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                sev написа:
                не става въпрос за къситеа за дългите - просто ксенона пали по свой си начинв началото намаля интензитета, докато загреес две думи трябва да държиш лостчето повече време
                аз пак ли не съм разбрал. значи при н1 има две абсолючтно еднакви крушки при във секцията къси и дълги. просто при дълги светят и 2-те крушки, а при къси само едната. нали така? т.е. караш си на къси и си свети едната, като минеш на дълги просто светва и втората и тва е.
                Да такае !!!!
                Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                Коментар


                  #9
                  никакъв смисъл, а и бързо заминават от светкавицата

                  Коментар


                    #10
                    Sashe написа:
                    С риск да ми се нахвърлят колегите, ама с тия ксенони напоследък стана ужасно. Всеки си е сложил на смотаната кола, която я струва колкото лаптоп от среден клас я не..., кой регулирал кой не... Просто вечер по слабо осветен път с трафик (като околовръстното) е мъка... всеки 3ти те заслепява, ни дупки можеш да видиш, ни завой, нито нищо...Сега сигурно всеки ще скочи, че неговите са идеално настроени а на другите не, и че то не зависи от фаровете а от човека зад тях и т.н...Но, като не можеш да се бориш със системата, стани част от нея, ще си сложа и аз
                    Абсолютно съгласен с всичко казано без последният ред! Аз на моя "лаптоп" няма да сложа xenon.
                    Bravo 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      chris написа:
                      Sashe написа:
                      С риск да ми се нахвърлят колегите, ама с тия ксенони напоследък стана ужасно. Всеки си е сложил на смотаната кола, която я струва колкото лаптоп от среден клас я не..., кой регулирал кой не... Просто вечер по слабо осветен път с трафик (като околовръстното) е мъка... всеки 3ти те заслепява, ни дупки можеш да видиш, ни завой, нито нищо...Сега сигурно всеки ще скочи, че неговите са идеално настроени а на другите не, и че то не зависи от фаровете а от човека зад тях и т.н...Но, като не можеш да се бориш със системата, стани част от нея, ще си сложа и аз
                      Абсолютно съгласен с всичко казано без последният ред! Аз на моя "лаптоп" няма да сложа xenon.
                      Аде стига с това ксеноните ви пречили и така нататък, всяка една крушка заслепява ако не регулиран фара!!! Темата е съвсем различна !!!!
                      Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                      Коментар


                        #12
                        JO_666 написа:
                        chris написа:
                        Sashe написа:
                        С риск да ми се нахвърлят колегите, ама с тия ксенони напоследък стана ужасно. Всеки си е сложил на смотаната кола, която я струва колкото лаптоп от среден клас я не..., кой регулирал кой не... Просто вечер по слабо осветен път с трафик (като околовръстното) е мъка... всеки 3ти те заслепява, ни дупки можеш да видиш, ни завой, нито нищо...Сега сигурно всеки ще скочи, че неговите са идеално настроени а на другите не, и че то не зависи от фаровете а от човека зад тях и т.н...Но, като не можеш да се бориш със системата, стани част от нея, ще си сложа и аз
                        Абсолютно съгласен с всичко казано без последният ред! Аз на моя "лаптоп" няма да сложа xenon.
                        Аде стига с това ксеноните ви пречили и така нататък, всяка една крушка заслепява ако не регулиран фара!!! Темата е съвсем различна !!!!
                        Сори, нема повече.Само за сведение - тия псевдо-ксенони пречат и като са регулирани.
                        Bravo 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          Абсолютно съгласен с водещия пост! Не дай боже насрещния да е в лек завой и самите негови фарове да са слабички..... малииииии направо в канавката излита, а ти си мислиш "бе кво им става на тия хора тази нощ бе, ненормални ли са, кви са, камикадзета ли са...."Pakumba, късите мигват много готино като палиш дългите, ако говорим за браво/а преди 2000 година.Самото преминаване на колата през дупка води до ефекта на светкавицата за насрещния, ако си на къси, та какво остава ако му пуснеш насочения дълъг към него и го "светнеш".....

                          Коментар


                            #14
                            chris написа:
                            Сори, нема повече.Само за сведение - тия псевдо-ксенони пречат и като са регулирани.
                            Колега аиде да си направим среща да видиш "тия псевдо-ксенони" как светят и дали ще ти пречат и после ще говорим, става ли ?????????????Не казвам че няма гъзари дето ги дигат в небесата и тем подобни......... !!!!! Но при добра профилактика на фара добро регулиране и малко повечко отделени пари за ксенон и нямаш никакви грижи !!!!! А тея с голямите джипове дето заслепяват и пречат и те ли са с "тия псевдо-ксенони" а ??? Просто всичко опира до настройки и манталитета на водач, защото в града не е коректно да си държиш копчето на фаровете на макс, дори и с халоген да си пак ще пречиш !!!!!!!! И аиде стига с тази завист отдели си 200-400лв. и тогава ще прогледнеш !!!!! Сга ще има: "ксенон - излишна газария", не за мен е необходимост, както и за много други колеги !!!!!!! Аиде със здраве !!!!!
                            Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                            Коментар


                              #15
                              JO_666 написа:
                              chris написа:
                              Сори, нема повече.Само за сведение - тия псевдо-ксенони пречат и като са регулирани.
                              Колега аиде да си направим среща да видиш "тия псевдо-ксенони" как светят и дали ще ти пречат и после ще говорим, става ли ?????????????Не казвам че няма гъзари дето ги дигат в небесата и тем подобни......... !!!!! Но при добра профилактика на фара добро регулиране и малко повечко отделени пари за ксенон и нямаш никакви грижи !!!!! А тея с голямите джипове дето заслепяват и пречат и те ли са с "тия псевдо-ксенони" а ??? Просто всичко опира до настройки и манталитета на водач, защото в града не е коректно да си държиш копчето на фаровете на макс, дори и с халоген да си пак ще пречиш !!!!!!!! И аиде стига с тази завист отдели си 200-400лв. и тогава ще прогледнеш !!!!! Сга ще има: "ксенон - излишна газария", не за мен е необходимост, както и за много други колеги !!!!!!! Аиде със здраве !!!!!
                              За срещата - не мерси, с глупости не ми се занимава. За манталитет също май не ти прилича да говориш щото като ти чета поста ми се струва, че нещо ми се караш без дори да ме познаваш. А за пари не ми говори щото това, че си си купил някво измислено спортно филтърче, някакви си ксенончета и кой знае още какви простотии, дето "вдигат" конете в никакъв случай не ти прави колата по-скъпа, пък да не говорим кой е по-богат и кой колко пари може да отдели. Да ти кажа ако исках отдавна да съм си сложил ксенон на колата, та дори и в хола! А относно завистта, вече се наака тотално - мислиш ли, че някой ти завижда на ксеноните.. оп извинявай - на "скъпите" ксенони. Айде и ти със здраве, дал Бог добро!
                              Bravo 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X