Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Два съвсем сериозни въпроса за 6 клас

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Резултата Както се вижда, леда е почти разтопен и водата не е преляла Капките, които виждате да се стичат, са от конденз - плота под чашата е сух Край на експеримента
    Прикачени файлове

    Коментар


      #32
      Както вика един приятел, ама той умря преди мнооооого време: Something is rotten in the state of Denmark.

      Коментар


        #33
        ти ползваш някакъв специален лед хахахахмайтапя, се но според мен също трвбваше да прелее но ти ем опроверга
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #34
          Има един елемент, който умишлено пропуснах да спомена - водата в чашата е сладка, т.е. ако наблъскам сол, както в морската вода, може и да прелее след разтопяването на ледчетата А, защо не експериментирате и вие

          Коментар


            #35
            Довечера ще правя такива експерименти - дали се разтварят ледчетата в добре охладен Tulamore Dew

            Коментар


              #36
              Kuku написа:
              Има един елемент, който умишлено пропуснах да спомена - водата в чашата е сладка, т.е. ако наблъскам сол, както в морската вода, може и да прелее след разтопяването на ледчетата А, защо не експериментирате и вие
              Според мен дяволът е в детайлите - важно е количеството вода. Пълниш чашата и ако за да прелее са необходими 260 мл то отливаш 60 мл, така, че в чашата да останат 200. После вземаш 2-3 бучки лед които да са = на 60 мл. Вярвам няма да имаш проблем да го изчислиш. Слагаш ги в чашата. Те, понеже не са изцяло потопени във вода изтласкват по-малък от пълния си обем вода и съответно чашата не прелива. Но когато се разтопят си добавят тези 60 мл които са необходими за да прелее чашата. Като гледам на теб ти е необходимо съвсем малко за да прелее. Бъди сигурен, че и във филма не е станало с един дубъл
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар

              Working...
              X