Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ляв завой на Лъвов мост - не можело?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ляв завой на Лъвов мост - не можело?!

    Вчера късно вечерта карам балдъзата към тях вкъщи посока от Сточна гара към центъра и на Лъвов мост най-културно подреждам си се в най-лявата лента, давам си мигач за наляво... светва зелено... завивам си и на 20 метра по Мария Луиза полицая ми маха палката... ала-бала... документи... и разправя - "Знаете ли защо ви спрях?" "Не!!!" "Ами левия завой от Сливница е забранен!" Някой знае ли от кога е забранен там левия завой???
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    #2
    Винаги си е било така, ако се загледаш в светофара ще видиш, че няма секция за наляво, ако се загледаш и в знака преди кръстовището пак същото ще видиш.

    Коментар


      #3
      това със секциите не знам как стои в законане съм забелязвал дали има знак, но не завивам тама полицаите да вземат да спират тези, които се нареждат и върху двете линии на трамвая
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        ...а стига бе... , че то там даже май си имаше секция за левият завой със стрелката на пътя, или бъркам, ха......писа ли ти акт или другарска забележка......

        Коментар


          #5
          Ти ме втрещи ....

          Коментар


            #6
            Абе стига бе колеги от поне 4 години е така....Авео има секция на следващия светофар.

            Коментар


              #7
              Мда нямаш право на ляв.....и мен ме спираха и ми го изтърси тва и аз яко опулен...ама се беше объркал ,че аз си идвах от Централна гара.Та от тогава си знам,а те полицайте си седят там редовно точно след спирката на трамвая!
              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

              Коментар


                #8
                Да , нямаме право на ляв завой, даже си има и знак "направо и надясно" . То в тая смотана държава вече нишо не ме изненадва, почти всички точки в книжката ми заминаха заради глупостите в закона.
                Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                Коментар


                  #9
                  скоро не е имало ляв завой на лъвов мост от сливница за халите. Има знак преди кръстовището "Забранено завиването наляво", На светофара има знак "Направо и надясно", самия светофар свети със стрелка "направо" , а маркировката на лентата е стрелка напред, за направо все едно. Така че там левият завой е забранен общо по 4 начина. Обаче! По закон, ако светофарът разрешава завиване на ляво, знаците и маркировката не важат. Ако маркировката позволява, но знакът не - пак е забранено. Йерархията е следната за тези които не знаят: регулировчик - подвижни знаци - светофарна уредба - неподвижни постоянни знаци - маркировка. При противоречие се гледа по-висшето. А защо полицаите не седят на спирката след моста , посока сточна гара, и да спират тези които идвайки от люлин пък от лентата за ляв завой минават направо и притискат тези които са се наредили в следващата лента и изчакват???westdogg , в закона има глупости, но можеш ли да посочиш точно заради каква глупост на закона ти взеха точки? Защото заради същите глупости на закона, аз имам 39 точки.

                  Коментар


                    #10
                    Мдам... днес отивайки на работа специално гледах знаци/светофар/маркировка и наистина левия завой е забранен. и просто ми беше любопитно от кога т’ва.... А през Лъвов мост (само че без завой на ляво) минавам почти всеки ден за работа... и винаги съм си мислел, че е позволен... може би защото съм виждал 100-ци пъти как колите си завиват на ляво. А иначе имах късмет, че излезе човек полицая и се разминах със забележка... п.п.И к’ва стана тя значи...?! За да завия към М.Луиза трябва да правя обратен завой на Хр.Ботев и после десен завой от Сливница? И ако т’ва се случи да е към 6-7 вечерта дето се образуват едни километрични задръствания преди Лъвов мост (посока Ст.гара) ще трябва да кеся като идиот в задръстването... То ясно, че т’ва са го направили, защото явно в пиковите часове се получава така, че се самозатапват колите и са решили проблема със забраната за ляв завой... ама защо не го направят, както е на в цивилизованите страни - в подобни случаи има светлинен знак и в пиковите часове свети "Забранен ляв завой", а след 21-22ч угасва да няма забрана?!
                    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                    --- в сърцето завинаги... ---
                    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      скоро не е имало ляв завой на лъвов мост от сливница за халите. Има знак преди кръстовището "Забранено завиването наляво", На светофара има знак "Направо и надясно", самия светофар свети със стрелка "направо" , а маркировката на лентата е стрелка напред, за направо все едно. Така че там левият завой е забранен общо по 4 начина. Обаче! По закон, ако светофарът разрешава завиване на ляво, знаците и маркировката не важат. Ако маркировката позволява, но знакът не - пак е забранено. Йерархията е следната за тези които не знаят: регулировчик - подвижни знаци - светофарна уредба - неподвижни постоянни знаци - маркировка. При противоречие се гледа по-висшето. А защо полицаите не седят на спирката след моста , посока сточна гара, и да спират тези които идвайки от люлин пък от лентата за ляв завой минават направо и притискат тези които са се наредили в следващата лента и изчакват???westdogg , в закона има глупости, но можеш ли да посочиш точно заради каква глупост на закона ти взеха точки? Защото заради същите глупости на закона, аз имам 39 точки.
                      Ето няколко примера:1: От орландовци, минаваш гробищата , има 1 т-образно кръстовище(направо и надясно) , надясно е посока теца. И там има отделна секция за десен завой, което е пълна безмислица. Там минавах на червено всеки път докато не ме спряха и минах с 20лв.2: Карам по бул. Сливница посока орион. Малко преди Орион има пешеходен светофар. Под носа ми светва червено, без да има хора който да чакат на светофара. Естествено минах и изведнъж зад мен гледам буркани. И кой според теб е натиснал копчето за светофара?! Това ми беше 1вия акт- 10точки.3: По околовръсното, след разклона за Банкя, посока Овча Купел има едно дълго и право нанадолнище. Обаче не знам защо линията трябва да е НЕПРЕКЪСНАТА там. Изпреварих една ладичка която караше с 40. Последва 2рия ми акт- 6 точки.4: Малко преди Велинград по баирите. Кара някъв рейс с 30км/ч, зад него едно москве и едно ладе . Дочаках една дълга права и ги изпреварих( рейс и 2 коли) даже имаше място още да изпреваря. Обаче и там Умниците сложили НЕПРЕКЪСНАТА линия. И естествено куките са се скрили там и Оп 3ти акт - пак 6 точки. И С КОЕ ОТ ИЗБРОЕНИТЕ НАРУШЕНИЯ СЪМ ЗАСТРАШИЛ НЯКОЙ?
                      Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        еми за 1, 3, и 4.... просто си нарушил закона, колкото и безсмислен да е в случая... но за 2 мисля че имаш право. А все пак куките дебнат точно на такива места - безсмислени! и чакат някой такъв дето се дразни от безсмислиците им и го преебват. А за изпреварването на непрекъсната - много съм против! колкото и да е безсмислена! Не съм карал много по Реп. Път. Мрежа, но съм заглеждал линиите и почти не съм срещал място на което е безсмислена - било заради ограничена видимост от завой, дървета, или дори от вираж на пътя.... По последния въпрос - не си застрашил никой, но си нарушил закона, който си приел да спазваш с желанието да имаш шофьорска книжка.

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          ....По закон, ако светофарът разрешава завиване на ляво, знаците и маркировката не важат. Ако маркировката позволява, но знакът не - пак е забранено. Йерархията е следната за тези които не знаят: регулировчик - подвижни знаци - светофарна уредба - неподвижни постоянни знаци - маркировка. При противоречие се гледа по-висшето. ...
                          Тази йерархия се отнася САМО за предимство, Не и за останалите конфликти между знаци, светофари и регулировчик. Изрично е записано в закона. А второто изречение от цитата е вярно - при конфликт между маркировка и знак - знака важи.За непознаване на закона се отнема книжката до полагане на проверовъчен изпит, нали знаете... гледайте някой полицай, дето не му е бутнала жената вечерта да не ви усети, че не познавате закона Ето, за да не съм голословен: Чл. 7. (1) Когато има несъответствие между сигналите на регулировчика и светлинните сигнали или пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със сигналите на регулировчика. (2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали. (3) Когато има несъответствие между пътните знаци и маркировката на пътя, участниците в движението са длъжни да се съобразяват с пътните знаци. (4) Когато има несъответствие между пътен знак, поставен на преносима стойка върху платното за движение, и останалите пътни знаци, участниците в движението са длъжни да се съобразяват с пътния знак, поставен на преносимата стойка.

                          Коментар


                            #14
                            Със сигурност мога да кажа, че от 1976 на кръстовището на Лъвов мост левият завой е забранен. Посоката - Сточна гара Люлин.
                            Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                            Коментар


                              #15
                              Immortal, аз не казах ли същото, или съм се изразил неточно? Написал си с цитати от закона точно това което исках да кажа. А ако има конфликт м/у светофар и преносим знак за забранено влизане, пак ли спазваш светофара? Регулировчик, знак, свертофар... всички дават предимство първо на едни участници в движението, после на други....Ако светофар ти разрешава десен завой, а регулировчик те задължава да завиеш наляво на червен светофар, кое спазваш? Аз спазвам регулировчика.

                              Коментар

                              Working...
                              X