Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шофиране само с 0% алкохол в кръвта!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Гласувах ЗА, Но има определени норми. Примерно до 0.3. Над 0.3 няма как дрегер да покаже толкова голяма грешка, като не си пил.Хайде 50гр някой ще каже. ДОКАЗАНО е че дори и 50 грама, вместо човек да реагира за 0.3 секунди, той реагира за 0.6 секундиПри скорост от 80км/ч е достатъчно да не спреш на 10 см от пешеходец преди да го удариш,, а да го удариш 10 см след него и да остане инвалид за цял живот.Дано това не се случва на никой.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #32
      Гласувах против. Не пия преди и по време на шофиране, НО този който кара с по 1.5-2.0-2.5 промила не му дреме за новите рестриикции пак ще го прави, но вече тези дето са си вързани за колата и са вечните шофьори по сватби, кръщанета, служебни мероприятия ще бъдат съвсем на подбив. Не виждам лошо да се разхождаш цяла нощ с чаша Чивас и да раздаваш наздравици на ляво-на дясно, пък и некой тост може да ти хрумне.... после хоп в колата и всички пияндурници по домовете пък и колите може да им се по приберат... Не бива да се убива морала на точните купонджии. Ние сме на смени пет коли имамаме винаги двама са на бира две, другите на мотика...така по-лесно се преживява.

      Коментар


        #33
        LiGuru написа:
        Гласувах против. Не пия преди и по време на шофиране, НО този който кара с по 1.5-2.0-2.5 промила не му дреме за новите рестриикции пак ще го прави, но вече тези дето са си вързани за колата и са вечните шофьори по сватби, кръщанета, служебни мероприятия ще бъдат съвсем на подбив. Не виждам лошо да се разхождаш цяла нощ с чаша Чивас и да раздаваш наздравици на ляво-на дясно, пък и некой тост може да ти хрумне.... после хоп в колата и всички пияндурници по домовете пък и колите може да им се по приберат... Не бива да се убива морала на точните купонджии. Ние сме на смени пет коли имамаме винаги двама са на бира две, другите на мотика...така по-лесно се преживява.
        И все пак никой не ти дава право да пиеш и да караш.Аз съм от тези "вечните шофьори", който дори и не подушвам алкохола ако знам, че ще карам след това.Аз съм си направил избора, като съм с колата никога няма да пия и си знам.Аз съм от "тия", който като отидат на рожден ден, празник и има пиячка, дори 90% от околните хора ме ПОДТИКВАТ да пия!!! "Хайде де празник е голяма работа 1-2 питиета". Това на какво прилича!? И давам ясно и красноречиво да ме разберат, че съм с кола и няма да пия!Ако искам да пия си оставям колата и отивам без нея да пийна 1-2 питиета 1-2 наздравици и след това си се прибирам с каквото и както мога (такси, градски транспорт, пеша).Също ако по случайност си с колата и "трябва" да пиеш, нищо не ти пречи да я оставиш и на следващия ден да си я вземеш.Гледахте ли също как се разгражда алкохола по "Дискавъри"?Експеримент - турист в хотел. Вечерта отива в бара и се прави на матахари До 4 часа сутринта.Прибира се и си ляга. На сутринта трябва да пътува. Експеримента започва с това да дава кръвни проби докато стойността не му падне под 0.5.Преди да си легне, беше обърсал едно шише уиски. Стойността му беше някъде около 2.След 5 часа се събужда и тръгва да се прибира. Тестват го над 1.2 промила!!!И така през 1 час. Разграждането на алкохола продължи 18 часа, след което му беше под допустимата стойност, в рамките на закона!Въпреки, че човека след 7-8 часа с около 1 промил алкохол в кръвта се чувстваше, че е с махмурлук и никакви признаци на "пиянство"пп. Знаете ли за две момчета в София, който като пиеш и си с кола им се обаждаш. Казваш им къде си и те идват, взимат те с колата, карат те до вкъщи и им заплащаш. Не много скъпо. Примерно ако таксито ти е 10лв до вас, те ти взимат 15 да речем. Ако някой има проблем с пиенето, то може да се възползва често
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар

        Working...
        X