Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

НАРЕДБА № IЗ-1959 ОТ 27 ДЕКЕМВРИ 2007 Г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Абсурдите в "новата" наредба се дължат на факта, че някой се е научил да ползва текстообработваща програма и е карал по метода "Копирай" и "Постави" (Copy-Paste). Тъпото е, че мозъците на повечето катаджии са по метода "Назубри и Прибери"... Вероятно, когато влязат млади юристи във властта - ще има и ремонт.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #17
      4. за управление на МПС без притежаване на съответното свидетелство за управление или когато то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 ЗДвП (чл. 177, ал. 1, т. 2, предл. 1 и предл. 2, алт.1 ЗДвП) - 6 к.т.;
      Горе са посочени членовете и алинеите за които важи точката от въпросната наредба. Това са чл. 171, т. 1:1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водачи чл. 177, ал. 1, т. 2.2. който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление или то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 или 4т.е. става въпрос за ВРЕМЕННО отнемане на свидетелството.Ако изобщо нямаш книжка санкциите са други.Сега разбра ли ме?
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #18
        gamma написа:
        4. за управление на МПС без притежаване на съответното свидетелство за управление или когато то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 ЗДвП (чл. 177, ал. 1, т. 2, предл. 1 и предл. 2, алт.1 ЗДвП) - 6 к.т.;
        Горе са посочени членовете и алинеите за които важи точката от въпросната наредба. Това са чл. 171, т. 1:1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водачи чл. 177, ал. 1, т. 2.2. който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление или то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 или 4т.е. става въпрос за ВРЕМЕННО отнемане на свидетелството.Ако изобщо нямаш книжка санкциите са други.Сега разбра ли ме?
        разбрах те - ако правилно цитираш закона, си прав!а знае ли, някой, какви са санкциите за шофиране без книжка (или с отнета, ако са различни)?
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #19
          точки

          тука пише че дават 39 точки а на мен са 27 като първи талон написано е върху това кадето е 39 напечатано а 27 е на ръка сега пак ли стават 39 или са си 27 както е старото
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #20
            Както аз си карам с B1-то (до вдругиден ) пунтото - могат да ми вземат 6 к.т. за дето карам без да имам В категория ...

            Коментар


              #21
              Re: точки

              kluchar написа:
              тука пише че дават 39 точки а на мен са 27 като първи талон написано е върху това кадето е 39 напечатано а 27 е на ръка сега пак ли стават 39 или са си 27 както е старото
              О и аз съм така. Когато вземах книжка имаше 1 месец, в който се получаваха 27 точки,а не 39. И всичко беше за 1 месец точно. Но.....си останаха прецакани тези, които тогава са получили книжки - като мен.

              Коментар


                #22
                charlie написа:
                а знае ли, някой, какви са санкциите за шофиране без книжка (или с отнета, ако са различни)?
                Скоро четох законите, защото жена ми кара курсове в момента, та да я изпитвам Въртят ми се из главата някаква глоба + лишаване от свобода, но не съм сигурен. Ще я накарам тя да провери, че таман е прясна Иначе ето какво намерих в Наказателния кодекс:
                Чл. 343в. (Нов - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) (1) Който управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на наказанието лишаване от право да управлява моторно превозно средство, след като е наказан за същото деяние по административен ред, се наказва с лишаване от свобода до две години. (2) Същото наказание се налага и на този, който в едногодишен срок от наказването му по административен ред за управление на моторно превозно средство без съответно свидетелство за управление извърши такова деяние.Чл. 343г. (Нов - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) Във всички случаи на чл. 343 , 343а , 343б и чл. 343в, ал. 1 съдът постановява и лишаване от право по чл. 37, ал. 1, т. 7 и може да постанови лишаване от право по т. 6.
                Ако ти се рови, може да поразгледаш:http://www.vks.bg/vks_p04_04.htm
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #23
                  Справката с жена ми показа:
                  При шофиране без свидетелство за правоуправление или когато то е временно отнето:при първо нарушение се налага глоба в размер от 100 до 300 лв.при второ нарушение глобата е от 150 до 300 лв.при трето нарушение във времето, за което е отнето свидетелството или изобщо без наличието му глобата е до 1500 лв. и лишаване от свобода до 2 години.
                  Alfa 159 SW 2.4 Ti
                  Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                  "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                  Коментар

                  Working...
                  X