Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

НАРЕДБА № IЗ-1959 ОТ 27 ДЕКЕМВРИ 2007 Г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    НАРЕДБА № IЗ-1959 ОТ 27 ДЕКЕМВРИ 2007 Г.

    http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135576451Колеги, това е новата наредба определяща броя на контролните точки и съответно тяхното отнемане в зависимост от нарушенията.
    Fiat Punto 1.7TD
    Mazda 626 2.0
    Fiat Croma 2.4 Multijet

    #2
    4. за управление на МПС без притежаване на съответното свидетелство за управление или когато то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 ЗДвП (чл. 177, ал. 1, т. 2, предл. 1 и предл. 2, алт.1 ЗДвП) - 6 к.т.;Е тва ме разби- ако нямам книжка и съответно точки, какво ще ми вземат???????
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
    Volvo S60 Sport 2.4D

    Коментар


      #3
      koolio написа:
      4. за управление на МПС без притежаване на съответното свидетелство за управление или когато то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 ЗДвП (чл. 177, ал. 1, т. 2, предл. 1 и предл. 2, алт.1 ЗДвП) - 6 к.т.;Е тва ме разби- ако нямам книжка и съответно точки, какво ще ми вземат???????
      Автограф
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        Добре де ...7. за неспазване на сигналите на пътните светофари, предписанието на пътните знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране, правилата за предимство, за разминаване, за изпреварване или за заобикаляне, ако от това е създадена непосредствена опасност за движението (чл. 179, ал. 1, т. 5 ЗДвП) - 5 к.т.;21. за преминаване при сигнал на светофара, който не разрешава преминаването (чл. 183, ал. 4, т. 3 ЗДвП) - 8 к.т.;!??!?! Кога ще вземат 8 и кога 5 ????

        Коментар


          #5
          По тази логика, ако се следва правилото на отношението между обща и специална норма, 8 точки се вземат ако преминеш на червено, а 5 точки- ако е светнало зелено и не тръгваш .
          Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
          Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
          Volvo S60 Sport 2.4D

          Коментар


            #6
            Отново парадокси в държавата "парадокс" .Всичко е толкова измислено,че няма накъде.Очаквах подобрение ,след като вече сме 1 година "европейци",но явно ще има да почакаме

            Коментар


              #7
              koolio написа:
              4. за управление на МПС без притежаване на съответното свидетелство за управление или когато то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 ЗДвП (чл. 177, ал. 1, т. 2, предл. 1 и предл. 2, алт.1 ЗДвП) - 6 к.т.;Е тва ме разби- ако нямам книжка и съответно точки, какво ще ми вземат???????
              Колега, става въпрос, ако не си носиш книжката.

              Коментар


                #8
                Това да не е за тоя новия член дето ни забранява да навлизаме в кръстовището на зелено ако не можем да излезнем преди смяната на светофара. То и преди го пишеше в закона ама сега май го изкараха на отделен член.

                Коментар


                  #9
                  Mindzu написа:
                  koolio написа:
                  4. за управление на МПС без притежаване на съответното свидетелство за управление или когато то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 ЗДвП (чл. 177, ал. 1, т. 2, предл. 1 и предл. 2, алт.1 ЗДвП) - 6 к.т.;Е тва ме разби- ако нямам книжка и съответно точки, какво ще ми вземат???????
                  Колега, става въпрос, ако не си носиш книжката.
                  напротив - Mindzu. прочети червеното...това верно си е правен парадокс....
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #10
                    Между носене и притежаване има голяма разлика .
                    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
                    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
                    Volvo S60 Sport 2.4D

                    Коментар


                      #11
                      Според мен не е парадокс."без притежаване на съответното свидетелство" означава да караш камион с Б категория примерно
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        #12
                        gamma написа:
                        Според мен не е парадокс."без притежаване на съответното свидетелство" означава да караш камион с Б категория примерно
                        Ами то е същото,като да караш кола без Б категория...

                        Коментар


                          #13
                          gamma написа:
                          Според мен не е парадокс."без притежаване на съответното свидетелство" означава да караш камион с Б категория примерно
                          а като ти е отнето свидетелството какво притежаваш и от какво ще ти отнемат контролни точки?
                          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                          Коментар


                            #14
                            Ми ще ти го върнат със съответните точки по-малко.
                            Alfa 159 SW 2.4 Ti
                            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                            Коментар


                              #15
                              gamma написа:
                              Ми ще ти го върнат със съответните точки по-малко.
                              аз имах -9 к.т. и ми отнеха свидетелството за правоуправление заради това (за винаги и не смятат да ми го връщат). сега ако шофирам и ме хванат, кво викаш, ше ми го върнат с -15 к.т...? аре не се излагай просто е сътворена поредната глупостл
                              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                              Коментар

                              Working...
                              X