Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за избор на лаптоп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за избор на лаптоп

    Привет на всички FIAT фенове!Брат ми ме помоли да му помогна при избора за покупка на лаптоп. Но за съжеление аз не съм много в течение на тези неща. По принцип мога да се разровя в нета и да видя кои модели си заслужават, но честно казано малко ме мързи .Брат ми живее и работи в Кипър и лаптопа ще се купува от там. Той няма притенции относно марката. Държи да си вземе хубав, качествен и безпроблемно работещ лаптоп. Бюджета е 2500-3000 лв.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    #2
    Бих ти препоръчал DELL 1530. За около 1800$ без ДДС ще имаш нотбук с 8600GT, 2GB, CoreDuo 7200, поне 160ГБ HDD. С 3 години гаранция и произведен в Ирландия. http://www1.euro.dell.com/content/pr...=bg&l=en&s=bsd
    Брава 1.6 16V ELX
    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

    Коментар


      #3
      bright написа:
      Бих ти препоръчал DELL 1530. За около 1800$ без ДДС ще имаш нотбук с 8600GT, 2GB, CoreDuo 7200, поне 160ГБ HDD. С 3 години гаранция и произведен в Ирландия. http://www1.euro.dell.com/content/pr...=bg&l=en&s=bsd
      Това е добро общо взето най -важното за мен при покупката на лаптоп би бил процесора ,за лаптоп задължително да бъде Интел за тези пари можеш да си вземеш страхотен лаптоп с Core2Dup 7200 или 7250 и нека обесня защо да е такъв 1.Тези процесори са едергоспестяващи докато тези на AMD са по скоро "Топли"2.7200 има 4мб кеш шамет на второ ниво3.Има и още много причини които реално не са толкова важниОтносно останалите параметри трудно би сбъркал при избора.
      Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
      Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
      I am in love with my cars

      Коментар


        #4
        А кое му е лошото лапнитопа да има и повечко рамец за сметка на безсмислени екстри като видеокартата GF8600GT??? И каква е целта на занятието да се дадат 3000лв за нещо дето след година ще струва 600?
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Точно в този момент аз бих изчакал (ако не ми се налага спешно). Очаква се лятото да почнат да излизат лаптопи с нов тип батерии къде държат 40% повече. Като собственик на 2 лаптопа ви казвам - най-важното е да държи батерията дълго (другото е да е лек лаптопа). Лаптопа се ползва основно за офис и нет, който мисли да го ползва за нещо повече сериозно - си пазари десктоп. Останалото (с редки изключения) си е гъзария. Тъй че тез лаптопи с тея мощни процесори и бързи дискове па и графика са меко казано нерентабилни.Хубава цифра е приготвил иначе брат ти, но според мен надхвърля нормално нужното.

          Коментар


            #6
            Re: Съвет за избор на лаптоп

            VooDoo написа:
            Привет на всички FIAT фенове!Брат ми ме помоли да му помогна при избора за покупка на лаптоп. Но за съжеление аз не съм много в течение на тези неща. По принцип мога да се разровя в нета и да видя кои модели си заслужават, но честно казано малко ме мързи .Брат ми живее и работи в Кипър и лаптопа ще се купува от там. Той няма притенции относно марката. Държи да си вземе хубав, качествен и безпроблемно работещ лаптоп. Бюджета е 2500-3000 лв.
            Знам че разбираш от компютри, и за това въпроса при избор на такова нещо винаги е бил за какво ще се ползва, ако и той като мен ще ползва компютър с процесор конро за вечно клокнат на 3.33 гхц само за да се рови из нета и във форуми, за какво му е?! По-добре е някакъв за 800-900 лв нов /с батерия в добро състояние/ проучване-хладен процесор, че по-топлите разказват играта и на лаптоп и на батерия и това е. Тия MSI в техномаркета стават, не са скъпи, а чаркалака вътре дори от служители на еон да е събиран, пак си е един и същ като този в най-скъпите марки. Да не става дума колко е по-неудобен за ползване в сравнение с десктопа, стои тук при мен лаптоп, дето не ми се ще и да го отворя, неудобен е и за гледане и за писане...
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #7
              Щом е в Кипър да взима един ТурбоХ има доста сностни модели, а там ще са с поне 30% по- малко пари от тук!

              Коментар


                #8
                По повод 8600GT, ще добавя че нотбука има HDMI port и ще може да го включиш към LCD/Plazma и да гледаш филми кодирaни по х264 на FULL HD с минимално наоварване на процесора. И ще можеш да играеш на практика всички съвременни игри на голям екран. Вярвай ми на 42" екран някои "гърмялки" са зашеметяващи! Но ако ще го ползваш за писане на писма и броузване може да се задоволиш с вграденото видео на Интел.
                Брава 1.6 16V ELX
                Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                Коментар


                  #9
                  За тия пари мога да кажа аз какво бих си взел.... MacBook...това е истината, всичко друго е ...... зле!

                  Коментар

                  Working...
                  X