Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ода за чистотата или "как станах за резил"...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    малиии...разбуних духовете...хахахаха....всъщност искам да ви кажа, че това не е натрупана мръсотия от водата по асфалта, ами мизериите, които оставят камьоните по пътя. Винаги във дъжд или сняг, колите стават бели, ако минете по пътя за Девня. Не се вижда много добре на снимката, но колата е не толкова кална, колкото бяла...странно бяла. Лошото е, че това е някаква девненска химия, която може и да разяжда боята. Колата вече е измита, но довечера не се знае на какво ще прилича пак...

    Коментар


      #17
      Ох, олекна ми. Снимката смъкна камък от сърцето ми. Досега си мислех, че моя Фичо е най-мръсният... Мисля да си запазя снимката и като ме прихванат да ходя по автомивки само ще я погледна и хоп - спестявам някой лев.
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #18
        Бате, добре, че Nino не ти е видял Линеа-та.Вчера минал покрай офиса ни и ми звъни по телефона: "Абе да ти дам 10 лв да си измиеш Бравата" и аз - "Ами дай ми, но утре пак ще ти искам" Нашите пътища са отврат. Нямам думи. Преди 3 години като бях в Щатите и останах очарован - няма никаква кал дори и в гетата си е чистичко. Като завалеше дъжд белите ми Найкове си бяха чистички все едно не съм ги носил. А тук в България е ба ти мизерията.Та аз имам на ден 30 сигурни километра до работа и обратно. Казанчето за чистачките свършва за 5 дни. Какво да говорим повече.Ще те спират полицаите да ти обесняват глупости. Първо да се погрижат за чистотата на пътната настилка и тогава да дават акъли.За мен е важно вътре в колата да е чисто, а отвън ме интересуват да са чисти стъклата, огредалата, фарове и стопове.

        Коментар


          #19
          Евааааааа Моята не е мита от два месеца и не изглежда така повярвай ми!Иначе това ми се е случвало и на мен,особено ако караш зад някой камион и той кара няква гадост!!!
          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

          Коментар


            #20
            Току що ме светнаха, че глобата за мръсни НОМЕРА е 50 лв.....брейййййй...ми ако пътувам за София...ся кво, да спирам през 500 метра да ги чистя ли.....

            Коментар


              #21
              Авео написа:
              Току що ме светнаха, че глобата за мръсни НОМЕРА е 50 лв.....брейййййй...ми ако пътувам за София...ся кво, да спирам през 500 метра да ги чистя ли.....
              От както видях как в стаята с видеоконтрол в КАТ, не пишат актове на коли с мръсни номера съм си казал, че номерът ми няма да бъде вече чист.Не ме интересува глобата за номера.

              Коментар


                #22
                Преди няколко години беше....в същия сняг,дето валя сега по празниците...пътувам от Одрин за София.Пристигнах си пред нас под формата на голяяяяма ледена буца.Няма сняг,няма кал.Имаше само лед.Равномерен слой,около 2 сантиметра,по цялата кола.Виждаха се само фаровете,предния джам и халогените.На задния джам дори реотаните не му бяха помогнали.Страничните стъкла-и те лед...само две пролуки имаше-там където бях насочил парното да обдухват...иначе и страничните огледала нямаше да ги виждам.Обаче снимката...кефи...

                Коментар


                  #23
                  Синята птица в момента може да конкурира Линеа-та на Явор... исках събота или неделя да я окъпя пред къщи, ама беше толкова студено, че с отказах... онзи ден се прибирах на фарове - на къси нищо не се вижда, че на дълги... на никой отсреща не му направи впечатление...събота ще има баня с маркуча, даже и сапунка с топла вода ще й направя , обещавам...п.п. това бялото край Девня е щото има кариери за чакъл, а той е един такъв бял - като мляко....
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #24
                    За номерата - ако си на дълъг път, все някъде спираш, дет се вика позабърши ги с един парцал като спреш или на някоя бензиностанция ако спираш ги изчисти и тях, просто да не се заяждат куките. Но специално заради номерата да спираш като си на дълъг път - няма смисъл.За колата - на 27.12 пътувах сутринта Търново-Варна и вечерта обратно. Тогава беше валяло снежец - при Търново си беше зимен пейзаж и по пътищата, но магистралата беше мокра цялата. Много много зад камиони не съм карал, но се случваше за малко де. Още преди да вляза във варна забелязах че предния капак (като гледам отвътре, само него виждам) ми е мръсен и то някакво особено мръсно. Като стигнахме във Варна и спирам и слизам да видя колата - ужас, нещо подобно на твоето (Авео), но в малко по малко. Казах си че обезателно ще мина през мивка че не мога да я гледам така. Намерих мивки, но все нямаше време, все бързахме да свършим всичко до довечера и да тръгнеме за Търново обратно. На другия ден дъжд ли прокапа, не помня точно, но вече колата не беше така мръсна, а нормалното си мръстно. През другите няколко дни преди нова година пътувах доста (ходих и до Банско) и беше мокро на доста места, но колата така и не стана пак така ужасно мръсна както при Варна.Та явно наистина там по тази магистрала Хемус преди Варна в мокро и снежно има нещо и цапа яко колите.
                    Audi 1.8S златен талон

                    Коментар


                      #25
                      Малеййй сефте виждам такова постижение :D
                      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                      Коментар


                        #26
                        Ами за 5 години съм го мил 6 пъти Типото...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #27
                          kiro_of_the_day написа:
                          Ами за 5 години съм го мил 6 пъти Типото...
                          Е ти изби рибата.... Моята я измих преди 4 дена и още си стои чиста, защо ли, еми не съм я карал оттогава....
                          BMW E90 320D
                          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                          Коментар


                            #28
                            Авео написа:
                            Току що ме светнаха, че глобата за мръсни НОМЕРА е 50 лв.....брейййййй...ми ако пътувам за София...ся кво, да спирам през 500 метра да ги чистя ли.....
                            Номера ми Магистралата Пловдив-София, 2.01.08п.с. Да поясня,че това е лед. 5 минути не можах да си отворя предния капак,за да долея вода за чистачките.
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар

                            Working...
                            X