Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познат в митницата...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    tomazo написа:
    rustson написа:
    blagun написа:
    Предполагам, че СЕВ ти е казал да проверяваш тук всеки денhttp://services.bgpost.bg/WebTracking/
    казал ми е да обаче тук нищо не излиза! Томазо:какъв е срока за това конфискуване ... и законово аз ако не съм получил известие че е там да я взема от къде да знам че е там?
    40 дена !Но няма да конфискуват без да са ти изпратили поне 4-5 пъти по пощата известие !Доста трудно може да се стигне до конфискация на стоката ,тях ги интересуват налозите !Провери си пощенската кутия още веднъж ,ако трябва отиди до стол.митница ,отзад където са митн.пратки !Вече един път като имаш някакви документи ще я оправиме пратката !
    Ами ок значи пак чакам да дойде нещо.. каквото и да е! а според теб каква е причината да е стигнала до митница? това че е над 2кг ли? защото на пакета трябва да пише че е 60$. Искам да кажа, при какви обтоятелства стоката отива на митница?
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    Коментар


      #17
      Re: Инфо

      rymbym написа:
      Slavi_Lancia написа:
      Абе , някои знае ли колко е митото на 1000$ пратка примерно, доставена от САЩ?
      Трябва да се знае каква е стоката за да може да ти се определи митото!Така по стойност само не става!Дай малко инфо и утре като отида на работа ще разгледам тарифата и ще ти кажа!
      фотоапарат на стоиност 1500 $
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #18
        всяка стока на стойност над 50$ включително ,внесена извън евросъюза подлежи на митн.обработка ,килограмите ти определят само цената на транспортта .p.s. rustson моят съвет е да почакаш още 7-8 дена ,ако отидеш да се разправяш на място ,вярвай ми ще я прежалиш пратката и няма да искаш и да чуеш за нея
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #19
          Re: Инфо

          Slavi_Lancia написа:
          rymbym написа:
          Slavi_Lancia написа:
          Абе , някои знае ли колко е митото на 1000$ пратка примерно, доставена от САЩ?
          Трябва да се знае каква е стоката за да може да ти се определи митото!Така по стойност само не става!Дай малко инфо и утре като отида на работа ще разгледам тарифата и ще ти кажа!
          фотоапарат на стоиност 1500 $
          ако ти го изпратят по пощата на тая стойност ще береш ядове !А иначе по федекс ще дадеш около 140-200 лв.транспорт + ддс (за мито в момента не мога да кажа на 100% )От Щатите най добре е някой да ти я донесе като се прибира ,не плащаш нищо ! сега сериозно : от сайт ли ще я поръчваш ,нова ли е втора употреба ,документи ще си има ли и т.н. Митничарите знаят в америка колко е ефтино
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #20


            tomazo написа:
            ......килограмите ти определят само цената на транспортта ........p.s. rustson моят съвет е да почакаш още 7-8 дена ,ако отидеш да се разправяш на място ,вярвай ми ще я прежалиш пратката и няма да искаш и да чуеш за нея
            Първо не е казано че трябва да има транспорт задължително!Дали ще има се определя от условията на доставка!Всичко зависи от това как ще му е съставена фактурата!А пък за това да я прежали...... прекалено е пресилено!

            Коментар


              #21
              Re:

              rymbym написа:
              tomazo написа:
              ......килограмите ти определят само цената на транспортта ........p.s. rustson моят съвет е да почакаш още 7-8 дена ,ако отидеш да се разправяш на място ,вярвай ми ще я прежалиш пратката и няма да искаш и да чуеш за нея
              Първо не е казано че трябва да има транспорт задължително!Дали ще има се определя от условията на доставка!Всичко зависи от това как ще му е съставена фактурата!А пък за това да я прежали...... прекалено е пресилено!
              никъде не пише задължително транспортта се плаща винаги ,дали ще е включен в цената на стоката дали в друго ,ако имаше вариант на безплатен транспорт да съм милионер вече
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #22
                Re:

                tomazo написа:
                rymbym написа:
                tomazo написа:
                ......килограмите ти определят само цената на транспортта ........p.s. rustson моят съвет е да почакаш още 7-8 дена ,ако отидеш да се разправяш на място ,вярвай ми ще я прежалиш пратката и няма да искаш и да чуеш за нея
                Първо не е казано че трябва да има транспорт задължително!Дали ще има се определя от условията на доставка!Всичко зависи от това как ще му е съставена фактурата!А пък за това да я прежали...... прекалено е пресилено!
                никъде не пише задължително транспортта се плаща винаги ,дали ще е включен в цената на стоката дали в друго ,ако имаше вариант на безплатен транспорт да съм милионер вече
                ..... има има..... :D потърси в интеркомс 2000 там тогава може би ще намериш ключа към твоите милиони :D Иначе цифровите фотоапарати нямат мито! Така че ако твоят фотоапарат струва 1500 долара по курса определен от митницата за този месец 1.35963парите които трябва да платиш като ДДС са 407.89 лв /при положение, че си спазарил нещата без транспорт/ след това най вероятно ще имаш и разлика бруто - нето на стоката за което пък дължиш така нареченият ПУДОС или по друг начин казано еко такса която се определя от резликата на теглото.В общият случай много малко хора си изискват спецификации по фактурата за точният вид опаковка и по тази причина сумата се определя като опаковка от композитни материали, която от своя страна е 1.30лв за килограм-разлика!И така общо взето, не съм сигурен дали ще те трябва да се плаща и още една такса за ел. уред!Като проверя ще пиша!Поздрави и лек ден!

                Коментар


                  #23
                  tomazo написа:
                  всяка стока на стойност над 50$ включително ,внесена извън евросъюза подлежи на митн.обработка ,килограмите ти определят само цената на транспортта .p.s. rustson моят съвет е да почакаш още 7-8 дена ,ако отидеш да се разправяш на място ,вярвай ми ще я прежалиш пратката и няма да искаш и да чуеш за нея
                  ОК мерси колега ще изчакам още една седмица и ако дойде нещо ще ти пиша на лични да ми дадеш наставления! А иначе ви знам вас митничарите какво пиете!
                  Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                  Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #24
                    Ами ние до сега сме поръчвали 2 -3 пъти от този саит в УСА, ама нищо не може да се скрие и на фактурата и на кутията си пише колко струва и какво е, макар че до сега сме минавали метър се опасявам да не вземат пък на следващата пратка от там да се заядат и да вземат да си начислят всички такси, та да си направя сметката дори да си платя всичко колко ще ми легне.
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #25
                      rustson написа:
                      tomazo написа:
                      всяка стока на стойност над 50$ включително ,внесена извън евросъюза подлежи на митн.обработка ,килограмите ти определят само цената на транспортта .p.s. rustson моят съвет е да почакаш още 7-8 дена ,ако отидеш да се разправяш на място ,вярвай ми ще я прежалиш пратката и няма да искаш и да чуеш за нея
                      ОК мерси колега ще изчакам още една седмица и ако дойде нещо ще ти пиша на лични да ми дадеш наставления! А иначе ви знам вас митничарите какво пиете!
                      Ок ,няма проблем ,само да дойдат докум.ще я уредиме по най-бързият и ефтин начин после
                      фиатче Браво 2.0

                      Коментар


                        #26
                        Slavi_Lancia написа:
                        Ами ние до сега сме поръчвали 2 -3 пъти от този саит в УСА, ама нищо не може да се скрие и на фактурата и на кутията си пише колко струва и какво е, макар че до сега сме минавали метър се опасявам да не вземат пък на следващата пратка от там да се заядат и да вземат да си начислят всички такси, та да си направя сметката дори да си платя всичко колко ще ми легне.
                        еми колегата по нагоре ти е сметнал ,принципно въпроса с митото ,могат според това с какви документи е и какво е описано да си "изсмучат от пръстите " 4% -8% мито .С федекс или по пощата ти идват тия пратки където си поръчвал и на коя митница си ги освобождавал и обмитявал ???дали на фирма или на частно лице са поръчките ??За такси опаковки изобщо няма смисъл да коментираме за дребни пратки с колегата rymbym не ми се спори ,защото едно е теория друго е практика а и тука са обобщени и на бързо нещата има една приказка в митниците ,че всичко е възможно и става
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар


                          #27
                          tomazo написа:
                          Slavi_Lancia написа:
                          Ами ние до сега сме поръчвали 2 -3 пъти от този саит в УСА, ама нищо не може да се скрие и на фактурата и на кутията си пише колко струва и какво е, макар че до сега сме минавали метър се опасявам да не вземат пък на следващата пратка от там да се заядат и да вземат да си начислят всички такси, та да си направя сметката дори да си платя всичко колко ще ми легне.
                          еми колегата по нагоре ти е сметнал ,принципно въпроса с митото ,могат според това с какви документи е и какво е описано да си "изсмучат от пръстите " 4% -8% мито .С федекс или по пощата ти идват тия пратки където си поръчвал и на коя митница си ги освобождавал и обмитявал ???дали на фирма или на частно лице са поръчките ??За такси опаковки изобщо няма смисъл да коментираме за дребни пратки с колегата rymbym не ми се спори ,защото едно е теория друго е практика а и тука са обобщени и на бързо нещата има една приказка в митниците ,че всичко е възможно и става
                          Принципно няма как да ти измислят мито, нали се сещаш, че има тарифа за тая работа!Няма за какво да спориш защото за да върви практиката ти трябва теория а не елементарни лафове от сорта "ше оправим нещата тънко"!Говориш и обясняваш нещата като човек който има голям опит а всъщност ти куцат доста знанията за елементарни неща!Без да се обиждаш и да го приемаш навътре, на може човек, който е влизал два-три пъти в митницата да се мисли за спец и че му е ясно всичко!Ок?!Нищо лично но ми е смешно като чета на мнения на специалисти като теб!Аиде, със здраве!

                          Коментар


                            #28
                            очарованието във форума ,винаги ще се намери някой ,който разбира повече от теб в това с което си си вадил хляба !колега 2-3 думи и приключвам защото няма смисъл да споря с теб по тая тема !Обяснява се просто за да е ясно за всички !Хем ти казвам ,че принципно има как да ти измислят всичко(според документа ) ти пак ми спориш ,дори фотоапарата който си купил могат кон да изкарат ако искат ! колко пъти съм влизал в митницата няма да коментирам,за да не си правя реклама ,нито колко ддс съм си възстановил и прочие ! А такива всезнайковци като теб седят на гишето на митницата по 8 часа до ден два с тарифният съветник в ръка
                            фиатче Браво 2.0

                            Коментар


                              #29
                              Ще видя и аз дали няма данамеря някое аверче Не обещавам, но ще пробвам. Ако има нещо знам как да те намеря.

                              Коментар


                                #30
                                Колеги дойдоха ксеноните !!! след 1 месец сега са в митницата и ще трябва да ходя да ги взимам! Обаче видях и ми казаха че предлагат услуга да ти ги донесат до дома! Обаче на телефона който е даден никой не отговаря! Някой да знае дали я има още тази услуга или не!?
                                Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                                Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                                Коментар

                                Working...
                                X