Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внос на европейски автомобил от САЩ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внос на европейски автомобил от САЩ

    Колеги, някой запознат ли е с това, какво ще се плаща, ако се вкара кола европейско производство от САЩ?На познат синът му е там и иска да му подари един джип Мерцедес ML. Освен транспорта (с контейнер), който е ясен, какво друго ще се плати в България? Евентуално акциз, ако надхвърли 150 коня. А мито щр се плаща ли, при условие че колата е произведена в ЕС? (А дали е там произведена също незнам със сигурност, може да имат заводи и в САЩ, кой ги знае, но да допуснем че е европейска).

    #2
    не знам по твоя въпрос нищо, но знам един любопитен факт- примерно кола, която тук и в европата струва да кажем 100 000 евро, там струва 30 000 евра. не знам колко е достоверно, но това съм чувал, че особенно на луксозни коли цените са в пъти по-различни
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Намерих тук мещо, но не съм сигурен дали е достоверно:"От значение за обмитяването на автомобилите е не само произхода им (държавата на производство), но и държавата на износа. Ако автомобила е изнесен от държава, с която ЕС няма споразумение за свободна търговия или не е в митнически съюз с нея, то тогава се счита че автомобила е без произход и следва да се начислят мита."Оказва се, че май няма значение дали е произведен в ЕС или в САЩ. Така ли е?

      Коментар


        #4
        Колега познат сково си вкара Хонда Сивик от там,каза че му е излязло доста по -тънко отколкото да я купи от тук ,но разговора се отплесна в друга посока и не сме говорили за подробности по доставката ,такси мита и т.н. следващия път като се видим ще го поразпитам по обстойно за одробностите .
        Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
        Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
        I am in love with my cars

        Коментар


          #5
          Аз намерих отговора в един митничарски форум. Мито ще се плаща, дори да вкараш от САЩ стока произведена в България. Веднъж напуснала територията на ЕС или на държава, имаща митнически съюз с ЕС, на влизане в ЕС се плаща мито.Интересно - купуваш си кола от Италия, решаваш да прескочиш до Тунис с ферибота, после от Тунис директно за България и се плаща мито. Ако я вкараш директно - не се плаща.Веднага ми изкочи - ми как минават през Сърбия, но се оказа че те имат митнически съюз с ЕС (т.е. нямат мита)...Колите в САЩ са по-евтини, а пък когато ти е подарък е най-добре, нали

          Коментар


            #6
            Случйно да имаш информация колко струва докарването с контейнер?
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #7
              Мой приятел си вкара Трибека от САЩ...обаче Субаруто е регистрирано там и е с американски номер...когато е регистрирана там колата, тук не се плаща никакви такси, мита акцизи и тн.....само ходи до сръбската граница да регистрира джипа, но незнам за какво.Дано съм ти помогнал с нещо

              Коментар


                #8
                coolboby написа:
                Мой приятел си вкара Трибека от САЩ...обаче Субаруто е регистрирано там и е с американски номер...когато е регистрирана там колата, тук не се плаща никакви такси, мита акцизи и тн.....само ходи до сръбската граница да регистрира джипа, но незнам за какво.Дано съм ти помогнал с нещо
                Когато се кара кола с чужда регистрация, нямаш право да я караш повече от 6 месеца в БГ. Ходи до границата твоя приятел за да регистрира излизане и влизане в страната, за да почнат да му текат нови 6 месеца...Иначе докарването на контейнер (20 футов) по принцип излиза около 2000 долара и продължава около 40-50 дни (въпреки че оферират винаги около 30). Вкарваме по 2-3 контейнера от там годишно, за това знам. Мисля че няма значение какво има в контейнера, само размера и теглото са важни.

                Коментар


                  #9
                  Immortal, имам предвид че искам да си вкарам четириколки ATV. Колко бройки могат да се съберат?
                  Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                  Коментар


                    #10
                    Еее, не им знам размерите. Иначе контейнерите са два типа - 20 футови (20 х 30 см приблизително = около 6 метра) и 40 футови - 12 метра - това е дължина. Ето тук http://weisslogistics.bg/cgi-bin/e-c...g=повече за контейнерите с размерите им.КАто знаеш размерите на тези четориколки - сметни си колко би събрал вътре.

                    Коментар


                      #11
                      Много ти благодаря! Вързва ми се сметката.
                      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                      Коментар


                        #12
                        В зависимост от контейнерната линия, която се ползва, размерите на контейнерите варират (независимо, че се наричат "20-футови" или "40-футови").Така, че когато решиш да товариш, поинтересувай се от конкретните размери.Най-вероятно обаче ако за услугата ползваш спедиторска фирма, те сами ще те питат за размерите на автомобила.Успех.

                        Коментар


                          #13
                          maiska написа:
                          В зависимост от контейнерната линия, която се ползва, размерите на контейнерите варират (независимо, че се наричат "20-футови" или "40-футови").Така, че когато решиш да товариш, поинтересувай се от конкретните размери.Най-вероятно обаче ако за услугата ползваш спедиторска фирма, те сами ще те питат за размерите на автомобила.Успех.
                          Колежке, извинявай ама не вкарвай заблуди.Контейнерите са 20’ и 40’ и винаги са еднакви. Разлики наистина има но са в порядъка на 2-3 сантиметра от ВЪТРЕШНОТО пространство. Най голям е проблема ако дойде повреден контейнер - т.е. стените му са свити навътре - тогава не е приятно.Минали са ми стотици контейнери през ръцете - от първичното заявяване и товарене до пълната им логистика. Работил съм с почти всички контейнерни линии опериращи в БГ.А вноса на коли от САЩ може да се провери тук: http://ec.europa.eu/taxation_customs...tmЛошото е че не си спомням тарифния номер, а нещо сървъра дава грешка - иамт някакъв проблем.По късно ще го проверя и ще пиша.
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #14
                            Ето един митнически калкулатор, колеги Проверен е - смята вярно

                            Коментар


                              #15
                              А тарифният им номер е 870323901

                              Коментар

                              Working...
                              X